mSzafir od KIR już dla klientów PKO BP

mSzafir od KIR już dla klientów PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
24 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o udostępnieniu owocu współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. mSzafir to w pełni zdalny kwalifikowany podpis elektroniczny. W poniedziałek 23 marca spółka udostępniła go swoim klientom bezpłatnie. Dzięki temu praca z domu będzie jeszcze wygodniejsza.

Istnieją dokumenty, które dla swojej ważności muszą posiadać podpis konkretnej osoby. Dla wielu różnych osób mogło to uniemożliwiać pracę z domu, która może obecnie uratować życie nam i innym. Z tego powodu PKO Bank Polski udostępnił dla swoich klientów mSzafir, czyli w pełni zdalny kwalifikowany podpis elektroniczny.

Nowe rozwiązanie, które ułatwi pracę z domu mnóstwa osób, było tworzone przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Warto rozpocząć korzystanie z tej usługi, gdyż będzie ona dla klientów tego banku dostępna za darmo tylko do końca kwietnia bieżącego roku. Warto podkreślić, że zgodnie z planem usługa ta nie miała się jeszcze ukazywać.

Instytucje PKO BP i KIR stwierdziły jednak, że właśnie teraz narzędzie do podpisywania dokumentów w sposób całkowicie zdalny może okazać się kluczowe dla prowadzenia niejednej firmy. Jak działa mSzafir i jakie dokumenty można podpisać z jego pomocą?

mSzafir – sposób na pracę z domu

"

Stan epidemii w Polsce wymaga specjalnych środków ostrożności, w tym ograniczania osobistych kontaktów. Większość relacji między firmami, obywatelami oraz administracją państwową przenosi się do Internetu. Wyzwaniem pozostaje jednak obieg dokumentów

– czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego.

Technologia mSzafir oparta jest o chmurę i stanowi odpowiedź, jakiej poszukiwała niejedna organizacja na obecne realia. W interesie banku leży bowiem zapewnienie ciągłości działalności swoich klientów oraz ich jak najlepsza sytuacja finansowa. Skoro już zatem utknęliśmy w domach, nie powinno to uniemożliwiać pracy.

Do dokumentów, jakie można podpisać z wykorzystaniem mSzafir, należą wszelkie umowy i pisma. Warunkiem jest ich zapisanie w formacie PDF, który uniemożliwia dokonanie późniejszych zmian. Warto podkreślić, że taki podpis ma taką samą moc względem prawa, jak tradycyjny papierowy dokument podpisany odręcznie.

Jak złożyć podpis z wykorzystaniem mSzafir?

Warto w tym miejscu wspomnieć, że z nowej usługi KIR od 23 marca do końca kwietnia skorzystają bezpłatnie klienci zarówno PKO BP, jak i Inteligo. Co więcej, nowa metoda podpisywania dokumentów nie wymaga dokonania żadnej dodatkowej czynności. Proces podpisywania dokumentów odbywa się całkowicie online.

"

Na podstawie tożsamości potwierdzonej przez bank, KIR wyda kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego, dostępny przez 15 minut, który klient będzie mógł wykorzystać do podpisania dokumentu w formacie PDF. Podpis można uzyskać online i złożyć z wykorzystaniem dowolnego urządzenia

– napisano w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego.

Oznacza to, że dokumenty można podpisywać zarówno z poziomu komputera, tabletu, jak i smartfona. Fakt, iż usługa jest dostępna online sprawia zaś, że skorzystać z niej można z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Miejmy nadzieję, że wdrażanie takiej technologii w kolejnych bankach przekona kolejną grupę Polaków do pozostania w domu.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/90105-kir-i-pko-bank-polski-kwalifikowany-podpis-elektroniczny-mszafir-dostepny-za-darmo
https://www.kir.pl/kontakt/biuro-prasowe/komunikaty-prasowe/ip2020/kir-i-pko-bank-polski-kwalifikowany-podpis-elektroniczny-mszafir-dostepny-za-darmo,8.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Dębicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Dębicy

Tylko 54 proc. Polaków pojedzie w tym roku na wakacje
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
28 maja 2019

Tylko 54 proc. Polaków pojedzie w tym roku na wakacje

Pożyczki bez BIK Malbork
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Malbork

Pożyczki bez zaświadczeń Radomsko
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Radomsko

Porównaj