Jak zmienić limit w Citi Handlowy?

Jak zmienić limit w Citi Handlowy?

author
Dorota Grycko
15 października 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w Citi Handlowym.

Spis treści:

 1. Jak zmienić limit przelewów w Citi Handlowym?
 2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Citi Handlowy?
 3. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej Citi Handlowy?
 4. Jak zmienić limit płatności kartą w Citi Handlowym?
 5. Co to jest limit w Citi Handlowym?
 6. Jak zmienić limit płatności BLIK w Citi Handlowy?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w Citi Handlowym?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym, przez infolinię oraz osobiście. To jedyne opcje oferowane przez Citi Handlowy. Niestety nie ma możliwości zmiany limitu przelewu w aplikacji mobilnej (aplikacja Citi Handlowy).

Jak zwiększyć limit przelewów Citi Handlowy – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w serwisie transakcyjnym

 • Logujemy się do serwisu transakcyjnego.
 • Klikamy w opcję “Usługi i profil”.
 • Wchodzimy w zakładkę “Mój profil” “Limity przelewów”. 
 • Wprowadzamy oczekiwane limity.
 • Zatwierdzamy zmianę hasłem SMS.

2) telefonicznie

Dzwonimy na infolinię i prosimy konsultanta o zmianę limitu.

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału Citi Handlowego w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w banku handlowym.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym Citi Handlowy?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

1. Logujemy się do swojego konta w Citi Handlow (na stronie https://www.citibank.pl/apps/auth/signin/).

2. Klikamy w ikonkę Usługi i profil” (znajduje się na górze ekranu). 

3. Wchodzimy w zakładkę “Mój profil” “Limity przelewów”.

4. Wprowadzamy nowe kwoty i zatwierdzamy działanie – limit przelewów dzienny lub miesięczny. Dla bankowości internetowej oraz aplikacji. Zmiana limitu może wymagać zatwierdzenia z aplikacji mobilnej.

Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej Citi Handlowy?

Nie ma możliwości, aby ustanowić nowe limity przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej Citi Handlowy. Jeżeli jednak jesteśmy poza domem, a pilnie potrzebujemy ustawić nowe limity przelewów, możemy wykorzystać telefon komórkowy do zatelefonowania na infolinię. Opcja dzwonienia może być też dostępna na innych posiadanych przez nas urządzeniach mobilnych, np.: smartwatchu czy tablecie z kartą SIM.

Jak zmienić limit płatności kartą w Citi Handlowym?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz poprzez infolinię. Aby zmienić limit w serwisie transakcyjnym, należy najpierw zalogować się do bankowości internetowej, a następnie:

 1. Wchodzimy w “Ustawienia”.
 2. Wybieramy opcję “Ustawienia karty do konta”.
 3. Wybieramy kartę, dla której chcemy zmienić limit i kliknij “Zarządzaj”.

Wybierając konkretną kartę, uzyskujemy dostęp do różnych opcji, takich jak zmiana limitu płatności kartą, blokada karty, przegląd historii transakcji oraz więcej zaawansowanych ustawień, w tym subskrypcje, transakcje kartą zapisaną u sprzedawcy, zmiana kodu PIN czy ogólne ustawienia karty.

4. Wprowadzamy nowe kwoty i zatwierdzamy zmiany. 

Możemy określić limity dla poszczególnych rodzajów transakcji, takich jak ZakupyGotówka (wypłaty z bankomatu) oraz Transakcje internetowe (zakupy online). Zmiany limitów w aplikacji wymagają zatwierdzenia kodem PIN.

Co to jest limit w Citi Handlowym?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W Citi Handlowym możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Dzienny limit przelewów w Citi Handlowy

Dzienny limit przelewów w Citi Handlowy to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego Citi Handlowy w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online. Należy:

 1. Zalogować się do serwisu.
 2. Kliknąć opcję “Ustawienia” (znajdziemy je na górze ekranu).
 3. Wybrać “Limity transakcji”.
 4. Zmodyfikować wybrany limit przelewów (dzienny lub miesięczny).

Jak zmienić limit płatności BLIK w Citi Handlowy?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w serwisie transakcyjnym albo telefonicznie, dzwoniąc na infolinię. Możemy ustawić limit dostępnej liczby transakcji BLIK oraz dzienny limit płatności BLIK.

Dla transakcji z kodem BLIK obowiązuje maksymalny dzienny sumaryczny limit kwotowy. Dla przelewów na telefon BLIK również obowiązuje maksymalny dzienny sumaryczny limit kwotowy oraz minimalna/maksymalna kwota przelewu.

Jednorazowy limit dla przelewu na telefon BLIK wynosi 500 PLN i nie można go zmienić. Możemy natomiast zmienić dzienne limity dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych.

Aby zmienić limity BLIK, należy:

 1. Zalogować się do aplikacji mobilnej.
 2. Klikamy  w zakładkę “Płatności”, a następnie “Ustawienia BLIK”.
 3. Zmieniamy limity i aktualizujemy zmiany.

Sprawdź także, jak płacić BLIKiem w Citi Handlowym?

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Maksymalny limit w Citi Handlowy to 200 000 złotych. Wyższe kwoty można przelać w siedzibie banku lub oddziale franczyzowym.

Aby zwiększyć limit przelewów w Citi Handlowy, musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego online albo infolinii. Limit można też zmienić osobiście – w oddziale banku.

Limit przelewów możemy zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online albo poprzez infolinię. Limit przelewów w Citi Handlowy zmienimy też osobiście w oddziale banku.

Zmienić limit płatności kartą możemy to w serwisie transakcyjnym, osobiście w oddziale lub dzwoniąc na infolinię.

Niestety nie, zmienić limity przelewów możemy w serwisie transakcyjnym, dzwoniąc na infolinię lub udając się do stacjonarnej placówki.

Źródła:

https://www.citibank.pl/kontakt/

https://www.citibank.pl/uslugi-online/blik/

https://www.citibank.pl/karty-kredytowe/

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kody SWIFT/BIC w polskich bankach

Kody SWIFT/BIC oraz IBAN są potrzebne przy wykonywaniu wszystkich zagranicznych przelewów. Zebraliśmy w jednym miejscu kody do wszystkich banków. Sprawdź, czym są i jak z nich korzystać.

author
Dominika Byczek
20 lipca 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki Tarnowskie Góry

Możesz z łatwością otrzymać tanią pożyczkę w Tarnowskich Górach. Przygotowaliśmy ranking najlepszych ofert pożyczek online dostępnych przez Internet. Najwyższa oferta to aż 200 000 zł ze spłatą do 10 lat.

author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Zastrzeżenie karty płatniczej – wykaz telefonów

Jeżeli w jakikolwiek sposób stracimy swoje narzędzie płatnicze, którym jest karta płatnicza, niezwłocznie powinniśmy zgłosić ten fakt w banku, przez który karta została wydana. Zgłoszenie powinno nastąpić jak najszybciej ze względu na bezpieczeństwo naszych finansów. Niemalże każdy bank w Polsce ma specjalną infolinię, na której można zastrzec swoją kartę. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
23 maja 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Tesco zamyka kolejne sklepy. Sprawdź lokalizacje  

Zarząd popularnej sieci hipermarketów Tesco ogłosił likwidację trzech kolejnych placówek. Informacja ta nie dotknie jedynie klientów sprzedażowego giganta, lecz także i jego pracowników. Blisko 170 osób ma stracić pracę. 

author
Halszka Gronek
04 czerwca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Poczta Polska i Amazon rozwijają współpracę

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym nowa Strategia Poczty Polskiej zakłada zwiększenie udziału instytucji w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczki). Celem do 2024 roku, według przyjętych założeń, jest podwojenie przychodów Spółki z tego obszaru. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
05 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zmiany dla klientów Getin Banku od 14 września

W związku z wejściem w życie przepisów dyrektywy PSD2 14 września bieżącego roku, konieczne będą zmiany w logowaniu do bankowości internetowej wszystkich banków. Kolejnym, który postanowił w jednym miejscu zebrać większość zmiany dla swoich klientów jest Getin Bank.

author
Alicja Hirsekorn
27 sierpnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj