Nowe bezgotówkowe oddziały Credit Agricole

Nowe bezgotówkowe oddziały Credit Agricole

author
Patryk Byczek
19 lipca 2020

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o otworzeniu kolejnych placówek, w których nie będzie obsługi gotówkowej. Oddziały zlokalizowane są w Bielsku-Białej i Gliwicach.

Nowoczesne placówki nie są wyposażone w kasy. Wiąże się to z tym, że doradcy bankowi będą mieli o wiele więcej czasu na rozmowy z Klientami i przygotowanie dla nich oferty najbliżej zbliżonej do ich potrzeb.

Nowe oddziały bezgotówkowe

Nowe placówki Credit Agricole bez obsługi kasowej zlokalizowane są w:

– Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 18,
– Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 8.

Każdy z dwóch oddziałów nie posiada ani jednej kasy, dlatego też pracownicy nie przyjmują i nie wypłacają w placówkach gotówki. W oddziałach jest oczywiście możliwość wpłacania i wypłacania pieniędzy, lecz w strefie samoobsługowej, gdzie znajdują się wpłatomaty oraz bankomaty. Bank realizuje strategię, w której chce polepszyć swoje relacje z Klientami skupiając całą uwagę na nich i ich problemach, czy potrzebach. Ponadto Klienci w każdej placówce bezgotówkowej mogą nauczyć się bezpiecznego korzystania z usług dostępnych w bankowości mobilnej i elektronicznej.

To kolejny etap budowania nowoczesnej bankowości w Polsce i odpowiedź na zmiany w sposobie korzystania z finansów przez klientów banków. Coraz więcej osób aktywnie korzysta z bezgotówkowych form płatności, a proste operacje bankowe wykonuje samodzielnie. Chcemy więc zaoferować wartość, jakiej nie da się przenieść do Internetu, czyli rozmowę twarzą w twarz z doświadczonym doradcą, który potrafi rozpoznać potrzeby klienta i znaleźć dla niego najlepsze rozwiązania.

– mówiła cytowana w komunikacie Anna Tokarz, dyrektor Zespołu Placówek Bankowych w Bielsku-Białej.

Bank zachęca do bankowania online

Pod koniec 2018 roku z bankowości elektronicznej korzystało aktywnie 17 200 000 osób, natomiast rok później już 18 300 000 osób. W dalszym ciągu jednak bardzo duża część osób nie korzysta z innowacyjnych narzędzi, na przykład bankowości mobilnej, ponieważ obawia się:

– skomplikowanej obsługi,
– niebezpieczeństw czekających w wirtualnym świecie bankowym.

To właśnie dlatego w nowoczesnych oddziałach Credit Agricole doradcy posiadają tablety, dzięki którym mogą pokazać Klientom krok po kroku jak korzystać z funkcjonalności bankowości elektronicznej

Jesteśmy bankiem w 100% cyfrowym i w 100% ludzkim. Mamy jedną z najlepiej ocenianych w Polsce bankowych aplikacji mobilnych i jedną z najszerszych na rynku ofert obsługiwanych płatności mobilnych. A równocześnie nasi doradcy potrafią słuchać i nawiązywać głębokie i długotrwałe relacje ze swoimi klientami. Klienci naprawdę to doceniają.

– mówił cytowany w komunikacie Karol Kłujszo, dyrektor Zespołu Placówek Bankowych w Gliwicach

Bezgotówkowe oddziały Credit Agricole są kolejną nowością, którą w tym roku wdrożyła instytucja. Na początku bieżącego roku Credit Agricole, jako jeden z pierwszych banków na polskim rynku, uruchomił aplikację do samodzielnego otwierania rachunków – CA Otwórz Konto. Następnie w kwietniu instytucja umożliwiła Klientom korzystanie z płatności Garmin Pay i Fitbit Pay (w instytucji dostępne były wówczas Apple Pay i Google Pay. Tym samym Credit Agricole dał Klientom bardzo dużą grupę płatności mobilnych.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-otworzyl-placowki-bezgotowkowe-w-bielsku-bialej-i-gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Bełchatowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Bełchatowie

thumbnail
Aktualności
author
Patryk Byczek
28 września 2021

Grupa BPS zdobyła Złoty Laur Konsumencki

Pożyczki bez BIK Łańcut
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Łańcut

Totalizator Sportowy oddział Olsztyn
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
26 września 2017

Totalizator Sportowy oddział Olsztyn

Szybkie pożyczki Bolesławiec
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Bolesławiec

PKO BP w Leżajsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 października 2019

PKO BP w Leżajsku

Porównaj