Mieszkanie Plus w Skawinie

Mieszkanie Plus w Skawinie

author
Julia Wierciło
12 lutego 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Mieszkanie Plus to rządowy program skierowany do średniozamożnych Polaków. Mieszkania na wynajem mają być ratunkiem dla osób, które nie mogą załapać się na mieszkanie komunalne i nie mogą dostać w banku kredytu hipotecznego. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Skawinie.

Spis treści:

 1. Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Skawinie
 2. Mieszkanie Plus w Skawinie - szczegóły inwestycji
 3. Program Mieszkanie Plus w Skawinie - zakończone inwestycje
Zwiń spis treści

Zapowiedź realizacji programu Mieszkanie Plus w Skawinie

Skawina i Trzebnia to pierwsze miasta w małopolsce, które doprowadziły do realizacji programu mieszkaniowego na terenie gmin. Skawina w 2016 roku podpisała list intencyjny. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, przyznaje Skawinie miano lidera w Małopolsce pod względem zaangażowania w budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Dzięki niemu, osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego, mogą liczyć na atrakcyjny wynajem.

źródło: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=14925

“Nasza gmina posiada przy ul. Torowej-Bocznej teren 1,5 hektara i już wcześniej planowała tam budowę mieszkań. Szukaliśmy partnera, który wybudowałby te obiekty. Gdy pojawił się rządowy program, przystąpiliśmy do niego.” – mówi o inwestycji Norbert Rzepisko. Wiceburmistrz Skawiny uzasadnia także słuszność budowy mieszkań w Skawnie: “Mieszkań pod wynajem właściwie nie ma, bo są już wynajęte głównie przez firmy, które zapewniają lokale swoim pracownikom. Natomiast budowane przez deweloperów są sprzedawane jeszcze przed zakończeniem budowy. To pokazuje, że u nas zapotrzebowanie na mieszkania jest duże.”

Mieszkanie Plus w Skawinie - szczegóły inwestycji

Szczegóły:

 • liczba mieszkań: 190 mieszkań,
 • liczba budynków: 5, 
 • wysokość: V i VI kondygnacji,
 • miejsce: Skawina, rejon ul. Skawińskiej i ul. Torowej,
 • data rozpoczęcia: styczeń 2024 rok,
 • data ukończenia: 2025 rok,
 • wielkość działki: około 1,5 ha,
 • liczba pokojów: głównie mieszkania czteropokojowe,
 • wysokość czynszu: zależny od wielkości danego mieszkania,
 • miejsca parkingowe: 190 miejsc parkingowe naziemne oraz przyziemne garaże w dwóch budynkach, 
 • wykonawca: BGK Nieruchomości.

Mieszkania w Skawinie będą dostępne w 3 rozmiarach:

 • 28,05 m2,
 • 38,17 m2.,
 • 57,04 m2.

Dzięki ich zróżnicowaniu rodziny o różnych potrzebach będą mogły skorzystać z proponowanego przez rząd programu. Osoby niepełnosprawne także mogą liczyć na odpowiednie dostosowanie mieszkań, ponieważ w budynkach powstanie 6 specjalnie przygotowanych lokali. Mieszkanie Plus w Skawinie gwarantuje aż 190 mieszkań dla osób spełniających wyznaczone kryteria dotyczące przychodów. Zazwyczaj są to osoby, które nie mogą pozwolić sobie na drogi wynajem od osób prywatnych czy zgromadzenie wkładu własnego, potrzebnego do zakupu mieszkania.

Program Mieszkanie Plus w Skawinie - zakończone inwestycje

Inwestycje, które są realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus w Skawinie nie są jeszcze ukończone. Mimo tego, wykonawca zapowiada gotowość do oddania lokali do użytku już pod koniec 2025 roku.

Zaplanowana budowa mieszkań w Skawinie ma zakończyć się pod koniec 2025 roku.

Mieszkania Plus w Skawinie charakteryzuje przede wszystkim dobra lokalizacja. Kolejną zaletą mieszkań jest ich wykończenie pod klucz. Oznacza to, iż zamieszkująca tam rodzina nie musi zaciągać zobowiązań, takich jak kredyt na wykończenie mieszkania, ponieważ są one przygotowane. Jedyną koniecznością będzie zakup potrzebnych mebli lub transport w przypadku ich posiadania.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Ukasz
Ukasz
2018-01-16 18:15:02

Moim zdaniem to nie jest żadna pomoc...biorąc pod uwagę wysoki czynsz dla rodziny wielodzietnej, wychodzi że opłaty będą podobne jak przy spłacie kredytu w banku a własność po 35latach spłacania to opłacalne dla dzieci Rodzin które by dostały je na własność...

Podobne artykuły

Platforma blockchain od BIK

W ostatnim czasie doszło do premiery nowego rozwiązania, do którego powstania doszło z inicjatywy Biura Informacji Kredytowej. Platforma blockchain BIK to owoc współpracy Biura z polsko-brytyjskim fintechem Billon. Jakie korzyści oznacza to dla klientów polskich banków komercyjnych?

author
Alicja Hirsekorn
19 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Artur Sikora z Santander Bank Polska otrzymał Grand Prix

Artur Sikora, który na co dzień pełni funkcję dyrektora działu Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu w Santander Bank Polska, został wyróżniony Grand Prix w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019. Nagrody te przyznawane są podczas Kongresu Executive Summit, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń tejże branży.

author
Alicja Hirsekorn
03 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

PKO BP w Krakowie

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdź placówki i oddziały w Krakowie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
23 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

50% zniżki w MyTaxi

Do 31 października możemy skorzystać ze zniżki 50% taniej w MyTaxi. Oferta obowiązuje przez całą dobę. Użytkownicy aplikacji MyTaxi Match mogą otrzymać rabat nawet do 99%.

author
Aneta Jankowska
14 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Jak zrezygnować z Netfliksa?

Wylogowanie się ze swojego konta czy też usunięcie aplikacji nie jest sposobem na to, by anulować subskrypcję i zrezygnować z Netfliksa. Sprawdziliśmy, co zrobić, by ostatecznie rozwiązać umowę z Netfliksem i przestać płacić za abonament.

author
Dominika Byczek
11 lipca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczka Dwuosobowa w Alior Banku

„Pożyczać opłaca się we dwoje” – takim hasłem Alior Bank reklamuje swoją „Pożyczkę Dwuosobową”. Jak sama nazwa wskazuje, do umowy powinny przystąpić dwie osoby. W zamian bank zaproponuje o połowę niższe oprocentowanie.

author
Patryk Byczek
24 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj