Nowe procesy na infolinii Santander Bank Polska

Nowe procesy na infolinii Santander Bank Polska

author
Patryk Byczek
15 maja 2020

Santander Bank Polska w czasie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Polsce każdego dnia pracuje, by oferowane Klientom produkty i usługi były dostępne bez wychodzenia z domu. Instytucja chce pozwolić na jak najwygodniejszą obsługę także Klientom, którzy do tej pory nie mieli okazji korzystać z bankowości internetowej.

Z badań przeprowadzonych przez Mastercard, w 2019 roku 96% polskich Internautów korzystało z możliwości jakie oferuje bankowość internetowa. Przynajmniej raz na tydzień z bankowości internetowej lub mobilnej korzystało 56% badanych. Z badania wynika również, że Polacy coraz chętniej zakładają rachunki bankowe zdalnie, bez odwiedzania placówek banków. Z jednej strony to konieczność ze względu na pandemię COVID-19, z drugiej strony jest to bardzo duża wygoda i oszczędność czasu.

Systemy bankowości internetowej i mobilnej pozwalają załatwić zdecydowaną większość podstawowych operacji na rachunkach wprost sprzed ekranu komputera lub smartfonu. Chcemy umożliwić obsługę również tym klientom, którzy dotychczas nie korzystali z usług Santander Internet – a w związku z ograniczeniami kontaktów bezpośrednich, mogą mieć utrudniony dostęp do oferty banku.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Wcisło, dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji w Santander Bank Polska.

Nowe usługi dostępne z poziomu infolinii

W ciągu kilku ostatnich dni Santander Bank Polska wprowadził do infolinii nowe opcje możliwe do zrealizowania przez Klientów, którzy nie korzystają z bankowości internetowej. Mowa o:

– otwarciu usług elektronicznych,
– nadaniu nowego kodu PIN do karty,
– zmianie numeru telefonu do 3D Secure,
– zwiększeniu limitu przelewów w bankowości elektronicznej,
– wnioskowaniu o kartę debetową,
– wnioskowaniu o wypłatę transzy kredytu hipotecznego,
– wnioskowaniu o zaświadczenia o produkcie.

Nasze Multikanałowe Centrum Komunikacji to o wiele więcej niż tylko call center. Do komunikacji z klientami wykorzystujemy wideo, chat, telefon, e-mail, Skype’a, Facebooka i Twittera. Chcemy, by rozwiązania, które wprowadzamy pomogły naszym Klientom w obecnej, trudnej sytuacji. Liczymy również na to, że wspólne bankowanie okaże się dla nich łatwiejsze, kiedy będą korzystać z nowych narzędzi.

– mówiła Joanna Wcisło.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/511449/santander-bank-polska-wprowadza-nowe-procesy-na-infolinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Milion emerytów dorabia do świadczenia
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 grudnia 2018

Milion emerytów dorabia do świadczenia

Kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą
Pod Lupą
autor wpisu
Marek_Rutkowski
11 marca 2017

Kredyt gotówkowy z kieszonkową ratą

Nowe stawki VAT – sprawdź, co zdrożeje/potanieje
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 marca 2019

Nowe stawki VAT – sprawdź, co zdrożeje/potanieje

Katoflix – opinie
Telewizja
author
Dominika Sobieraj
06 lutego 2021

Katoflix – opinie

Inspektorat ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim

BZ WBK sesje wchodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
20 czerwca 2022

BZ WBK sesje wchodzące i wychodzące

Porównaj