Pożyczka „na selfie” w Alior Banku

Pożyczka „na selfie” w Alior Banku

author
22 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o udostępnieniu kolejnego produktu w ramach swojej oferty. Pożyczka „na selfie” opiera się o metodę weryfikacji o nazwie Foto ID. Tego rodzaju rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne właśnie teraz, podczas powszechnej izolacji.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, spółka przygotowała dla klientów niezwykle nowoczesny produkt. Pożyczka „na selfie” opiera się o wdrożone kilka miesięcy temu rozwiązanie o nazwie Foto ID. Dzięki temu klienci banku złożą wniosek o pożyczkę całkowicie bez wychodzenia z domu.

Sprawdź także: Foto ID – nowa weryfikacja klientów Alior Banku

"

Czas pandemii spowodował zmianę oczekiwań klientów. Coraz więcej usług i produktów dopasowywanych jest do zdalnego trybu. Dlatego też przyspieszyliśmy wiele prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcemy wdrażać narzędzia, które ułatwiają klientom funkcjonowanie w czasie izolacji oraz umożliwią szybki dostęp do produktów bankowych

– powiedział Paweł Kapias z Alior Banku, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi reprezentant banku podkreślił, że pożyczka na selfie to kolejne rozwiązanie, które spełnia wymienione wyżej kryteria. To już drugi produkt w gamie Alior Banku, który można nabyć zdalnie. Pierwszym było oczywiście konto „na selfie”, wdrożone już jakiś czas temu.

Pożyczka na selfie w Alior Banku

Na czym polega proces weryfikacji przy okazji starania się o nowy rodzaj pożyczki? Czynność ta dokonywana jest całkowicie za pomocą telefonu komórkowego klienta. Pozwala to na złożenie wniosku i uzyskanie pożyczki całkowicie bez wychodzenia z domu. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz, podczas izolacji.

Alior Bank – najważniejsze informacje

Opinie o Alior Banku

Sesje Elixir – Alior Bank

"

Proces weryfikacji tożsamości jest szybki i prosty. Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny

– czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku.

Kolejny krok polega na zrobieniu zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonaniu kilku poleceń jednocześnie nagrywając je swoim telefonem. Pozwoli to na zapewnienie, że zdjęcie, które ma posłużyć do weryfikacji nie zostało sfałszowane albo ukradzione. Bank wówczas sprawdza, czy dane z dowodu odpowiadają wizerunkowi z nagrania.

Co więcej, bank ma wówczas pewność, że klient starający się o pożyczkę jest tego świadomy i faktycznie tego chce. Zamyka to możliwości oszustom, którzy mogliby wymuszać na klientach wzięcie pożyczki dla własnych korzyści.

Pożyczka na selfie od Alior Banku – warunki

Maksymalna wysokość pożyczki, o jaką klient może zawnioskować w Alior Banku dosłownie z własnej kanapy, to nawet 150 000 złotych. Zaś najdłuższy możliwy okres spłaty w tym przypadku wynosi 10 lat. Roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) takiej pożyczki wynosi 17,81 proc.

"

FOTO ID to autorska metoda identyfikacji klienta zaprojektowana i wdrożona przez pracowników Alior Banku. Znacząco przyspieszyła ona weryfikację tożsamości – cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych

– czytamy w komunikacie spółki.

Warto wspomnieć, że podane wyżej oprocentowanie jest tylko orientacyjne i wyliczone dla konkretnego przykładu. Albowiem ostateczne warunki, jakie klientowi zaproponuje bank, zależą między innymi od jego wiarygodności i terminu płatności pierwszej raty.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-17-pozyczka-na-selfie.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czym jest RRSO ?
Wpisy
author
01 grudnia 2014

Czym jest RRSO ?

Kredyt konsolidacyjny Jaworzno
Kredyty miasta
author
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Jaworzno

Oszczędności Polaków to ponad 1,35 bln zł
Blog
author
06 lutego 2018

Oszczędności Polaków to ponad 1,35 bln zł

PKO BP w Świeciu nad Wisłą
Oddziały
author
21 września 2019

PKO BP w Świeciu nad Wisłą

Tani kredyt od Credit Agricole
Wpisy
author
04 listopada 2015

Tani kredyt od Credit Agricole

Kredyt samochodowy Gniezno
Kredyty miasta
author
14 listopada 2017

Kredyt samochodowy Gniezno