PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska

PeoPay KIDS od Pekao nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska

author
28 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że eksperci branży e-commerce docenili aplikację mobilną PeoPay KIDS. Jurorzy prestiżowego konkursu e-Commerce Polska awards, który jest organizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej uznali, że aplikacja dla najmłodszych jest najlepszym wdrożeniem w sektorze bankowych usługi cyfrowych. Sprawdzamy szczegóły.

PeoPay KIDS w e-Commerce Polska

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Best banking implementation, pierwsze miejsce zajęła aplikacja PeoPay KIDS. Bank Pekao pragnąc dotrzeć do całkiem nowej grupy docelowej i rozwijać innowacyjne narzędzia finansowe, wdrożył do swojej oferty aplikację dla dzieci w połowie 2020 roku. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednak tradycyjny produkt bankowy. PeoPay KIDS to swego rodzaju bardzo zaawansowane rozwiazanie, którego głównym łącznikiem między bankiem a Klientem jest aplikacja mobilna, śmiało wprowadzająca najmłodszych w świat finansów, oszczędzania i zarządzania budżetem.
Aplikacja mobilna PeoPay KID jest autorskim rozwiązaniem Banku Pekao. Jest złożonym narzędziem, ponieważ udostępnia rodzicowi i dziecku narzędzie, które do tej pory było znane w bankowości korporacyjnej – mowa o wielopodpisie. Chodzi o złożoność aktywności, na przykład, gdy z poziomu aplikacji dziecka zlecany jest przelew, rodzic na swoim urządzeniu musi tę operację zweryfikować. Finalnie to właśnie rodzic decyduje o tym, do jakich funkcjonalności dostęp w aplikacji posiada dziecko.

Aplikacja PeoPay KIDS została stworzona przez naszych specjalistów całkowicie samodzielnie – bez udziału usługodawców zewnętrznych, dlatego nagrody, jakie nasz bank zdobywa właśnie za jej wdrożenie cieszą szczególnie i są dowodem na to, że mamy nie tylko bardzo dobre wyczucie trendów rynkowych, ale je kreujemy. W strategii na lata 2021-2024 jako jeden z filarów naszego rozwoju wskazaliśmy właśnie implementację kolejnych rozwiązań cyfrowych na najwyższym, znanym z e-commerce poziomie, czemu służy m.in. nawiązanie współpracy z TPAY.

mówił cytowany w komunikacie Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A., nadzorujący pion Pion Bankowości Detalicznej.

Konkurs e-Commerce Polska

e-Commerce Polska awards to jeden z najważniejszych, w branży e-commerce, konkursów, w którym laureatami zostają najbardziej innowacyjne marki działające w naszym kraju. Tegoroczna, dziewiąta już edycja, okazała się rekordowa pod względem ilości zgłoszeń oraz ich poziomu.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/696860/aplikacja-peopay-kids-banku-pekao-nagrodzona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Tata w reklamie mBanku
Wpisy
author
20 czerwca 2018

Tata w reklamie mBanku

Automatyzacja wesprze pracowników
Bez kategorii
author
02 lipca 2019

Automatyzacja wesprze pracowników

10 najbogatszych Polek – ranking
Blog
author
27 września 2017

10 najbogatszych Polek – ranking

Kredyt bez zaświadczeń w Alior Banku
Pod Lupą
author
21 lipca 2016

Kredyt bez zaświadczeń w Alior Banku

Inspektorat ZUS w Opocznie
Oddziały
author
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Opocznie

Provident w Lublinie
Oddziały
author
12 sierpnia 2016

Provident w Lublinie