zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Radomiu

Mieszkanie Plus to nowy rządowy program, który będzie działał na nieco innych zasadach, niż Mieszkanie dla Młodych. Rząd wyciąga tym razem rękę do osób w każdym wieku i chce pomóc wszystkim tym, którzy mają zbyt niskie dochody, by kupić własne mieszkanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Radomiu.

 

Radom już w październiku 2016 roku doprowadził do podpisania listu intencyjnego przypieczętowującego budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Z trzech proponowanych pod budowę działek ostatecznie została wybrana działka przy ulicy Tytoniowej. Lokalizacja ta będzie dobrze skomunikowana z resztą miasta.

 

źródło: http://www.mojradom.pl/radom-w-pilotazowym-programie-mieszkanie-plus-na-poczatek-trzy-bloki/

 

"Jesteśmy zainteresowani, aby w Radomiu powstało jak najwięcej mieszkań w różnej formie własności." – mówił o inwestycji prezydent Witkowski mając na uwadze oba rządowe programy - Mieszkanie Plus oraz Mieszkanie dla Młodych.

 

MIESZKANIE PLUS RADOM - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: około 170 mieszkań

liczba budynków:3 (planowane)

miejsce: Radom, ul. Tytoniowa

data ukończenia: koniec 2018 roku

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 (szacunkowe dane, zależne od wielkości danego mieszkania)

wykonawca: BGK Nieruchomości

Działka położona jest w sąsiedztwie dawnego Browaru Saskich.

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Zgodnie z założeniami programu, lokale mają być dostępne albo jedynie na wynajem albo na wynajem z możliwością uzyskania aktu własności w przyszłości. Wybór drugiej opcji będzie nas kosztował podwyższeniem czynszu o 20%. 

 

Przewidywany czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) ma wynosić:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU

 

Resort infrastruktury i budownictwa podał do informacji publicznej, że 21 października do konsultacji międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Radomia przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?
 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W RADOMIU

 

Z wynajmowania lokali w ramach programu Mieszkanie Plus będą mogły skorzystać wszystkie grupy społeczne i wszystkie grupy wiekowe. Jeśli chętnych będzie więcej, niż mieszkań, pod uwagę będzie brana:

 

a) wysokość dochodów (kwota przypadająca na osobę),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Z dotychczasowych komunikatów można wywnioskować również, że mieszkania kierowane będą głównie do osób, które nie mają zdolności kredytowej i nie mają dochodów na tyle wysokich, by kupić własne mieszkanie. 

 

Warunki przydziału mieszkań w radomskich inwestycjach nie są jeszcze jednak podane - wiadomo jedynie, że będą opierały się na powyższych zasadach obowiązujących we wszystkich inwestycjach w ramach programu Mieszkanie Plus.

 

MIESZKANIE PLUS RADOM - LOKALIZACJA

 

Budynki w Radomiu w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną przy ulicy Tytoniowej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Procedura zgłaszania się i składania wniosków o uzyskanie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus nie została jeszcze ujawniona. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY