Kredyt 300 tysięcy zł – gdzie dostaniemy?

Kredyt 300 tysięcy zł – gdzie dostaniemy?

Chcesz wziąć najlepszy kredyt na 300 tysięcy zł? Sprawdź, gdzie otrzymasz taką ofertę, jakie może być oprocentowanie oraz jak wysoka będzie ewentualnie rata kredytu. Dowiedz się także, jakie trzeba spełnić warunku, aby otrzymać 300 000 zł kredytu.

author
Patryk Byczek
03 marca 2023

Kredyt 300 tysięcy zł - ranking

Kredyt 300 tysięcy złotych - jakie oferty?

Na samym początku należy wspomnieć, że kredyt do 255 000 zł to kredyt konsumpcyjny. Czymś innym jest również kredyt gotówkowy, ponieważ jest to finansowanie bez założonego celu. Każde zobowiązanie finansowe przekraczające tę kwotę jest już wyłącznie kredytem hipotecznym (w niektórych przypadkach firmowym). W związku z tym, że kwota takiego kredytu jest już naprawdę bardzo wysoka, Klient nie otrzyma takiego finansowania na dowolny cel i bez zabezpieczeń. Sprawdź ranking kredytów gotówkowych.

Zatem szukając kredytu na 300 tysięcy złotych rozglądajmy się za ofertami kredytów hipotecznych. Jest to produkt z gamy kredytów online, aczkolwiek prędzej czy później będzie konieczna wizyta w banku, w celu np. podpisania umowy kredytowej. Dodatkowo kredyt hipoteczny wiąże się z wieloma formalnościami, które będziemy musieli niestety spełnić, ponieważ bez nich nie otrzymamy finansowania.

Musimy też zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu hipotecznego. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ma przecież ogromny wpływ na to, jaki będzie całkowita kwota kredytu. Ofert kredytów hipotecznych na rynku jest sporo, wybierajmy tak, aby koszt kredytu hipotecznego był jak najniższy. Dla Klienta liczą się dobre warunki oraz oczywiście najtańszy kredyt hipoteczny. Trzeba jednak brać pod uwagę, że najtańszy kredyt hipoteczny pod kątem niskiej raty nie zawsze będzie wiązał się z tym, że równie korzystny będzie całkowity koszt kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych wielu Klientów decyduje się na kontakt z pośrednikami kredytu hipotecznego, którzy doradzą podczas wybierania ofert kredytów hipotecznych. Przy kredycie hipotecznym warto również zwrócić uwagę na taki współczynnik jak marża kredytu hipotecznego. Należy również zastanowić się nad tym, jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego będzie dla nas najbardziej korzystne. W obecnych czasach wielu kredytobiorców przekonało się, że oprocentowanie zmienne jest absolutnie nieopłacalne na dłuższą metę. W związku z tym w trakcie trwania kredytu hipotecznego Klienci zmieniali oprocentowanie zmienne kredytu hipotecznego na oprocentowanie stałe.

Kredyt 300 tysięcy złotych - kto może otrzymać?

Kredyt na 300 tysięcy zł jest już bardzo zaawansowanym produktem, do którego trzeba się bardzo dobrze przygotować – zarówno od strony finansowej, jak i technicznej. Na pytanie „kto może otrzymać kredyt 300 tysięcy złotych?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi, którą można by dopasować do każdego potencjalnego Klienta. Oczywiście są stałe warunki, które musi spełnić każdy jeden Klient, aczkolwiek finalna decyzja kredytowa, a co za tym idzie kwota kredytu i okres spłaty zależy w głównej mierze od zdolności kredytowej oraz historii kredytowej Klienta. Sprawdź pożyczki bez zdolności kredytowej. Kredyt hipoteczny otrzyma Klient, który:

1. Jest pełnoletni.

Jest to pierwszy i najważniejszy warunek, ponieważ żaden bank nie udzieli kredytu hipotecznego osobie, która ma mniej niż 18 lat.

2. Posiada wkład własny.

Następnym warunkiem, który jest bardzo ważny podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny, jest posiadanie wkładu własnego. Na tej podstawie bank w pewien sposób weryfikuje, czy Klienta stać na kredyt hipoteczny. Nie ma na rynku banku, który udzieli kredytu hipotecznego osobie, która nie posiada wkładu własnego. Najczęściej jest to 10% lub 20% kwoty, którą chcemy uzyskać. Wkład własny należy posiadać w gotówce – nie musi być to pieniądz fizyczny, ale jednak pieniądz.

