Kredyt hipoteczny Zakopane

Kredyt hipoteczny Zakopane

author
Dominika Sobieraj
15 lutego 2022

Szukasz kredytu hipotecznego? Nie wiesz, jakie oferty są dostępne w Twoim mieście? W poniższym rankingu zebraliśmy wszystkie oferty, które dostępne są dla mieszkańców Zakopanego. Maksymalny okres spłaty wynosi 35 lat.

Kredyty hipoteczne w Zakopanym

Banki udzielają kredytu hipotecznego osobom, które planują zakup nieruchomości. Aby uzyskać finansowanie będziemy potrzebować dowodu osobistego oraz dokumentów potwierdzających nasze dochody. Musimy mieć również na uwadze fakt, że do uzyskania kredytu hipotecznego wymagany jest również wkład własny w wysokości przynajmniej 10% wartości nieruchomości.

Oferta przygotowana dla miasta Zakopane na rok 2022.

Kredyt hipoteczny Zakopane – ranking

Spis treści:

 1. Kredyty hipoteczne w Zakopanym
 2. Kredyt hipoteczny Zakopane – ranking
 3. Dla kogo kredyt hipoteczny w Zakopanym?
 4. Kredyt hipoteczny Zakopane – jakie wymagania?
 5. Jak otrzymać kredyt hipoteczny w Zakopanym?
 6. Doradca kredytowy Zakopane
 7. Kredyty hipoteczne w Zakopanym – adresy banków
 8. Przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Parametry kredytu mieszkaniowego w Zakopanym – szczegóły:

Kwota kredytu:do 3 000 000 zł
LTV:do 90% wartości nieruchomości
Spłata: do 35 lat
Waluta kredytu: PLN
Przeznaczenie kredytu: budowa, zakup, wykończenie mieszkania lub domu
Jakie banki: PKO BP, Pekao, Citi Handlowy, Bank Millennium
Wakacje kredytowe: tak
Oprocentowanie: stopa zmienna lub stała
RRSO: od 2,80%

Dla kogo kredyt hipoteczny w Zakopanym?

W Zakopanym Klienci mają dostęp do wielu banków komercyjnych, które mają w swoich ofertach udzielanie kredytu hipotecznego. Jest on przeznaczony dla osób, które planują zakup, budowę lub wykończenie nieruchomości. Najłatwiej będzie otrzymać kredyt osobom młodym, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym, przeznaczonym dla Klientów z brakiem zaległości w spłacie innych zobowiązań. Jeżeli ktoś ma niespłacone długi, powinien najpierw skorzystać z  kredytu oddłużeniowego.

Warto pamiętać także, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej powinny być zgodnie z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Kredyt hipoteczny Zakopane – jakie wymagania?

Najważniejszym kryterium jest wiek Kredytobiorcy. Banki nie określają granic wiekowych, jednak przyjmuje się, że wnioskodawca nie powinien mieć więcej niż 35 lat.

W procesie kredytowym banki sprawdzają naszą zdolność kredytową. Jest  ona oceniana na podstawie wysokości naszych comiesięcznych dochodów i ich źródeł. Równie istotna jest jednak historia kredytowa. Klienci, którzy w BIK mają negatywną przeszłość kredytową, mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytu hipotecznego.  Wówczas powinny zainteresować się kredytem dla zadłużonych. Im wyższy wkład własny, tym wyższe szanse na otrzymanie odpowiedniego kredytu.

Zatem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej konieczne:

– pełnoletność
– posiadanie zdolności do czynności prawnych
– zameldowania i zamieszkiwanie w Polsce (np. w Zakopanym)
– posiadanie stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK
– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Jak otrzymać kredyt hipoteczny w Zakopanym?

Przebieg procesu kredytowego może wyglądać różnie w zależności od tego, w którym banku chcemy uzyskać finansowanie. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

 1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
 2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
 3. Gromadzimy odpowiednie dokumenty.
 4. Wypełniamy wniosek o kredyt.
 5. Bank weryfikuje nasze dane.
 6. Otrzymujemy decyzję kredytową.
 7. Wpisujemy nieruchomość do księgi wieczystej.
 8. Zawieramy umowę o kredyt.
 9. Następuje spłata nieruchomości.

Mieszkasz w Zakopanym? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Zakopane – darmowe pożyczki

Pożyczki pozabankowe Zakopane – szybka wypłata

Pożyczki bez BIK Zakopane – minimum formalności

Kredyt gotówkowy Zakopane – na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny Zakopane – najlepsze oferty

Doradca kredytowy Zakopane

Jeżeli planujesz kupno nieruchomości w Zakopany, warto abyś skorzystał z usług doradcy kredytowego. Dlaczego może się to okazać pomocne? Doradca jest odpowiednią osobą, która przygotuje i przedstawi dostępne oferty kredytów i pomoże wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Klienci często korzystają z usług doradców kredytowych Notus oraz Expander.

Obecnie najczęściej wybierane są przez Klientów usługi dostępne przez Internet. Klienci często korzystają z możliwości wnioskowania o kredyt online. Z pomocy doradcy finansowego także można skorzystać w pełni online lub odwiedzając oddział wybranego pośrednika.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny w Zakopanym?

Osoby rozglądające się na kredytem w Zakopanym, najczęściej decydują się na finansowanie hipoteczne, gdy chcą zakupić mieszkanie lub dom. Może to być zarówno mieszkanie czy dom z rynku wtórnego, jak i w stanie deweloperskim.

Kredyt hipoteczny umożliwia bowiem zakup również tych nieruchomości, które w sensie fizycznym nie są jeszcze dostępne. Mowa tu o sytuacji, w której np. deweloper w Zakopanym dopiero projektuje nowe osiedle i wystawia na sprzedaż mieszkania w budynku, dla którego nie powstały jeszcze nawet fundamenty. W takim przypadku umowa zobowiązuje dewelopera do tego, aby zakończyć budowę zakupionej przez Klienta nieruchomości, a następnie wydania tego lokalu. W przeciwnym wypadku umowa zostanie rozwiązana, ale Klient nie poniesie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

W ramach kredytu hipotecznego można także sfinansować nadbudowę czy rozbudowę domu, który już od pewnego czasu stoi. Dodatkowo Klienci wykorzystują kredyt hipoteczny także do:

– zakupu działki budowlanej,

– zbudowania garażu,

– wykupienia miejsca postojowego lub garażu,

– przebudowy budynków niemieszkalnych na pomieszczenia mieszkalne.

W jakiej walucie można dostać kredyt hipoteczny w Zakopanym?

Kredyt hipoteczny jest dostępny w wielu walutach. Klienci w Zakopanym wybierając walutę kredytu, najczęściej decydują się na finansowanie mieszkania w złotówkach. Wiele ofert oferuje jednak kredyty w walutach obcych. Obecnie ubiegać się można o kredyt hipoteczny w:

– złotówkach,

– euro,

– frankach szwajcarskich,

– funtach szterlingach,

– koronach szwedzkich,

– koronach norweskich.

10 najlepszych kredytów hipotecznych w Zakopanym

Kwota kredytu mieszkaniowego w Zakopanym jest różna, ponieważ zależy m.in. od tego, jakie są możliwości finansowe konkretnego Klienta. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania oraz wskaźnik RRSO, zanim wybierzmy konkretną ofertę kredytową.

Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych ofert kredytów mieszkaniowych dostępnych w Zakopanym:

 1. PKO BP: RRSO 5,77%
 2. PKO BH: RRSO 5,80%
 3. Alior Bank: RRSO 5,56%
 4. Santander: RRSO 6,57%
 5. Bank Pekao: RRSO 6,11%
 6. Citi Handlowy: RRSO 4.89%
 7. Millennium: RRSO 6%
 8. Credit Agricole: RRSO 4,45%
 9. mBank: RRSO 4,61%
 10. BNP Paribas: RRSO 5,33%

Kredyt hipoteczny w Zakopanym – ile trzeba zarabiać?

Nie można wskazać konkretnej kwoty, jaką musimy miesięcznie zarabiać, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy w Zakopanym. Wszystko jest uzależnione od tego, jaką kwotę Klient chce pożyczyć oraz jaki okres spłaty zadłużenia wybierze. Musimy być też świadomi, że im wyższe będą jego zarobki, tym korzystniej dla niego. Warto również zaznaczyć, że kredytodawcy przywiązują dużą uwagę do zdolności kredytowej. Jest ona oceniana bardzo indywidualnie. Ponadto ważne jest również to, czy Klient posiada równolegle inne zadłużenia lub zobowiązania finansowe. Sprawdź, jak zwiększyć zdolność kredytową, aby mieć największe szanse na uzyskanie kredytu na mieszkanie.

Istotną informacją jest fakt, że im wyższa będzie kwota kredytu, tym większe będą wymagania wobec naszych zarobków. Konkretna suma dochodów jaką należy uzyskiwać, jeśli chcemy otrzymać finansowanie jest zależna od wielu czynników. W przybliżeniu można jednak ustalić pewne kwoty zarobków przypadających na jedną osobę wnioskującą. Na przykład:

– 200 000 zł ze spłatą na 25 lat: zarobki około 3000 zł/miesięcznie,

– 300 000 zł ze spłatą na 25 lat: zarobki około 4000 zł/miesięcznie,

– 400 000 zł ze spłatą na 25 lat: około 4500 zł/miesięcznie.

Kwoty wskazane powyżej są jedynie przybliżonymi sumami zarobków, których mogą wymagać kredytodawcy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na konkretną kwotę dochodów wpływa wiele czynników. Klienci powinni pamiętać również o tym, że wszelkie zmiany na rynku finansowym w Polsce mogą wpływać na ich zdolność kredytową. Wysokość dochodów oceniana jest więc także przy uwzględnieniu obecnej średniej krajowej.

Kredyty hipoteczne w Zakopanym – adresy banków

Kredyty hipoteczne w Zakopanym – adresy banków

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Zakopanym:


PKO BP Zakopane

ul. Krupówki 71, 34-500 Zakopane


Bank Pekao Zakopane

ul. Krupówki 19, 34-500 Zakopane


BNP Paribas Zakopane

ul. Chramcówki 33, 34-500 Zakopane

 

 

Przykłady reprezentatywne

1) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteka wynosi 2,80% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 230 000 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 65,1%, oprocentowanie zmienne 1,35%/rok – w pierwszym roku oraz 2,32%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 0,25% wg stanu na dzień 2.03.2021 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 2,07% w kolejnych latach (marża jest podwyższana o 0,9 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 4 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu 85 918,26 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 71 686,67 zł, ubezpieczenie nieruchomości 4 600 zł (za cały okres kredytowania, dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego); ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł; ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 737,59 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 7 475 zł (za 4 lata), całkowita kwota do zapłaty 315 918,26 zł, płatna w 300 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych przy czym pierwsze cztery raty wynoszą 1 003,38 zł, następne po 905,06 zł w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 1 008,50 zł i ostatnia rata wynosi 993,17zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


2) Bank Pekao

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 3,35% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 2,90% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1351,66 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1268,51 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 374 461,32 zł, całkowity koszt kredytu 99 647,32 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 85 615,41 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 3 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 2,99 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 0,6 punktu procentowego. Kalkulacja dokonana na dzień 2 lutego 2021 r., na reprezentatywnym przykładzie.


3) Bank Millennium

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 3,43% i została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 0,21% (według stanu na dzień 11.02.2021r.). Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 294 508 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 455 883,96 zł, oprocentowanie zmienne 2,91%, całkowity koszt kredytu hipotecznego 161 375,96 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 138 699,73 zł, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy 1 470 zł ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 9 548 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 11 439,23 zł, PCC 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 28 lat, rata kredytu 1 270,40, liczba rat 341 Kalkulacja została dokonana na dzień 11.02.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie przy założeniu że: kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości, zaś wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 367 080 zł, marża kredytu wynosi 2,7% z uwagi na posiadanie przez Klienta Konta 360°, pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia lub innego dochodu netto na to konto i posiadania karty debetowej do tego konta oraz wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. W przypadku Konta 360°, konto to wówczas prowadzone jest przez Bank bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej do tego konta wynosi 0 zł.


4) Citi Handlowy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego, zabezpieczonego hipoteką wynosi 2,36% przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat, całkowita kwota kredytu 520 000 zł, oprocentowanie zmienne 2.31%, w tym: stopa referencyjna WIBOR 3M 0.22% oraz marża 2.09% (marża jest podwyższana o 1,3pp. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 3 miesięcy od zawarcia umowy kredytu) . Całkowity koszt kredytu 166 915 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 166 696zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł, koszt wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej 200zł, opłata za rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) 0zł (przy utrzymaniu warunku wpływów miesięcznych min 8000zł), całkowita kwota do zapłaty 686 915zł, płatna w 300 ratach miesięcznych, równych w wysokości 2286 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Do uzyskania kredytu niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia. Kalkulacja dokonana na dzień 09.10.2020 na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wysokiej raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.


5) BNP Paribas

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu zabezpieczonego hipoteką wynosi 2,54%, przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 300 miesięcy; wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 330.000,00 zł, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 260.000,00 zł; oprocentowanie zmienne 2,38% w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR 3M 0,28% wg stanu na dzień 01.06.2020 r. oraz marża 2.10% (marża jest podwyższana o 1,50 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki przy założeniu, że nastąpi to w terminie 5 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu hipotecznego 108.154,44 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0,00 zł, odsetki 85.420,66 zł, koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 1.618,54 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości 3 000,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 17.796,24 zł, opłata za oszacowanie wartości nieruchomości 300,00 zł, opłaty PCC 19,00 zł; całkowita kwota do zapłaty 368.154,44 zł, płatna w 300 miesięcznych ratach po 1.355,21 zł (w pierwszych 5 miesiącach do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki) oraz po 1.153,44 zł (po prawomocnym wpisie hipoteki). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000819
https://rf.gov.pl/tag/kredyty-hipoteczne/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakopane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocyjne konto osobiste z usługą telemedycyny w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 kwietnia 2021

Promocyjne konto osobiste z usługą telemedycyny w Alior Banku

VALINA – terminal płatniczy nowej generacji
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 października 2019

VALINA – terminal płatniczy nowej generacji

Pożyczka 10 000 zł – gdzie dostać?
Pożyczki
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2022

Pożyczka 10 000 zł – gdzie dostać?

Ranking kredytów samochodowych – listopad 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 listopada 2019

Ranking kredytów samochodowych – listopad 2019

Netflix chce pożyczyć 2 miliardy dolarów
Aktualności
autor wpisu
Natalia Narloch
26 października 2018

Netflix chce pożyczyć 2 miliardy dolarów

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Ikei
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 lipca 2019

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Ikei

Porównaj