Ile kosztuje wiza do Wietnamu?

Ile kosztuje wiza do Wietnamu?

author
Sandra Tessmer
25 maja 2019

Jeśli wybieramy się do Wietnamu, obowiązuje nas wiza. To oznacza, że jeśli mamy w planach podróż do Wietnamu, musimy postarać się o wydanie tego dokumentu. Sprawdzamy, ile kosztuje wyrobienie wizy do Wietnamu.

Wiza do Wietnamu – ile kosztuje?

Wietnam bardzo surowo przestrzega umów i tylko z niektórymi państwami zawarł porozumienia o ruchu bezwizowym. Dodatkowo przepisy wizowe tutaj zmieniają się tak szybko, że informacje napisane rok temu mogą być już nieaktualne.

Wiza turystyczna

O dokument tego typu muszą ubiegać się wszyscy Polacy, którzy chcą odwiedzić Wietnam w celach turystycznych i prywatnych. Warto zaznaczyć, że obowiązek wizowy dotyczy również dzieci, bez względu na ich wiek.

Wiza do Wietnamu najczęściej może mieć postać naklejki, wklejanej bezpośrednio do paszportu, bądź oddzielnego arkusza papieru, może być również wizą jednokrotnego lub wielokrotnego wjazdu. Za wizę jednorazowego wjazdu zapłacimy 250 zł, natomiast wiza wielokrotnego wjazdu to koszt 300 zł.

Wiza biznesowa

O wizę biznesową powinni ubiegać się wszyscy, który podróżują w celach biznesowych i związanych z pracą lub stażem. Podobnie jak w przypadku wizy turystycznej dokument wydawany jest na okres miesiąca – 28 dni lub 3 miesięcy – 87 dni.

Wiza biznesowa umożliwia również pobyt roczny, jednak może się on odbyć jedynie na zaproszenie firmy. Za wizę jednorazowego wjazdu na miesiąc zapłacimy ok. 96 zł, natomiast trzymiesięczna wiza wielokrotnego wjazdu to koszt 190 zł. 

Visa on arrival

Visa on arrival to opcja, która oznacza, że za pieczątkę wizową zapłacimy na lotnisku. Jest to dość prosty i szybki sposób na dostanie wizy. Taką  wizę możesz dostać tylko jeśli do Wietnamu podróżujemy samolotem. Jeśli przekraczamy granicę drogą lądową, musimy mieć pieczątkę w paszporcie.

Wizę na granicy wietnamskiej otrzymamy tylko z gotową promesą. Jeśli ją promesę nie musimy mieć biletu powrotnego, o który normalnie zostaniemy poproszeni w trakcie odprawy. Za visę on arrival na miesiąc zapłacimy ok. 90 zł, wiza trzymiesięczna to koszt 190 zł. 

Dodatkowo do opłacenia visy on arrival należy doliczyć jeszcze koszt promesy wizowej, która za trzymiesięczny pobyt kosztuje 126 zł. 

Podsumowanie

Jeśli planujemy wjechać do Wietnamu z krajów sąsiednich drogą lądową, musimy albo posiadać wizę tradycyjną, uzyskaną w ambasadzie, albo odpowiednio wcześniej postarać się o e-wizę. Ewentualnie wyrobić wizę na granicy, za okazaniem oryginału promesy wizowej. Wietnam jest ciekawym kierunkiem dla wielu podróżników i z pewnością warty starania się o wizę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

LoanMe
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
15 sierpnia 2018

LoanMe

Alior Bank w Andrychowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Andrychowie

Pożyczki Sosnowiec
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
22 stycznia 2022

Pożyczki Sosnowiec

Ile osób ogłosiło upadłość w 2018 roku?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 stycznia 2019

Ile osób ogłosiło upadłość w 2018 roku?

NOTUS Finanse – oddział w Białymstoku
Wpisy
author
Patryk Byczek
22 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Białymstoku

Alior Bank w Ząbkowicach Śląskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 czerwca 2019

Alior Bank w Ząbkowicach Śląskich

Porównaj