Przejście na zeroemisyjny transport wspiera SBP, BKG i Solaris

Przejście na zeroemisyjny transport wspiera SBP, BKG i Solaris

author
Patryk Byczek
14 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego udzielili finansowania firmie Solaris Bus & Coach S.A. w kwocie 165 400 000 złotych. Finansowanie ma pokryć zakup pięćdziesięciu bezemisyjnych autobusów do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie.

Miasta w naszym kraju w ostatnich latach skupiają się na inwestycjach w bezemisyjny transport publiczny. Jednym z liderów elektromobilności w naszym kraju jest stolica Mazowsza, Kraków. Pierwsze autobusy elektryczne wyjechały na ulice miasta w 2016 roku. Obecnie flota krakowskiego MPK liczy 28 pojazdów. Nowe zakupy pozwolą na uzupełnienie floty, dlatego też w najbliższym czasie miasto zakupi 22 nowe bezemisyjne autobusy. Kraków w przejściu na transport nisko i zeroemisyjny wspiera Santander Bank Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego i firma Solaris.

We współpracy z sektorem bankowym kreujemy rozwiązania korzystne dla mieszkańców i dla środowiska. Dlatego wspólnie z Santander Bank Polska, poprzez wykup wierzytelności przyszłej, udzieliliśmy finansowania firmie Solaris. Dzięki naszemu wsparciu firma dostarczy 50 elektrycznych autobusów do MPK w Krakowie. To nasz wspólny wkład we wspieranie nowych technologii i walkę o czyste powietrze. Realizacja tej transakcji pokazuje, że wykup wierzytelności jest instrumentem uniwersalnym, pozwalającym na indywidualne podejście do potrzeb naszych klientów. Stosujemy go z powodzeniem w transakcjach krajowych i zagranicznych. Solaris korzystając ze wsparcia BGK i Santander Bank Polska zyskuje stabilnych partnerów dla realizacji inwestycji, która wpłynie na jakość powietrza, którym oddychamy.

– mówił cytowany w komunikacie Karol Jakubaszek, menedżer zespołu sprzedaży w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowe autobusy elektryczne autobusy zasilą tabor ponad 400 Solarisów, które jeżdżą po ulicach stolicy małopolski, w skład czego wchodzi 28 autobusów elektrycznych. Pojazdy zostaną firmie dostarczone do Krakowa w ciagu 12 miesięcy.

Decyzję o zakupie kolejnych 50 autobusów elektrycznych marki Solaris odbieramy jako wyraz pozytywnych doświadczeń z eksploatacji pojazdów elektrycznych Solaris, wynikających nie tylko z wysokiej jakości samych autobusów, ale także z profesjonalnie przygotowanej obsługi serwisowej. Jesteśmy dumni, że mamy realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Krakowa.

– mówiła cytowana w komunikacie Petros Spinaris, wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach, odpowiedzialny za obszar Sprzedaży, Marketingu i Customer Service.

Finansowanie, które otrzyma Solaris to efekt współpracy sektora bankowego i wypracowania rozwiązań korzystnych dla Klientów oraz lokalnych społeczności.

Dla naszego banku ten projekt jest szczególnie istotny z dwóch powodów: po pierwsze wspieramy realizację istotnego kontraktu dla lidera w Europie w produkcji autobusów elektrycznych. Po drugie, finansowanie projektów mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska jest naszym priorytetem i jednym z najważniejszych celów na najbliższe lata, w ramach realizowanej przez nas strategii odpowiedzialnej bankowości. Cieszymy się, że BGK po raz kolejny zgodził się na udział w nieszablonowej transakcji, którą zaproponowaliśmy i w ramach której możemy udowodnić, jak bardzo uniwersalne są produkty finansowania handlu.

– mówił cytowany w komunikacie Grzegorz Pojnar, menedżer trade finance w Santander Bank Polska.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/539798/bank-gospodarstwa-krajowego-santander-bank-polska-i-firma-solaris-wspieraja-polskie-miasta-w-przejsciu-na-zeroemisyjny-transport-2020-07-13

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Grudziądzu

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Grudziądzu.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zadłużenie sklepów internetowych – raport BIG InfoMonitor

Sklepy internetowe borykają się z coraz większym zadłużeniem - tak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK. Z drugiej strony, według zapewnień Bisnode Polska, kondycja tej branży jest lepsza niż w przeszłości.

author
Aneta Jankowska
28 sierpnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Zmiany prawne dotyczące upadłości małżonka

Koniec z szybkim ustalaniem rozdzielności majątkowej małżonków w przypadku, gdy jednemu z nich grozi upadłość konsumencka. Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w świetle której rozdzielność ta będzie ustanawiana z automatu, w chwili sądowego ogłoszenia niewypłacalności. Warto jednak dodać, że majątek wspólny, którego podział nie jest dopuszczalny, wchodzić będzie do masy upadłości.

author
Halszka Gronek
26 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Komornik Sądowy Ewa Glabus

Jeżeli nie spłacamy naszych zobowiązań, sprawa może trafić do Komornika Sądowego. Sprawdź co możesz zrobić, gdy zostanie wszczęta egzekucja komornicza.

author
Patryk Byczek
06 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Twardogórze

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Twardogórze – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
13 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Multiwyszukiwarka NBP – jak z niej korzystać?

Narodowy Bank Polski prowadzi bardzo liczne badania nad rynkiem pieniężnym w Polsce. Aby zapewnić lepszy dostęp do zgromadzonych w ten sposób informacji, zaprezentowane zostało narzędzie od nazwie Centralna Biblioteka NBP. Na stronie polskiego banku centralnego pojawiła się instrukcja korzystania z takich narzędzi jak multiwyszukiwarka, katalog, oraz e-publikacje.

author
Alicja Hirsekorn
28 lipca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Porównaj