Rusza „Bitwa o Neta” PKO Banku Polskiego
Skoro nastolatkowie mogą korzystać bankowości internetowej (iPKO) oraz mobilnej (IKO) PKO Banku Polskiego, naturalnym mogłoby się wydawać, że są oni odpowiednio przygotowani z zakresu cyberbezpieczeństwa. W praktyce jednak nie jest tak różowo, dlatego PKO Bank Polski stworzył darmową grę edukacyjną dostępną na Messengerze.
Ruszyła „Gra o Neta”, czyli edukacyjna gra internetowa poświęcona tematyce cyberbezpieczeństwa. Platforma powstała z myślą o młodzieży i jak mówią jej twórcy, eksperci PKO Banku Polskiego, ma ona łączyć w sobie elementy rozrywki z edukacją z zakresu bezpieczeństwa online. Z gry skorzystać mogą użytkownicy popularnego komunikatora Messenger w wieku od 13 do 16 lat. Co warto pokreślić, „Gra o Neta” jest pierwszym tego rodzaju korporacyjnym wykorzystaniem Messengera dedykowanym pokoleniu Z.
W oficjalnym komunikacie prasowym PKO Banku Polskiego czytamy, że „Bitwa o Neta” jest elementem długofalowej strategii PKO Banku Polskiego związanej z edukacją dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu. W przypadku autorskiej gry PKO BP forma przekazywania wiedzy została ściśle dostosowana została do gustu i sposobu konsumowania treści internetowych przez młodzież w wieku 13-16 lat. Za warstwę wizualną i opracowanie mechanizmu „Gry o Neta” zadbała agencja Artegence.
PKO Bank Polski – najważniejsze informacje
Kod SWIFT, BIC i IBAN PKO Banku Polskiego
Opinie Klientów o PKO Banku Polskim
Infolinia i dane kontaktowe PKO Banku Polskiego
Sesje wchodzące i wychodzące PKO Banku Polskiego
Co musisz wiedzieć o grze PKO BP?
„Bitwa o Neta” jest właściwie kompilacją wielu mikrogier, czyli kilkusekundowych zadań, które gracze rozgrywają jedną po drugiej na ekranach swoich smartfonów lub innych urządzeń z dostępem do Messengera. Poszczególne gry składowe dotykają problemów cyberbezpieczeństwa, między innymi wirusów, niebezpiecznych oprogramowań czy zagrożeń płynących z publicznych sieci internetowych. A wszystko to, jak mówią twórcy, przekazane jest w niewymuszony, nienachalny i atrakcyjny dla młodych sposób.
Warto podkreślić, że “Gra o Neta”, jako jedna z nielicznych tego typu platform dostępnych całkowicie za darmo w Internecie, nie jest nastawiona jedynie na zapewnianie rozrywki, lecz także na edukację ważną dla każdego młodego człowieka. Gra porusza aspekty związane z codziennym „surfowaniem” po sieci, takie jak przykładowo konieczność ochrony swoich danych osobowych, instalacja programów antywirusowych na urządzeniach czy otwieranie załączników wiadomości z nieznanych źródeł. Dynamikę świata przedstawionego gry napędza tykający zegar i żywe dźwięki.
Gracze miniplatformy stworzonej na zlecenie PKO Banku Polskiego stają się adeptami Akademii Cyberbezpieczeństwa. Podczas kolejnych etapów gry zdobywają oni wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by uratować cały Internet. Osiągnięty przez siebie wynik mogą zapisać w rankingu lub udostępnić znajomym (choć i w tym przypadku twórcy „Gry o Neta” przygotowali interaktywne pułapki przypominające o zasadach bezpiecznej publikacji treści online). Wraz z kolejnymi sukcesami adepta Akademii zwiększa się tempo gry i poziom trudności zadań.
„Gra o Neta” ważna dla młodzieży
Twórcy „Gry o Neta” mogą być dumni ze swojego osiągnięcia: jest to pierwsze tego rodzaju korporacyjne wykorzystanie Messengera z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu przez pokolenie młodych. Gra opracowana na zlecenie PKO Banku Polskiego jako element długofalowej strategii edukacyjnej instytucji w prosty i przystępny sposób wyjaśnia różne, niekoniecznie pozytywne, aspekty korzystania z Internetu. To z kolei jest niezwykle ważne dla polskich nastolatków, którzy dużą część swojego czasu spędzają przed ekranem urządzenia.
Według komunikatu Centrum Badania Opinii Społecznej z października 2018 roku z Internetu najczęściej i najliczniej korzysta młodzież w wieku od 13 do 15 lat. Ich opiekunowie często są zaniepokojeni nie tylko wydłużającym się czasem, jaki nastolatkowie poświęcają rzeczywistości online, lecz także faktem rosnących zagrożeń w Internecie. Mowa między innymi o zagrożeniach w kwestii bezpieczeństwa informacji i finansów podopiecznych, a także o możliwości wykorzystania upublicznionych przez dzieci informacji w szkodliwy sposób przez osoby trzecie.
Naturalną konsekwencją udostępniania młodym bankowości internetowej iPKO i mobilnej – IKO jest dla nas edukacja z zakresu cyberbezpieczeństwa. Chcemy zwrócić nastolatkom uwagę na zagrożenia związane z użytkowaniem najnowszych technologii. Coraz szerszy i powszechniejszy dostęp do usług internetowych wymaga pogłębienia kompetencji cyfrowych wśród tej grupy wiekowej. Gra „Bitwa o Neta” nam w tym pomoże
– wyjaśniała Aleksandra Gieros-Brzezińska, dyrektorka Pionu Marketingu i Komunikacji w PKO Banku Polskim.
Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/nadchodzi-bitwa-o-neta/
Dodaj komentarz