Nowy plac zabaw od Fundacji Banku Millennium

Nowy plac zabaw od Fundacji Banku Millennium

author
Dominika Sobieraj
25 sierpnia 2019

W Krakowie zrealizowano kolejny projekt w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Millennium. Tym razem nowe sprzęty otrzymało przedszkole samorządowe nr 97.

Fundacja Banku Millennium co roku wybiera 50 projektów spośród wszystkich zgłoszeń pracowników Banku Millennium i daje pieniądze na ich realizację.

Odnowiony plac zabaw w Krakowie

W tym roku jednym z wybranych projektów był akcja odnowy placu zabaw przy przedszkolu samorządowym nr 97 w Krakowie.

Akcja realizowana przez wolontariuszy zyskała wdzięczną nazwę “Szczęśliwy przedszkolak“. W ramach realizacji projektu udało się nie tylko odnowić istniejącą już infrastrukturę przedszkolnego placu zabaw, ale także wyposażyć go w nowe sprzęty. Realizacja projektu, jak wskazuje Bank Millennium, przebiegała w dwóch etapach.

Etap I

Pierwszym etapem była odnowa urządzeń i sprzętów, które już znajdowały się na placu zabaw. Naprawie lub malowaniu podlegały szczególnie sprzęty zniszczone i stare. W sumie wolontariuszom własnymi siłami udało się odnowić:

  1. duży drewniany pociąg,
  2. pięć bujaków,
  3. metalową konstrukcję samolotu.

Etap II

Kolejnym etapem było wyposażenie przedszkolnego placu zabaw w nowy sprzęt. Wolontariusze samodzielnie skręcili domek cedrowy, w którym znalazło się miejsce na kuchnię oraz ławę piknikową.

Jak wskazuje Bank Millennium w oficjalnym komunikacie, “było to pracochłonne i czasochłonne zadanie, które zajęło wolontariuszom ponad 6 godzin pracy“. Domek został w całości zakupiony z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium.

Nowy plac zabaw będzie co roku służył około 150 przedszkolakom.

Dzień Sportu z Bankiem Millennium

To niejedyna akcja zrealizowana w Krakowie z grantu przyznanego przez Fundację Banku Millennium. Wolontariusze z regionu Wschodniego zorganizowali także Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 88.

Poza ciekawym dniem wypełnionym rozgrywkami sportowymi szkoła zyskała także nowy sprzęt gimnastyczny zafundowany przez Fundację Banku Millennium.

Prezent został przyjęty przez uczniów z ogromną radością i aplauzem. Dzięki zakupionym pomocom (kozły, materace, skrzynie, równoważnie i piłki) wszyscy uczniowie, niezależnie od grupy wiekowej, będą mogli pracować nad formą i postawą” – wskazywał w komunikacie opisującym wydarzenie Bank Millennium.

Więcej szczegółów na temat zrealizowanego projektu przeczytasz w naszym artykule Dzień Sportu w Krakowie z Bankiem Millennium.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/szczesliwe-przedszkolaki-na-nowym-placu-zabaw-22-08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Oświadczenie mBanku w sprawie wycieku danych
Wpisy
author
Patryk Byczek
12 czerwca 2018

Oświadczenie mBanku w sprawie wycieku danych

Niedziele handlowe 2022 – wykaz, kalendarz
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
10 maja 2022

Niedziele handlowe 2022 – wykaz, kalendarz

Banki w Polsce
Banki
author
Dominika Sobieraj
23 stycznia 2023

Banki w Polsce

Kredyt hipoteczny Biała Podlaska
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Biała Podlaska

Bank Pekao w Nowym Żmigrodzie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Nowym Żmigrodzie

Porównaj