zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Sochaczewie

Rządowy program Mieszkanie Plus jest składową Narodowego Programu Mieszkaniowego. Rząd wyciąga tym razem rękę do wszystkich osób, które mają zbyt niskie dochody, by stać je było na zakup własnego mieszkania. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Sochaczewie.

 

Sochaczew jest kolejnym - obok Wielunia, Tomaszowa Mazowieckiego, Koluszek, Zduńskiej Woli - miastem w województwie łódzkim, w którym realizowany jest program Mieszkanie Plus. 25 maja 2017 roku burmistrz Sochaczewa podpisał w Warszawie list intencyjny, który otwiera drogę do budowy państwowych mieszkań.

 

"Mieszkanie plus to konkretny wymiar polityki. (...) My rzeczywiście obietnice, strategie, deklaracje mamy przekładać na konkretne mieszkania i konkretne inwestycje w konkretnych miastach. To nie jest program, który ma się koncentrować na czterech, pięciu największych polskich miastach. (...) Szukamy rynkowych narzędzi po to, żeby także do tych mniejszych miast polskich dotrzeć i żeby też dać im taki prorozwojowy impuls."- mówił o inwestycji członek zarządu BGKN Bartłomiej Pawlak. 

 

MIESZKANIE PLUS SOCHACZEW - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: 204 mieszkania

miejsce: Sochaczew, rejon ul. Żyrardowskiej i ul. Łuszczewskich

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 (szacunkowe dane, zależne od wielkości danego mieszkania)

wykonawca: BGK Nieruchomości

Budynki przy ul. Żyrardowskiej będą zlokalizowane między wiaduktem a lokomotywownią, natomiast bloki przy ul. Łuszewskich będą prawdopodobnie pomiędzy Stacją Muzeum a blokami wojskowymi przy ul. Dywizjonu 303.

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Program Mieszkanie Plus zakłada, że lokale będą dostępne do wynajęcia na dwa sposoby: na sam wynajem albo na wynajem z możliwością przejęcia mieszkania na własność w przyszłości. Od wybranej opcji będzie zależała wysokość czynszu - druga opcja będzie droższa o 20% w skali miesiąca.

 

Średni czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) ma wynosić:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy,

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU


Resort infrastruktury i budownictwa obwieścił, że 21 października do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany, który będzie ustalony odgórnie dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Sochaczewa przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?

 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W SOCHACZEWIE

 

Z wynajmu państwowych mieszkań mogą skorzystać wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Jeśli chętnych będzie zbyt dużo, pod uwagę będzie brana:

 

a) wysokość dochodów (w przeliczeniu na osobę),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Z dotychczasowych komunikatów można wywnioskować również, że pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie ułatwione w przypadku osób, które nie mają zdolności kredytowej oraz osób o niskich dochodach.

 

Warto mieć na uwadze, że spośród 204 oferowanych w Sochaczewie mieszkań, aż 150 będzie zabukowanych przez przedsiębiorców dla ich pracowników. Pod wynajem dla rodzin dostępne będzie zatem tylko około 50 mieszkań

 

MIESZKANIE PLUS SOCHACZEW - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną w rejonie ul. Żyrardowskiej oraz ul. Łuszczewskich:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Urząd Miasta Sochaczew nie opublikował jeszcze żadnych informacji dotyczących zapisów albo składania wniosków o mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus.

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY