zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Radomiu

Mieszkanie Plus to nowy rządowy program, który będzie działał na nieco innych zasadach, niż Mieszkanie dla Młodych. Rząd wyciąga tym razem rękę do osób w każdym wieku i chce pomóc wszystkim tym, którzy mają zbyt niskie dochody, by kupić własne mieszkanie. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Radomiu.

 

Radom już w październiku 2016 roku doprowadził do podpisania listu intencyjnego przypieczętowującego budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Z trzech proponowanych pod budowę działek ostatecznie została wybrana działka przy ulicy Tytoniowej. Lokalizacja ta będzie dobrze skomunikowana z resztą miasta.

 

źródło: http://www.mojradom.pl/radom-w-pilotazowym-programie-mieszkanie-plus-na-poczatek-trzy-bloki/

 

"Jesteśmy zainteresowani, aby w Radomiu powstało jak najwięcej mieszkań w różnej formie własności." – mówił o inwestycji prezydent Witkowski mając na uwadze oba rządowe programy - Mieszkanie Plus oraz Mieszkanie dla Młodych.

 

MIESZKANIE PLUS RADOM - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: około 170 mieszkań

liczba budynków:3 (planowane)

miejsce: Radom, ul. Tytoniowa

data ukończenia: koniec 2018 roku

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 (szacunkowe dane, zależne od wielkości danego mieszkania)

wykonawca: BGK Nieruchomości

Działka położona jest w sąsiedztwie dawnego Browaru Saskich.

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Zgodnie z założeniami programu, lokale mają być dostępne albo jedynie na wynajem albo na wynajem z możliwością uzyskania aktu własności w przyszłości. Wybór drugiej opcji będzie nas kosztował podwyższeniem czynszu o 20%. 

 

Przewidywany czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) ma wynosić:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU

 

Resort infrastruktury i budownictwa podał do informacji publicznej, że 21 października do konsultacji międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Radomia przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?
 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W RADOMIU

 

Z wynajmowania lokali w ramach programu Mieszkanie Plus będą mogły skorzystać wszystkie grupy społeczne i wszystkie grupy wiekowe. Jeśli chętnych będzie więcej, niż mieszkań, pod uwagę będzie brana:

 

a) wysokość dochodów (kwota przypadająca na osobę),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Z dotychczasowych komunikatów można wywnioskować również, że mieszkania kierowane będą głównie do osób, które nie mają zdolności kredytowej i nie mają dochodów na tyle wysokich, by kupić własne mieszkanie. 

 

Warunki przydziału mieszkań w radomskich inwestycjach nie są jeszcze jednak podane - wiadomo jedynie, że będą opierały się na powyższych zasadach obowiązujących we wszystkich inwestycjach w ramach programu Mieszkanie Plus.

 

MIESZKANIE PLUS RADOM - LOKALIZACJA

 

Budynki w Radomiu w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną przy ulicy Tytoniowej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Procedura zgłaszania się i składania wniosków o uzyskanie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus nie została jeszcze ujawniona. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
~adagir30

Widzę ze nasz szanowny Pan Prezydent Witkowski pomorze rodzinom które wynajmują mieszkania od prywatnych właścicieli. Ja na ta chwile na mieszkaniu które teraz wynajmuję płacę za wynajem wraz z opłatami za 3 pok.m. bagatela 1800 zł. utrzymać 4 os. rodzinę oraz to mieszkanie to nie lada wyczyn uwierzcie mi, tym bardziej ze nie wszyscy maja stale dochody . Trzeba być nie lada gimnastykiem żeby co miesiąc przynieść w zębach pieniądze właścicielom na dodatek płatne z góry i nie ma mowy o poślizgu bo straszą ze cie wyrzucą , i tak co miesiąc.. Uważam ze Rząd też powinien zając się prywatnymi właścicielami odnośnie tak dużych naliczeń czynszowych. Pochwalam takie przedsięwzięcie Pana Witkowskiego ale pewno szary Kowalski bez dobrych znajomości nie otrzyma takiego mieszkania.   Odpowiedź