Kantor walutowy Credit Agricole w aplikacji CA24 Mobile

Kantor walutowy Credit Agricole w aplikacji CA24 Mobile

author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2023

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o nowości, z której mogą korzystać Użytkownicy aplikacji CA24 Mobile. Mowa o kantorze wymiany walut, który jest już dostępny z poziomu aplikacji bankowej. Sprawdzamy szczegóły.

Kantor walutowy w aplikacji mobilnej CA24

Dzięki nowej usłudze Klienci w szybki i łatwy sposób wymienią pieniądze skumulowane na swoich kontach walutowych. Kantor wymiany walut jest dostępny zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i firmowych. Klienci Credit Agricole, którzy nie posiadają jeszcze rachunku walutowego, mogą go samodzielne otworzyć także z poziomu aplikacji.

Jesteś Klientem Credit Agricole? Sprawdź najważniejsze informacje:

Credit Agricole – sesje przelewów

Credit Agricole – infolinia

Credit Agricole – kod SWIFT

Najważniejsze informacje o kantorze walutowym CA24

W kantorze walutowym Credit Agricole wymiana walut jest możliwa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Waluty, które można wymieniać dzięki usłudze w aplikacji mobilnej to:

 • EUR na PLN,
 • USD na PLN,
 • GBP na PLN,
 • EUR na USD,
 • EUR na GBP,
 • GBP na USD.

Warto także zaznaczyć, że transakcja wymiany walut jest całkowicie bezprowizyjna, a co najważniejsze, Credit Agricole realizuje ją w czasie rzeczywistym.

Oznacza to, że tuż po zakupie walut Klient widzi je na swoim rachunku i natychmiast może z nich korzystać.

Korzystanie z różnych walut staje się nieodzownym elementem życia. Coraz więcej podróżujemy, robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Dodatkowo firmy coraz intensywniej rozwijają współpracę z podmiotami zagranicznymi, co zwiększa u nich potrzebę łatwej i szybkiej wymiany walut. Dzięki nowej usłudze kantor mamy zawsze pod ręką i możemy z niego skorzystać w dowolnym miejscu i momencie.

– mówił cytowany w komunikacie Hubert Wiśniewski, dyrektor Biura Rozwoju i Wsparcia Rynków Finansowych w Credit Agricole.

Jak korzystać z kantoru?

Aby skorzystać z kantoru, trzeba być Klientem Credit Agricole oraz użytkownikiem aplikacji mobilnej CA24. Aby przejść do nowo wprowadzonej usługi należy włączyć aplikację i przejść do kantora z sekcji: „Pieniądze” lub „Płatności” lub z opcji dostępnej na ekranie głównym, czy np. z samego konta walutowego.

Aby dokonać transakcji Klient musi najpierw zaakceptować regulamin, a następnie kliknąć przycisk „wymień waluty”. W następnym kroku konieczne jest wybranie waluty oraz wpisanie kwoty wymiany. 

Warto wiedzieć, że minimalna wartość, jaką Klient może wymienić, to jedna jednostka danej waluty.

Po wpisaniu wszystkich informacji Klient ma 15 sekund na zaakceptowanie transakcji. Warto również wiedzieć, że podczas wymiany walut blokuje się kurs wymiany. Po operacji kurs może ulec zmianie.

Wymiana walut w aplikacji CA24 Mobile – krok po kroku

 1. Zaloguj się do aplikacji i przejdź do sekcji “Pieniądze” w dolnym panelu. Następnie kliknij na zakładkę “Kantor”.
 2. Wybierz opcję “Wymień waluty” lub bezpośrednio parę walutową, która Cię interesuje.
 3. Wybierz konto, na które chcesz przelać pieniądze, a następnie wprowadź kwotę, którą chcesz wymienić. System automatycznie przeliczy kwotę na podstawie kursu wymiany i wyświetli, ile dostaniesz. Następnie kliknij “Dalej”. Możesz wymienić do 500 000 jednostek każdej dostępnej waluty, np. 500 000 PLN, 500 000 EUR.
 4. Sprawdź, czy wszystkie informacje są poprawne, a następnie potwierdź sprzedaż waluty i jej wymianę na inną.
 5. Aby zatwierdzić operację, wprowadź PIN mobilny.
 6. Gotowe!

Bank informuje także, że sama usługa, podobnie jak cała aplikacja CA24 Mobile jest prosta w obsłudze dzięki przejrzystemu interfejsowi. W związku z tym cała aplikacja jest bardzo intuicyjna, a Klient ma możliwość podglądać wykonanych dotychczas transakcji wymiany walut – jest to widoczne w osobnej historii lub historii głównej rachunku.

Sam kantor t kolejny dowód na to, że Credit Agricole stale rozwija swoją aplikację mobilną. Ostatnią sporą zmianą było wprowadzenie do aplikacji możliwości otworzenia konta firmowego z poziomu urządzenia mobilnego. Bank już teraz zapowiada kolejne nowości, które zostaną wprowadzone do aplikacji.

Pytania i odpowiedzi

Aplikacja mobilna banku Credit Agricole nazywa się CA24 Mobile.

Oczywiście, ze tak. Zawsze warto mieć swoją bankowość pod ręką. Ponadto bank ciągle rozwija swoje narzędzie mobilne, w związku z czym Klienci mają stale dopasowywaną do siebie bankowość mobilną.

Nie. Bank podaje, że wszystkie transakcje w kanotrze walutowym z poziomu aplikacji mobilnej Credit Agricole są bezprowizyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Ostrowi Mazowieckiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 lipca 2019

Credit Agricole w Ostrowi Mazowieckiej

Kogo banki uważają za konkurencję?
Blog
author
Dominika Sobieraj
12 marca 2019

Kogo banki uważają za konkurencję?

Komornik Sądowy Hubert Szymczak
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
29 września 2015

Komornik Sądowy Hubert Szymczak

Oferta specjalna w Provident
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
16 maja 2017

Oferta specjalna w Provident

Porównaj