3. Ma stałą pracę.

To kolejny warunek bardzo rygorystycznie pilnowany przez wszystkie banki. Każdy kredytobiorca, w tej sytuacji zainteresowany kredytem hipotecznym, musi posiadać stałe oraz udokumentowane zatrudnienie, z którego oczywiście otrzymuje wynagrodzenie. Aktualnie, aby otrzymać kredyt hipoteczny przychody z tytułu zatrudnienia muszą być naprawdę wysokie. Kwota wynagrodzenia wpływa oczywiście na wysokość kredytu. Osoba, która zarabia np. 3000 zł miesięcznie otrzyma „gorszą” ofertę niż osoba, która zarabia np. 6000 zł. Banki oczekują od Klienta dostarczenia, najczęściej, wyciągu z konta bankowego (chodzi głównie o wypłaty wynagrodzenia) z trzech lub sześciu ostatnich miesięcy. Logiczne zatem jest, że osoba bez stałej pracy może mieć spory problem z uzyskaniem finansowania tego typu. Pamiętajmy, że – teoretycznie – zaciągnąć kredyt hipoteczny jest “w miarę łatwo”, o wiele cięższej jest utrzymanie kredytu hipotecznego.

4. Posiada zdolność kredytową.

Prawdę mówiąc lista powinna zaczynać się właśnie od tego punktu. Bez zdolności kredytowej nie otrzymamy kredytu hipotecznego, ponieważ kredyt udzielany jest głównie w oparciu o zdolność kredytową – tak w skrócie można podsumować listę wymagań. Zdolność kredytowa to sygnał dla banków informujący o tym, jak realnie Klient poradzi sobie ze spłatą tak dużego kredytu. Wpływ na wysoką zdolność kredytową ma dobra historia kredytowa, brak aktywnych zobowiązań finansowych oraz brak opóźnień w spłacie dotychczasowych kredytów czy pożyczek. Jeżeli chciałbyś poprawić swoją szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego sprawdź, jak zwiększyć zdolność kredytową.

Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny udzielany jest nawet na kilkadziesiąt lat. Musimy więc bardzo dokładnie przemyśleć teraźniejszość i przyszłość pod każdym względem.

Kredyt 300 tysięcy złotych - na co można przeznaczyć?

Kredyt hipoteczny to tzw. kredyt na cel – przeciwieństwem jest kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na dowolny cel. Za pieniądze z tego rodzaju produktu (kredyty hipoteczne) można np. kupić mieszkanie lub dom, wybudować czy kupić działkę. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań Klienta. Pieniądze można zainwestować w rynek wtórny lub deweloperski. W tym drugim przypadku nieruchomość nie musi być wybudowana. Mieszkanie można kupić na podstawie projektu inwestycji, w oparciu o który deweloper będzie budował budynki mieszkalne.

Warto również wiedzieć, że kredyt hipoteczny można przeznaczyć także na wykończenie mieszkania lub domu. Jednak całą koncepcję wydatkowania pieniędzy z kredytu hipotecznego należy przedstawić w banku na etapie starania się o kredyt. Na co zatem można przeznaczyć pieniądze z kredytu hipotecznego:

 • kupno działki budowlanej,
 • kupno miejsca postojowego lub garażu,
 • kupno mieszkania lub domu,
 • przygotowanie budynku lub pomieszczenia do warunków mieszkalnych.

Kredyt 300 tysięcy złotych - wkład własny

Tak jak wspominaliśmy, aby dostać kredyt hipoteczny potrzebujemy wkładu własnego. Jest to, w zależności od banku, 10%, 20% lub nawet więcej. Ta kwota zależna jest od kwoty kredytu hipotecznego jaką chcemy wziąć. Pamiętajmy, że całkowity koszt kredytu hipotecznego to zupełnie inna “rubryka” w umowie kredytowej. Dla przykładu, wnioskując o kredyt 300 tys zł, wkład własny (w tym przykładzie 10%) będzie wynosił 30 tysięcy zł. Nie jest tu brana pod uwagę całkowita kwota kredytu hipotecznego, którą finalnie Klient musi spłacić.

Kredyt 300 tysięcy złotych - jak wziąć?

Kredyty hipoteczne są różne – oczywiście pod względem ofert. Jednakże procedura wnioskowania o taki kredyt jest niemalże identyczna w każdym banku. Trzeba krok po kroku przejść przez wniosek oraz wymagane dokumenty, aby finalnie cieszyć się pozytywną decyzją kredytową. Jeżeli chcemy wziąć kredyt hipoteczny, musimy:

 1. Zorganizować pieniądze na wkład własny – to pierwszy krok, bez którego nie otrzymamy finansowania.
 2. Wybrać nieruchomość, którą chcemy kupić lub zbudować.
 3. Porównać jak najwięcej dostępnych na rynku oferty kredytów hipotecznych. Warto podejśc do tego kroku bardzo dokładnie, ponieważ kredyt hipoteczny to zobowiązanie, najczęściej, na kilkadziesiąt lat.
 4. Wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego, którą udało nam się znaleźć. Podczas wyboru warto skorzystać z porównywarek kredytowych lub pośredników kredytowych.
 5. Zorganizować wymagane przez dany bank dokumenty oraz złożyć wniosek kredytowy.
 6. Poczekać, aż bank zbada naszą zdolność kredytową.
 7. Poczekać na wydanie decyzji kredytowej przez bank.

Decyzje oczywiście mogą być dwie: pozytywna lub negatywna. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej nie pozostanie nam nic innego, jak cieszyć się, że udzielenie kredytu doszło do skutku oraz z pozyskanych pieniędzy na nową nieruchomość. W przypadku negatywnej decyzji kredytowej warto skontaktować się z bankiem w celu ustalenia powodu odrzucenia naszego wniosku, ponieważ powtórne składanie wniosku może źle wpłynąć na naszą sytuację związaną ze zdolnością kredytową. Jeżeli okaże się, że decyzja odmowna wiąże się z tym, że widniejemy w bazach dłużników z jakimkolwiek negatywnym wpisem, warto zainteresować się ofertami kredytu oddłużeniowego.

Pytania i odpowiedzi

Wysokość raty zależy oczywiście od oferty danego banku oraz okresu kredytowania. Kredyt w wysokości 300 tysięcy złotych z okresem spłaty wynoszącym 30 lat – rata będzie wynosiła od 2500 do 3000 zł.

W zależności od banku może to być 30 tysięcy zł (wkład 10%), 60 tysięcy zł (wkład 20%) lub nawet więcej. Wszystko zależy od tego, ile wkładu własnego wymaga konkretny bank.

To zależy. Należy oczywiście przemyśleć, czy rata takiego kredytu nie wpłynie negatywnie na nasz budżet domowy. Pamiętajmy, że kredyt spłaca się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i to właśnie na ten cały okres trzeba być finansowo przygotowanym.

Nie. Banki przy tak dużych kwotach kredytów wymagają od Klienta stałej pracy i stałego dochodu.

Nie. Osoby z negatywnymi wpisami w BIK nie otrzymają kredytu hipotecznego na taką kwotę.

Nie. Kredyty hipoteczne to produktu skierowane do osób z dobrą historią kredytową, zdolnością kredytową, wkładem własnym oraz stałym zatrudnieniem. Klient nie może widnieć również na listach dłużników.

Aktualnie dosyć ciężko jest otrzymać kredyt hipoteczny. W związku z wysokimi stopami procentowymi wymagania w stosunku do Klienta również poszybowały w górę. Jednakże wniosek jest rozpatrywany bardzo indywidualnie i najlepiej dowiedzieć się o swojej sytuacji bezpośrednio w banku.

Tak. Kredyt gotówkowy jest o wiele prostszym produktem od kredytu hipotecznego. Jeżeli posiadamy konto w banku, to chcąc w nim wziąć kredyt gotówkowy nie musimy najczęściej dostarczać jakichkolwiek dokumentów, ponieważ bank ma o nas wszystkie konieczne informacje.

Podsumowanie

1. Aby wziąć kredyt hipoteczny trzeba mieć zdolność kredytową, dobrą historię kredytową oraz wkład własny.
2. Warto porównać jak najwięcej ofert kredytów hipotecznych i wybrać najtańszy kredyt hipoteczny pod względem całkowitej kwoty całkowitej kredytu do spłaty.
3. Kredytu nie otrzymają osoby zadłużone ani bezrobotne. Ta grupa Klientów może skorzystać z pożyczek dla zadłużonych oraz pożyczek dla bezrobotnych.
4. Aby dostać kredyt hipoteczny musimy wskazać na co chcemy go przeznaczyć.
5. Wysokość wkładu własnego zależy od oferty prezentowanej przez konkretny bank.
6. Kredyt hipoteczny udzielany przez banki to zobowiązanie na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.
7. Od kwoty kredytu hipotecznego oraz okresu spłaty uwarunkowana jest wysokość raty kredytu.
8. Aby zaciągnąć kredyt hipoteczny musimy spełnić wymagane przez bank warunku.
9. Marża kredytu hipotecznego zależy od oferty w konkretnym banku.
10. Najkorzystniejsze jest jak najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego.
11. Oprocentowanie kredytu jest widoczne przy ofercie każdego banku.
11. Koszt kredytu hipotecznego będzie tym wyższy, im wyższa będzie kwota kredytu oraz dłuższy okres spłaty.
12. Na kredyt hipoteczny warto przygotować swój budżet domowy.
13. Oferty kredytów hipotecznych mogą być do siebie bardzo podobne, lecz pewne niuanse mogą je znacznie różnić – zwróć na to uwagę.

