Płatności natychmiastowe w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Płatności natychmiastowe w Krakowskim Banku Spółdzielczym

author
06 października 2019

Już niebawem klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego będą mogli cieszyć się możliwością skorzystania z usługi przelewów natychmiastowych. Bank podpisał umowę o wdrożenie systemu Express Elixir z Krajową Izbą Rozliczeniową. Sprawdzamy najważniejsze informacje w tej sprawie.

Krajowa Izba Rozliczeniowa zawarła umowę z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym dotyczącą wdrożenia systemu Express Elixir w banku. Dzięki porozumieniu klienci KBS zyskają możliwość błyskawicznego przesyłania przelewów na rachunki innych banków. Usługa nazywana po prostu przelewami natychmiastowymi (ze względu na czas transakcji liczony w sekundach) przybliży ofertę Krakowskiego Banku Spółdzielczego do poziomu standardów oferowanych w polskich bankach komercyjnych. 

"

Krakowski Bank Spółdzielczy jest liderem w segmencie banków spółdzielczych pod względem skali działania i tradycji. Od 120 lat konsekwentnie dopasowujemy naszą ofertę do zmieniających się warunków otoczenia rynkowego i oczekiwań naszych klientów. Wkrótce nasi klienci będą mogli realizować płatności natychmiastowe, korzystając z udostępnianego przez KIR systemu Express Elixir

– komentował Zbigniew Bodzioch, Prezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Krakowski Bank Spółdzielczy jest instytucją o ponad 120-letniej tradycji. W ofercie banku znaleźć można szereg nowoczesnych produktów bankowych dostosowanych do potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych, różnorakich instytucji, rolników czy jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki umowie zawartej z Krajową Izbą Rozliczeniową oferta banku spółdzielczego stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i „na czasie”.

Przelewy natychmiastowe podbijają polski sektor bankowy

Express Elixir jest nowoczesnym i komfortowym systemem rozliczeń płatności natychmiastowych. Dzięki Express Elixirowi możliwe jest dokonywanie transakcji płatniczych w czasie liczonym w sekundach. Co więcej, możliwość realizacji ekspresowego przelewu dostępna jest zwykle całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Co więcej, cała transakcja przebiega bez udziału instytucji pośredniczących – przelewane środki pieniężne nie opuszczają systemu bankowego. 

Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego do systemu Express Elixir należało dwadzieścia banków działających na polskim rynku, z czego osiemnaście banków posiadało status komercyjnych (prywatnych), jeden – banku centralnego (Narodowy Bank Polski) i jeden – banku spółdzielczego (Podkarpacki Bank Spółdzielczy). W 2019 roku kolejne instytucje zawarły umowy z Krajowa Izbą Rozliczeniową i wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie równie korzystny dla klientów oczekujących wprowadzenia przelewów natychmiastowych w ich banku.

"

Systematycznie pracujemy nad upowszechnianiem przelewów natychmiastowych w bankach. Dlatego cieszy nas pozyskanie do współpracy kolejnego uczestnika, reprezentującego sektor bankowości spółdzielczej. Uruchomienie płatności w systemie Express Elixir w Krakowskim Banku Spółdzielczym z pewnością zostanie pozytywnie przyjęte przez klientów

– komentuje Piotr Alicki, Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Klienci banków lokalnych oczekują zmian

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowym w swym oficjalnym komunikacie prasowym, Polska jest jednym z globalnych liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych. Nie tylko klienci bankowych gigantów o statusie spółek akcyjnych z niecierpliwością oczekują wdrażania nowych i innowacyjnych rozwiązań; także klienci banków działających lokalnie  (banków spółdzielczych) coraz częściej zgłaszają chęć skorzystania z najnowszych mechanizmów i usług. Do grona tych produktów zaliczają się także przelewy natychmiastowe. 

Jak wynika z badania Kantar TNS zrealizowanego w marcu bieżącego roku na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich, prawie dwie piąte klientów bankowości elektronicznej uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardową usługą stosowaną przy każdej transakcji. Dla porównania, rok wcześniej podobne poglądy wygłaszała zaledwie jedna czwarta polskiej klienteli.


Źródła:
https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/kir-i-krakowski-bank-spoldzielczy-zawarli-umowe-na-wdrozenie-platnosci-natychmiastowych-w-systemie-express-elixir,285.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Wolbromiu
Oddziały
author
18 września 2019

PKO BP w Wolbromiu

PKO BP w Łomży
Oddziały
author
24 lipca 2019

PKO BP w Łomży

Płatności powtarzalne BLIK w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
22 marca 2019

Płatności powtarzalne BLIK w ING Banku Śląskim

Pierwsze policyjne BMW rozbite
Wpisy
author
26 lutego 2018

Pierwsze policyjne BMW rozbite

PKO BP zaprasza do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa
Bez kategorii
author
17 sierpnia 2020

PKO BP zaprasza do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa

Zaświadczenie o zarobkach dla byłego pracownika
Bez kategorii
author
14 stycznia 2020

Zaświadczenie o zarobkach dla byłego pracownika