Płatności natychmiastowe w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Płatności natychmiastowe w Krakowskim Banku Spółdzielczym

author
Halszka Gronek
06 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Już niebawem klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego będą mogli cieszyć się możliwością skorzystania z usługi przelewów natychmiastowych. Bank podpisał umowę o wdrożenie systemu Express Elixir z Krajową Izbą Rozliczeniową. Sprawdzamy najważniejsze informacje w tej sprawie.

Krajowa Izba Rozliczeniowa zawarła umowę z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym dotyczącą wdrożenia systemu Express Elixir w banku. Dzięki porozumieniu klienci KBS zyskają możliwość błyskawicznego przesyłania przelewów na rachunki innych banków. Usługa nazywana po prostu przelewami natychmiastowymi (ze względu na czas transakcji liczony w sekundach) przybliży ofertę Krakowskiego Banku Spółdzielczego do poziomu standardów oferowanych w polskich bankach komercyjnych. 

"

Krakowski Bank Spółdzielczy jest liderem w segmencie banków spółdzielczych pod względem skali działania i tradycji. Od 120 lat konsekwentnie dopasowujemy naszą ofertę do zmieniających się warunków otoczenia rynkowego i oczekiwań naszych klientów. Wkrótce nasi klienci będą mogli realizować płatności natychmiastowe, korzystając z udostępnianego przez KIR systemu Express Elixir

– komentował Zbigniew Bodzioch, Prezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Krakowski Bank Spółdzielczy jest instytucją o ponad 120-letniej tradycji. W ofercie banku znaleźć można szereg nowoczesnych produktów bankowych dostosowanych do potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych, różnorakich instytucji, rolników czy jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki umowie zawartej z Krajową Izbą Rozliczeniową oferta banku spółdzielczego stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i „na czasie”.

Przelewy natychmiastowe podbijają polski sektor bankowy

Express Elixir jest nowoczesnym i komfortowym systemem rozliczeń płatności natychmiastowych. Dzięki Express Elixirowi możliwe jest dokonywanie transakcji płatniczych w czasie liczonym w sekundach. Co więcej, możliwość realizacji ekspresowego przelewu dostępna jest zwykle całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Co więcej, cała transakcja przebiega bez udziału instytucji pośredniczących – przelewane środki pieniężne nie opuszczają systemu bankowego. 

Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego do systemu Express Elixir należało dwadzieścia banków działających na polskim rynku, z czego osiemnaście banków posiadało status komercyjnych (prywatnych), jeden – banku centralnego (Narodowy Bank Polski) i jeden – banku spółdzielczego (Podkarpacki Bank Spółdzielczy). W 2019 roku kolejne instytucje zawarły umowy z Krajowa Izbą Rozliczeniową i wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie równie korzystny dla klientów oczekujących wprowadzenia przelewów natychmiastowych w ich banku.

"

Systematycznie pracujemy nad upowszechnianiem przelewów natychmiastowych w bankach. Dlatego cieszy nas pozyskanie do współpracy kolejnego uczestnika, reprezentującego sektor bankowości spółdzielczej. Uruchomienie płatności w systemie Express Elixir w Krakowskim Banku Spółdzielczym z pewnością zostanie pozytywnie przyjęte przez klientów

– komentuje Piotr Alicki, Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Klienci banków lokalnych oczekują zmian

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowym w swym oficjalnym komunikacie prasowym, Polska jest jednym z globalnych liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych. Nie tylko klienci bankowych gigantów o statusie spółek akcyjnych z niecierpliwością oczekują wdrażania nowych i innowacyjnych rozwiązań; także klienci banków działających lokalnie  (banków spółdzielczych) coraz częściej zgłaszają chęć skorzystania z najnowszych mechanizmów i usług. Do grona tych produktów zaliczają się także przelewy natychmiastowe. 

Jak wynika z badania Kantar TNS zrealizowanego w marcu bieżącego roku na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich, prawie dwie piąte klientów bankowości elektronicznej uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardową usługą stosowaną przy każdej transakcji. Dla porównania, rok wcześniej podobne poglądy wygłaszała zaledwie jedna czwarta polskiej klienteli.


Źródła:
https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/kir-i-krakowski-bank-spoldzielczy-zawarli-umowe-na-wdrozenie-platnosci-natychmiastowych-w-systemie-express-elixir,285.html

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rząd przyjął projekt ustawy antylichwiarskiej

Rząd ogłasza przełom w walce z lichwą. Nowa ustawa antylichwiarska ma ukrócić wszelkie procedery udzielania pożyczek ze zbyt wysokim oprocentowaniem i kosztami pozaodsetkowymi. Sprawdzamy, co dokładnie zmienia nowa ustawa i kiedy ma wejść w życie.

author
Dominika Byczek
18 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao w Hajnówce

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Hajnówce – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Mieszkanie na Start – dopłaty do czynszu

Mieszkanie na Start to nowy rządowy program, dzięki któremu będzie można uzyskać dopłaty do czynszu na wynajem mieszkania. Dofinansowania są przeznaczone dla tych, którzy zarabiają zbyt wiele, by otrzymać lokale socjalne, ale jednocześnie zbyt mało, by kupić mieszkanie na własność. Sprawdzmy wszystkie szczegóły.

author
Dominika Byczek
22 października 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ranking chwilówek czerwiec 2021

Szybka gotówka w 15 minut? To bardzo proste. Sprawdź najlepsze oferty chwilówek dostępne w czerwcu.

author
Aneta Jankowska
02 czerwca 2021
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kredyt hipoteczny Łódź

Szukasz kredytu hipotecznego w Łodzi? Sprawdź ranking najlepszych ofert. Wniosek o kredyt możemy bezpłatnie złożyć przez Internet lub w oddziale banku w Łodzi. Najwyższa kwota kredytu to nawet 90% wartości nieruchomości ze spłatą do 35 lat.

author
Dorota Grycko
28 lutego 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Kredyt rewolwingowy – na czym polega?

Kredyt rewolwingowy jest rodzajem odnawialnego kredytu odnawialnego. Korzystają z niego przede wszystkim przedsiębiorcy, dla których płynność finansowa jest niezmiernie ważna. Jeśli potrzebujemy dodatkowej gotówki, możemy skorzystać z takiego produktu finansowego. Na czym polega kredyt rewolwingowy? Zobacz, kto może go otrzymać, jak wygląda spłata tego zobowiązania, a także co możemy sfinansować za pomocą kredytu rewolwingowego. Sprawdzimy także, jakie koszty się z nim wiążą.

author
Julia Wierciło
08 maja 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.
Porównaj