PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska

PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska

author
Patryk Byczek
28 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że eksperci branży e-commerce docenili aplikację mobilną PeoPay KIDS. Jurorzy prestiżowego konkursu e-Commerce Polska awards, który jest organizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej uznali, że aplikacja dla najmłodszych jest najlepszym wdrożeniem w sektorze bankowych usługi cyfrowych. Sprawdzamy szczegóły.

PeoPay KIDS w e-Commerce Polska

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Best banking implementation, pierwsze miejsce zajęła aplikacja PeoPay KIDS. Bank Pekao pragnąc dotrzeć do całkiem nowej grupy docelowej i rozwijać innowacyjne narzędzia finansowe, wdrożył do swojej oferty aplikację dla dzieci w połowie 2020 roku. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednak tradycyjny produkt bankowy. PeoPay KIDS to swego rodzaju bardzo zaawansowane rozwiazanie, którego głównym łącznikiem między bankiem a Klientem jest aplikacja mobilna, śmiało wprowadzająca najmłodszych w świat finansów, oszczędzania i zarządzania budżetem.
Aplikacja mobilna PeoPay KID jest autorskim rozwiązaniem Banku Pekao. Jest złożonym narzędziem, ponieważ udostępnia rodzicowi i dziecku narzędzie, które do tej pory było znane w bankowości korporacyjnej – mowa o wielopodpisie. Chodzi o złożoność aktywności, na przykład, gdy z poziomu aplikacji dziecka zlecany jest przelew, rodzic na swoim urządzeniu musi tę operację zweryfikować. Finalnie to właśnie rodzic decyduje o tym, do jakich funkcjonalności dostęp w aplikacji posiada dziecko.

Aplikacja PeoPay KIDS została stworzona przez naszych specjalistów całkowicie samodzielnie – bez udziału usługodawców zewnętrznych, dlatego nagrody, jakie nasz bank zdobywa właśnie za jej wdrożenie cieszą szczególnie i są dowodem na to, że mamy nie tylko bardzo dobre wyczucie trendów rynkowych, ale je kreujemy. W strategii na lata 2021-2024 jako jeden z filarów naszego rozwoju wskazaliśmy właśnie implementację kolejnych rozwiązań cyfrowych na najwyższym, znanym z e-commerce poziomie, czemu służy m.in. nawiązanie współpracy z TPAY.

mówił cytowany w komunikacie Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A., nadzorujący pion Pion Bankowości Detalicznej.

Konkurs e-Commerce Polska

e-Commerce Polska awards to jeden z najważniejszych, w branży e-commerce, konkursów, w którym laureatami zostają najbardziej innowacyjne marki działające w naszym kraju. Tegoroczna, dziewiąta już edycja, okazała się rekordowa pod względem ilości zgłoszeń oraz ich poziomu.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/696860/aplikacja-peopay-kids-banku-pekao-nagrodzona

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Blisko 2,2 mld zł w PKO TFI w okresie styczeń-luty 2021
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 marca 2021

Blisko 2,2 mld zł w PKO TFI w okresie styczeń-luty 2021

Inspektorat ZUS w Złotoryi
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Złotoryi

Premia 700 zł od BZ WBK
Wpisy
author
Patryk Byczek
31 marca 2014

Premia 700 zł od BZ WBK

Darmowa pożyczka Provident na dłużej
Wpisy
author
Patryk Byczek
30 czerwca 2016

Darmowa pożyczka Provident na dłużej

PKO BP w Wejherowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 września 2019

PKO BP w Wejherowie

BOSS Pożyczka dla przedsiębiorców
Firmy pożyczkowe
author
Patryk Byczek
08 kwietnia 2017

BOSS Pożyczka dla przedsiębiorców