ING Bank Śląski wdraża usługę Finansowania Faktur

ING Bank Śląski wdraża usługę Finansowania Faktur

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2021

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu usługi Finansowania Faktur. Wszystko dlatego, że w czasie pandemii wzrosła liczba faktur, które były wystawiane z dłuższym okresem płatności. Sprawdzamy szczegóły.

Usługę Finansowania Faktur Klienci otrzymali w ofercie specjalnej po to, aby wesprzeć ich w utrzymaniu płynności w firmie.

Z naszych danych wynika, że w okresie pandemii liczba faktur wystawionych z dłuższym, co najmniej 60-dniowym terminem płatności, wzrosła z 5,72% do 8,11%. Podobnie jest z opłacaniem faktur. W tym przypadku obserwujemy wzrost średniego czasu, na jaki finansowana jest faktura z 32 do 37 dni. W wielu branżach odbiorcy oczekują długich terminów płatności, a firmy czekają na pieniądze z faktur. Wiemy, że w biznesie potrzebna jest wolna gotówka, bo trzeba opłacać koszty stałe i być gotowym na okazje biznesowe. Korzystając z ING Finansowanie Faktur firma może mieć gotówkę wtedy, gdy jej potrzebuje.

– mówił cytowany w komunikacie Łukasz Adamczyk, ekspert z obszaru finansowania faktur w ING Banku Śląskim.

Finansowanie Faktur w ING

Usługa Finansowania Faktur w ING Banku Śląskim pozwoli firmom na pozyskanie środków na finansowanie mniejszych działalności. Dodatkowo usługa zapewnia otrzymanie środków w krótkim czasie, nawet zaraz po wystawieniu faktury. Proces wnioskowania odbywa się całkowicie online, dzięki czemu Klienci firmowi zaoszczędzą swój czas oraz poświęcą go na prowadzenie swojego biznesu. Finansowanie Klienci otrzymają szybko, bez wychodzenia z firmy. Serwis, dzięki któremu można skorzystać z usługi jest bardzo łatwy i przejrzysty, natomiast koszt finansowania Klienci mogą wyliczyć za pomocą dostępnego na stronie serwisu kalkulatora. Warto również dodać, że Klienci mają możliwość darmowego wypróbowania usługi i sfinansowania swojej pierwszej faktury bez prowizji.
Z przygotowanej przez ING Bank Śląski usługi mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i małe firmy, które prowadzą sprzedaż z odroczonym terminem płatności, które na rynku działają od minimum 12 miesięcy oraz nie mają zaległości płatniczych.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/673107/finansowanie-faktur-od-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Negatywny BIK
Porady BIK
author
Patryk Byczek
06 lutego 2023

Negatywny BIK

Porozumienie BODiE i FRBS o edukacyjnej współpracy
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 września 2019

Porozumienie BODiE i FRBS o edukacyjnej współpracy

PKO BP w Czyżewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 września 2019

PKO BP w Czyżewie

Nowy prezes KNF
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2018

Nowy prezes KNF

ING Bank Śląski w Jelczu-Laskowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 lipca 2019

ING Bank Śląski w Jelczu-Laskowicach

Bank Pekao w Szczytnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2019

Bank Pekao w Szczytnie

Porównaj