Kredyt 300 tysięcy złotych - przykłady reprezentatywne

Poniżej prezentujemy przykłady reprezentatywne oferowanych kredytów hipotecznych:

1) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,78% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 259 300 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 66,5%, oprocentowanie zmienne 8,32%/rok – w pierwszym roku oraz 8,85%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 7,22% wg stanu na dzień 14.12.2022 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 1,63% w kolejnych latach; całkowity koszt kredytu 399 591,57 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 383 746,48 zł, ubezpieczenie nieruchomości 5 186 zł (za cały okres kredytowania, dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego); ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł; ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 812,84 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 8 427,25 zł (za 4 lata), całkowita kwota do zapłaty 658 891,57 zł, płatna w 300 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych przy czym pierwsze dwanaście rat wynosi 2 058,18 zł, w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 2 148,76 zł i ostatnia rata wynosi 1 654,20 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Hipotecznym SA zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,76% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 355 061 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 65,80%, oprocentowanie zmienne 8,32%/rok – w pierwszym roku oraz 8,85%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 7,22% wg stanu na dzień 14.12.2022 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 1,63% w kolejnych latach; całkowity koszt kredytu 546 338,39 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 525 465,82 zł, ubezpieczenie nieruchomości 7 101,25 zł (za cały okres kredytowania dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego), ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł, ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 812,84 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 11 539,48 zł (za 4 lata); całkowita kwota do zapłaty 901 399,39 zł, płatna w 300 miesięcznych ratach annuitetowych (równych), przy czym dwanaście pierwszych rat wyniesie po 2 818,28 zł w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 2 942,31 zł i ostatnia rata wyniesie 2 264,49zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 14.12.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

2) Bank Pekao

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 10,38% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 300 126 złotych (zł) (nieobejmujących kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lata, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie

3) Citi Handlowy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego, zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,40% przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat, całkowita kwota kredytu 400 000 zł, oprocentowanie zmienne 9,02%, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M 6,93% oraz marża 2.09%. Całkowity koszt kredytu 609 299 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 608 680 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł, koszt wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej 200zł, opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 400,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej mieszkanie), opłata za rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) 0zł (przy utrzymaniu warunku wpływów miesięcznych min 8000zł), całkowita kwota do zapłaty 1 009 899 zł, płatna w 300 ratach miesięcznych, równych w wysokości 3 362 zł po ustanowieniu zabezpieczenia (hipoteka zabezpieczająca spłatę kredytu będzie wpisana do księgi wieczystej nieruchomości w terminie 12 miesięcy od dnia uruchomienia kredytu). Do uzyskania kredytu niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia. Kalkulacja dokonana na dzień 27.01.2023 na reprezentatywnym

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Najmłodsi dłużnicy mają 8 lat

Najmłodsi dłużniczy wpisani do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor mają po 8 lat. W Rejestrze figuruje około 230 nieletnich, którzy zawdzięczają tam swoje miejsce przede wszystkim z powodu niezapłaconych mandatów za jazdę bez biletu. Wśród nich są jednak i nieletni alimenciarze.

author
Aneta Jankowska
01 czerwca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Nowy sposób uwierzytelniania płatności w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jako pierwszy bank w Europie wdrożył nowy sposób uwierzytelniania płatności – 3DSecure 2.2.0. Jest to protokół umożliwiający uwierzytelnianie Klientów w czasie, kiedy wykonują oni płatności internetowe kartami płatniczymi. Santander Bank Polska wdroży to rozwiązanie, ponieważ daje ono jeszcze większe możliwości Klientom instytucji.

author
Patryk Byczek
21 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Lombardy w Kielcach

W Kielcach działa znajdziemy kilka placówek lombardów. Sprawdź adresy i aktualne dane kontaktowe. Wskazujemy godziny otwarcia oraz lombardy w Kielcach, które są otwarte przez całą dobę.

author
Patryk Byczek
08 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Znany Youtuber w akcji mBanku

Najpopularniejszy Polski YouTuber wystąpił w reklamie mBanku. Blowek, bo taki jest internetowy pseudonim artysty, promuje kampanię „1000 złotych pomysłów”. Wakacyjny konkurs ma zachęcić osoby w wieku od 13 do 17 lat, do otworzenia konta w mBanku.

author
Patryk Byczek
22 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Koło

Zainteresowany danymi dotyczącymi oddziałów Kasy Stefczyka w Kole? Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w tym artykule: adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Julia Wierciło
17 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Promocja: „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – VII edycja” w Banku Pekao

Bank Pekao przygotował dla swoich młodszych i starszych Klientów bardzo prostą promocję, w której zainteresowani mogą zgarnąć 50 złotych. Promocja trwa do 30 października 2019 roku.

author
Patryk Byczek
24 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj