Ekonomia
Podatek od psa – 2023
Ekonomia

Podatek od psa – 2023

author
Patryk Byczek
01 czerwca 2023

Kategorie:

Średnia krajowa 2023

Według najnowszych danych GUS średnia krajowa wynosi w Polsce 7430,65 zł brutto (dane podane w maju 2023). Wzrost średniej krajowej rok do roku wynosi 11,3%, a inflacja wyniosła ponad 14%. Oznacza to, że średnia krajowa może rośnie, ale jej realna wartość – znacząco maleje. Mimo znaczących podwyżek za zarobione pieniądze możemy kupić mniej niż przed rokiem.

Poduszka finansowa – czy warto?

Poduszka niewątpliwie kojarzy się z czymś miękkim i przyjemnym. A czym jest poduszka finansowa? W życiu bywa, że nieraz możemy potknąć się i podupaść finansowo. Żeby mniej bolało albo po prostu żeby nie zostać nagle z niczym, warto mieć właśnie swoją własną poduszkę finansową. Wyjaśniamy, czym jest owa poduszka i jakie są jej zalety.

Czy warto korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa jest produktem finansowym, dzięki któremu możemy korzystać z dodatkowej puli pieniędzy. Może okazać się zbawienna w przypadku braku środków czy nagłych wypadków. Czy warto korzystać z karty kredytowej? Sprawdźmy jak działa karta kredytowa, a także jakie zalety i wady są związane z jej użytkowaniem.

Xiaomi Pay

Dzięki Xiaomi Pay możemy w prosty, a przede wszystkim wygodny sposób opłacić zakupy zbliżeniowo. Funkcja Xiaomi Pay jest wirtualnym portfelem, który ma umożliwiać płatności wykonywane za pomocą odpowiednich akcesoriów. Jak działa Xiaomi Pay i kto może korzystać z tej innowacji? Sprawdźmy jak aktywować płatności Xiaomi Pay, jak przebiega taka transakcja, a także które banki obsługują ten rodzaj płatności mobilnych.

Zasiłek wyrównawczy

Praca w ciężkich lub zagrażających zdrowiu warunkach wiąże się z szeregiem państwowych uprawnień i przywilejów społecznych. Jednym z nich jest możliwość pobierania zasiłku wyrównawczego, którego wypłacaniem zajmuje się ZUS. Komu dokładnie przysługuje zasiłek wyrównawczy? Sprawdźmy jaka jest jego wysokość, a także jak złożyć wniosek o otrzymanie zasiłku wyrównawczego.

Ile się czeka na decyzję kredytową?

Dla większości Klientów szybkie i bezproblemowe otrzymanie kredytu jest kwestią priorytetową. W wielu przypadkach jednak czas, jaki musi upłynąć od momentu złożenia wniosku aż do chwili pojawienia się pieniędzy na koncie kredytobiorcy, potrafi frustrować.

Negatywna decyzja kredytowa

Dostałeś w banku negatywną decyzję kredytową bez podania przyczyny ? Sprawdź najczęstsze powody, dla których banki nie chcą udzielić Ci kredytu.

Faktoring odwrotny – co to jest?

Faktoring odwrotny to usługa skierowana przede wszystkim do podmiotów gospodarczych, które dokonują zakupów usług czy towarów. Jest sposobem finansowania i może być alternatywą dla pożyczek lub kredytów. Sprawdźmy na czym polega usługa faktoringu odwrotnego, a także jakie korzyści niesie takie rozwiązanie. Przyjrzyjmy się również związanym z nim kosztom.

Płaca minimalna

Płaca minimalna jest jednym z najważniejszych zagadnień związanych z rynkiem pracy. To minimalna stawka godzinowa lub miesięczna, która określa minimalne wynagrodzenie, jakie pracownik powinien otrzymać za pracę. Ustalenie minimalnego wynagrodzenia na dany rok ma zapewnić minimalną ochronę pracowników przed wykorzystywaniem przez pracodawców. Sprawdź, ile wynosi płaca minimalna w 2023 roku.

Wakacje kredytowe a zdolność kredytowa

BIK zapewnia, że skorzystanie z wakacji kredytowych nie będzie miało wpływu na historię kredytową. Mimo oficjalnych informacji możemy spotkać się z wieloma opiniami na temat negatywnego wpływu dotyczącego zdolności. Jak faktycznie wygląda obecna sytuacja? Sprawdźmy czy wakacje kredytowe wiążą się z konsekwencjami w formie negatywnego wpływu na naszą zdolność kredytową.

Revolut – opinie

W tym artykule analizujemy zarówno plusy, jak i minusy korzystania z aplikacji Revolut, aby pomóc Ci zdecydować, czy ta aplikacja finansowa jest dla Ciebie odpowiednia.

Czy dziecko wpływa na zdolność kredytową?

Staranie się o kredyt wiążę się ze sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej. Składa się na nią kilka czynników. Są to między innymi osiągane dochody, nasze wydatki oraz liczba osób, które są na naszym utrzymaniu. W szczególności dotyczy to kredytów hipotecznych, ale także kredytów gotówkowych na większą kwotę. Sprawdźmy, czy dziecko wpływa na zdolność kredytową.

Terminowa spłata kredytu – warto o nią dbać

Mnóstwo osób każdego dnia podejmuje decyzję o zaciągnięciu pożyczki lub kredytu. Zarówno na rynku bankowym, jak i rynku pozabankowym znaleźć można bardzo dużo ofert finansowania, lecz nie każdy produkt będzie dostępny dla każdego Klienta. Sprawdź, czy terminowa spłata pożyczki lub kredytu ma wpływ na przyznawanie tego typu produktów.

Jak wypłacić gotówkę w Żabce?

Niewielu z nas wie, że sklepy sieci Żabka od niedawna umożliwiają dokonanie łatwej i szybkiej wypłaty gotówki. W Żabce wypłacimy nawet symboliczną sumę – najmniejsza możliwa kwota transakcji wynosi zaledwie 1 grosz. Sklep nie pobiera żadnej prowizji od wypłaty, ale zastrzega inny warunek. By wypłacić pieniądze w Żabce, trzeba coś kupić, choćby batona czy paczkę gum.

Scoring kredytowy – na czym polega i jak poprawić

Starając się o kredyt, musimy liczyć się z tym, że banki dokonują starannej oceny wiarygodności kredytobiorcy. Taka ocena ryzyka to scoring kredytowy. Jest to narzędzie, które przy wykorzystaniu głównie modeli statystycznych, służy do sprawdzenia wiarygodności kredytowej. Sprawdzamy, na czym dokładnie polega scoring kredytowy i jak można go poprawić.

Arbiter Bankowy – jak działa?

Błędy zdarzają się wszystkim – mogą zdarzyć się także bankom. Jeżeli uważamy, że bank niepoprawnie wykonał swoje czynności lub nie dopełnił swoich obowiązków, ale nasza reklamacja nie została uwzględniona, możemy zwrócić się o pomoc do specjalnej instytucji. Sprawdź, jak działa Arbiter Bankowy i w czym dokładnie może pomóc.

Pożyczki pozabankowe widoczne w BIK

Jeszcze do niedawna firmy pozabankowe działające na polskim rynku nie przekazywały danych do bazy BIK. W ostatnim czasie to się jednak zmieniło. W dzisiejszym artykule sprawdzili, które firmy pozabankowe wpisują swych klientów do BIK i wyjaśnimy, jakie mogą być tego konsekwencje.

Allegro Pay – kontakt, infolinia

Chcesz skontaktować się z Allegro Pay? Sprawdzamy, jakie są możliwości kontaktu z usługodawcą. Zobacz, jak skontaktować się poprzez chat, rozmowę telefoniczną, formularz kontaktowy czy popularne komunikatory.  

Niedziele handlowe 2023 – kalendarz, wykaz

Ograniczenie handlu w niedziele trwa i – mimo wielu sprzeciwów społecznych – nie zanosi się na szybką zmianę. W 2023 roku zakaz sprowadza się do siedmiu niedziel handlowych, czyli tylko w 7 niedziel będzie można zrobić zakupy w galeriach handlowych czy innych popularnych sklepach. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych 2023 – także w wersji do druku.

Podatek od darowizny 2023 – ile wynosi?

Darowizna zawsze wiąże się z pewnymi formalnościami. Niestety równie często wiąże się z kosztami. I choć niekiedy udaje się uzyskać zwolnienie z podatku od darowizny, to w większości przypadków niestety podatek od darowizny trzeba zapłacić. Sprawdź, ile wynosi podatek od darowizny w 2023 roku.

Karta Dużej Rodziny – lista zniżek 2023

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Sprawdź, czy warto założyć Kartę Dużej Rodziny. Na naszej liście prezentujemy, w jakich sklepach i miejscach użyteczności publicznej możemy liczyć na największe zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny.

Porównaj