Jedną z najbezpieczniejszych opcji oszczędzania pieniędzy jest zakup obligacji skarbowych sprzedawanych przez Ministra Finansów. Najtańsze papiery wartościowe kosztują jedynie 30 zł. Jak kupić obligacje skarbowe ? Sprawdź dostępne kanały sprzedaży.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 20.06.2018
Udostępnij:

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe sprzedawane przez Ministra Finansów, który jest przedstawicielem Skarbu Państwa. Państwo pożycza od nabywcy obligacji daną kwotę i zobowiązuje się do jej zwrócenia w określonym czasie. Zwracana kwota jest powiększona o należne odsetki. Więcej o obligacjach państwowych przeczytasz w naszym artykule Obligacje skarbowe – najważniejsze informacje

Spis treści:
1. Zakup obligacji przez Internet.
2. Zakup obligacji w placówce.
3. Zakup obligacji przez telefon.


 

Zakup obligacji przez Internet


Aby nabyć obligacje skarbowe przez Internet, trzeba wejść na stronę www.zakup.obligacjeskarbowe.pl, a następnie założyć na niej konto (lub zalogować się, jeżeli już kiedyś rejestrowaliśmy się na tej stronie). Następnie:
 
1. Klikamy ikonkę "zakup".
2. Wybieramy rodzaj i liczbę kupowanych obligacji. 
3. Przelewamy środki na zakup obligacji. 
4. Otrzymujemy na przypisany do konta adres e-mail informację o zakupie obligacji. 

Potwierdzenie zakupu obligacji możemy odebrać w dowolnym Punkcie Sprzedaży Obligacji. Po upływie okresu oszczędzania wpłacona kwota wraz z odsetkami zostanie nam zwrócona na konto lub wypłacona w gotówce.  


 

Zakup obligacji w placówce


Aby nabyć obligacje w punkcie stacjonarnym, musimy udać się do jednego z Punktów Sprzedaży Obligacji. Taki punkt znajdziemy w każdej placówce PKO Banku Polskiego – czynne są one od poniedziałku do piątku (w godzinach pracy oddziałów, ale nie później niż do 19:00). Usługa dostępna jest dla wszystkich, nie tylko dla posiadaczy konta w PKO BP. W Punkcie Sprzedaży Obligacji:

1. Przygotowujemy dokument tożsamości. 
2. Określamy rodzaj i liczbę kupowanych obligacji. 
3. Opłacamy wybrane obligacje. 
4. Odbieramy potwierdzenie zakupu obligacji.

Po upływie okresu oszczędzania wpłacona kwota wraz z odsetkami zostanie nam zwrócona na konto lub wypłacona w gotówce.  


 

Zakup obligacji przez telefon


Aby zakupić obligacje przez telefon, należy najpierw zarejestrować się w Punkcie Sprzedaży Klienta i aktywować dostęp przez telefon. Taki punkt znajduje się w każdej placówce PKO Banku Polskiego. Z pomocy doradcy możemy skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy oddziałów, ale nie później, niż do 19:00. Po aktywowaniu dostępu przez telefon:

1. Dzwonimy na numer 801 310 210 lub +48 81 535 66 55
2. Składamy dyspozycję u konsultanta (podajemy liczbę i rodzaj obligacji). 
3. Przelewamy środki na zakup obligacji. 

Potwierdzenie zakupu obligacji możemy odebrać w dowolnym Punkcie Sprzedaży Obligacji. Po upływie okresu oszczędzania wpłacona kwota wraz z odsetkami zostanie nam zwrócona na konto lub wypłacona w gotówce.  


 

Komentarze