Nest Bank wprowadzi płatności BLIK

Nest Bank wprowadzi płatności BLIK

author
Patryk Byczek
25 lipca 2020

Nest Bank w komunikacie prasowym poinformował o podpisaniu umowy z Polskim Standardem Płatności, która dotyczy dołączenia instytucji bankowej do systemu BLIK. Aktualnie bank przeprowadza testy family&friends.

Nest Bank poinformował, że z płatności BLIK Klienci będą mogli korzystać najpóźniej do końca września bieżącego roku. Obecnie planowane do wdrożenia rozwiązanie przechodzi testy wewnętrzne. Klienci posiadający konto w Nest Banku będą mogli korzystać z płatności BLIK:

– w transakcjach internetowych (e-commerce),
– w sklepach stacjonarnych (terminale POS),
– wpłacając gotówkę do wpłatomatów,
– wypłacając gotówkę z bankomatów.

Od początku w Nest Banku inwestujemy w innowacyjne rozwiązania. Naszym priorytetem jest rozwijanie bezpiecznych usług cyfrowych. Dlatego każdą wprowadzaną innowację poddajemy restrykcyjnym testom. BLIK jest zarówno jednym z najpopularniejszych, jak i najbezpieczniejszych nowoczesnych systemów płatności. Nasi klienci z pewnością będą z niego aktywnie korzystać.

– mówiła cytowana w komunikacie Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

BLIK – statystyki

Użytkownicy bankowości mobilnej twierdzą, że system płatności BLIK w ekspresowym tempie stał się najwygodniejszą i jedną z najpopularniejszych metod płatności w Internecie. Od końca 2018 roku z BLIKa korzysta się częściej niż z kart płatniczych, natomiast w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku system płatności BLIK odnotował 57 500 000 transakcji, przy 34 700 000 transakcjach kartą w Internecie.

Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku Polacy zrealizowali prawie 78 000 000 transakcji BLIKiem, natomiast od początku istnienia systemu ponad 430 000 000 transakcji.

BLIK staje się nie tylko najpopularniejszą metodą płatności wśród Polaków, szczególnie w internecie, ale także metodą dostępną powszechnie. Klienci Nest Banku bardzo szybko będą mogli z niego skorzystać, z pewnością będą chętnie płacić w ten sposób.

– mówił cytowany w komunikacie Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Od początku swojej działalności Nest Bank bardzo konsekwentnie rozwija swoje kanały digitalowe, a także wdraża usługi cyfrowe, które ułatwiają Klientom codzienne płatności. Instytucja jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który umożliwił Klientom zakładanie konta przez wideo rozmowę z konsultantem. Aktualnie Bank koncentruje się na dostarczaniu usług ułatwiającym Klientom również prowadzenie biznesu online. Mowa o na przykład narzędziach do obsługi faktur, czy zakładania i prowadzenia sklepu online.


Płatność BLIKiem

Płatności BLIKiem są bardzo proste. Aby zapłacić za zakupy tą metodą płatności wystarczy jedynie zalogować się do swojej aplikacji bankowej na smartfonie i następnie przejść do sekcji BLIK. Kolejnym krokiem będzie wygenerowanie indywidualnego kodu w aplikacji i wprowadzenie go do terminala płatniczego. Następnie Klient musi zatwierdzić płatność w aplikacji podając swój kod PIN.

BLIK – banki w Polsce

Aktualnie z BLIKa mogą korzystać Klienci:

Alior Banku,
 BNP Paribas,
Credit Agricole,
Getin Banku,
Grupa BPS,
ING Banku Śląskiego,
mBanku,
Millennium,
– Noble Bank,
Pekao SA,
PKO Banku Polskiego,
Santander Bank Polska,
– Spółdzielcza Grupa Bankowa,
T-Mobile Usługi Finansowe.


źródło: https://nestbank.prowly.com/103748-nest-bank-i-psp-podpisaly-umowe-klienci-banku-otrzymaja-blika-bardzo-szybko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dyskusja o ekspansji polskiego eksportu na CEO Summit
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 października 2019

Dyskusja o ekspansji polskiego eksportu na CEO Summit

Emerytalna oferta ING Banku Śląskiego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 listopada 2019

Emerytalna oferta ING Banku Śląskiego

PKO BP w Malborku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 września 2019

PKO BP w Malborku

Porównaj