Ile kosztują rowery Mevo?

Ile kosztują rowery Mevo?

author
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2019

Rowerem Mevo po aglomeracji trójmiejskiej można jeździć codziennie przez cały rok za zaledwie 100 zł. Operator oferuje jeszcze kilka innych opcji płatności za przejazd – zarówno w formie abonamentu, jak i liczony za minutę.

Rowerami Mevo można poruszać się dopiero po zasileniu swojego konta odpowiednią kwotą i wykupieniu abonamentu lub karnetu czasowego lub wybraniu opcji jazdy na minuty.

Mevo – abonamenty

Operatorzy Mevo oferują 3 podstawowe typy abonamentów.

Karnet miesięczny (za 10 zł) upoważnia użytkownika do korzystania z roweru w każdym dniu maksymalnie przez 90 minut. Nie znaczy to jednak, że można skorzystać tylko z jednego roweru. Czas liczony jest łącznie. Możemy zatem wykorzystać dowolną liczbę rowerów w ciągu doby, ale jednocześnie na koncie może być wypożyczony maksymalnie jeden rower, a łączny czas przejazdu nie może przekroczyć 90 minut.

Karnet roczny (za 100 zł) to odpowiednik karnetu miesięcznego, ale za niższą cenę niż karnety wykupowane osobno (wykupując abonament w każdym miesiącu łącznie zapłacilibyśmy 120 zł za rok, więc zniżka wynosi w tym przypadku ponad 15%. Czas dzienny na korzystanie z roweru również wynosi 90 minut.

Karnet roczny plus (za 150 zł) różni się tylko tym od karnetu rocznego, że maksymalny czas dziennego korzystania z roweru wynosi 120 minut, a nie 90. Zyskujemy zatem dodatkowe pół godziny każdego dnia za dopłatę zaledwie 50 zł w skali roku.

Uwaga! Przy wszystkich powyżej opisanych typach abonamentu przekroczenie maksymalnego czasu dziennego jest możliwe, ale jest dodatkowo płatne. Koszt minuty poza abonamentem to 5 gr.


Mevo – koszt za minutę

Żeby korzystać z roweru, wcale nie trzeba jednak wykupować od razu całego karnetu. Można doraźnie skorzystać z pojazdu uiszczając opłatę minutową jedynie za spędzony na nim czas.

Jest to jednak mało opłacalna opcja – już za przejechanie niewiele ponad 1,5 godziny zapłacimy tyle, co za karnet miesięczny umożliwiający codzienne poruszanie się sprzętem.

Sprawdź także:

Rower Mevo – opinie

Rowery Mevo kontakt – infolinia

Jak złożyć reklamację na rowery Mevo?


Mevo – karnet kilkudniowy

Standardowe karnety roczne i miesięczne są przewidziane dla osób, które rowerem chcą dojechać w pobliskie miejsca, np.: do pracy lub do szkoły. Osoby planujące dłuższą wycieczkę (przekraczającą 90 minut dziennie) mogą skorzystać z opcji karnetu kilkudniowego. Mevo oferuje 3 typy takich karnetów:

Taryfa dwudniowa (za 20 zł) – w tej taryfie z jednego konta mogą przez 2 dni korzystać jednocześnie 2 rowery. Maksymalny czas abonamentowy wynosi 300 minut w ciągu jednego dnia (jest to liczone łącznie dla obu rowerów).

Taryfa dwudniowa plus (za 40 zł) – w tej taryfie z jednego konta przez 2 dni może korzystać jednocześnie aż 5 rowerów. Czas dzienny do wykorzystania to 700 minut na wszystkie rowery (jeżeli więc jedziemy na wspólną wycieczkę w 5 osób, to każdy może wykorzystać jedynie 140 minut, czyli nieco ponad 2 godziny).

Taryfa pięciodniowa (za 40 zł) – w taryfie pięciodniowej z jednego konta można jednocześnie poruszać się dwoma rowerami. Łączny dobowy czas abonamentowy wynosi 300 minut.

Taryfa pięciodniowa plus (za 80 zł) – w tej taryfie z jednego konta może korzystać jednocześnie 5 osób. Do wykorzystania w ciągu doby jest łącznie 700 minut na wszystkich wypożyczonych rowerach.


Źródło: 

https://rowermevo.pl/cennik/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Wymówki przedsiębiorców-dłużników
Blog
author
Aneta Jankowska
30 sierpnia 2017

Wymówki przedsiębiorców-dłużników

Inspektorat ZUS w Puławach
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Puławach

Zmarł twórca logo PKO BP
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 września 2018

Zmarł twórca logo PKO BP

172 mln zł – zysk Alior Banku w III kwartale
Aktualności
author
Patryk Byczek
08 listopada 2018

172 mln zł – zysk Alior Banku w III kwartale

BGŻ BNP Paribas wspiera Sąsiedzki Biznes
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
29 maja 2017

BGŻ BNP Paribas wspiera Sąsiedzki Biznes

Bezpieczni 60 plus – nowy program
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
27 czerwca 2019

Bezpieczni 60 plus – nowy program

Porównaj