Santander Bank Polska liderem badania w projekcie Instytucja Roku

Santander Bank Polska liderem badania w projekcie Instytucja Roku

author
06 października 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że eksperci projektu Instytucja Roku przyznali instytucji średnią ocenę na poziomie 86,1%. Badanie dotyczyło głównie obsługi Klienta, który jest zainteresowany ofertą rachunki osobistego, z którego komfortowo mógłby korzystać będąc za granicą. Sprawdzamy szczegóły.

To już druga fala badań, która dotyczyła tegorocznej edycji projektu Instytucja Roku. Santander Bank Polska niezmienne zajmuje pozycję lidera.

2. fala badania

Eksperci odpowiedzialni za projekt Instytucja Roku odwiedzili zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu ponad 130 placówek 13 banków, a także kontaktowali się z bankami ponad 330 razy przez:
– telefon,
– e-mail,
– czat,
– wideo,
wszystko w ramach drugiej fali badania w projekcie Instytucja Roku. Eksperci oceniali poziom obsługi Klienta pod względem korzystania z produktów banków w czasie wyjazdów zagranicznych. W jedynie placówkach 6 banków współczynnik średniej oceny przekroczył 80%. Najlepszym z tych banków był Santander Bank Polska. Jeżeli chodzi o kanały zdalne – wyłącznie 4 banki otrzymały ocenę powyżej średniej 80%, dzięki czemu zajęły miejsca w pierwszej lidze banków – wśród nich po raz kolejny znalazł się Santander Bank Polska.


Podczas oceny bardzo ważnymi czynnikami były:
– wiedza doradców,
– umiejętność zaproponowania odpowiednich rozwiązań z oferty banku.
Przedstawiciele banków przyzwoicie radzili sobie z przekazaniem podstawowych informacji dotyczących opłat, warunków konta i karty debetowej do konta. To bardzo mocna strona obsługi w każdym badanym banku. Santander Bank Polska uzyskał ocenę na poziomie 100% z postawy sprzedażowej oraz ponad 80% za komunikację w kanałach zdalnych.

W drugiej fali badania co ósma placówka Santander Bank Polska otrzymała wynik przekraczający 80%, dzięki czemu po dwóch falach badań instytucja uplasowała się w ścisłej czołówce projektu Instytucja Roku.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/698999/santander-bank-polska-liderem-drugiej-fali-badania-w-projekcie-instytucja-roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowy pulpit bankowości internetowej mBanku
Bez kategorii
author
15 października 2019

Nowy pulpit bankowości internetowej mBanku

Nest Bank na liście KNF
Bez kategorii
author
18 lipca 2019

Nest Bank na liście KNF

PKO BP w Łęczycy
Oddziały
author
10 września 2019

PKO BP w Łęczycy

Private banking – na czym polega?
Bez kategorii
author
07 czerwca 2019

Private banking – na czym polega?

Zysk Banku Pekao w IV kwartale 2018
Bez kategorii
author
26 lutego 2019

Zysk Banku Pekao w IV kwartale 2018

Kondycja sektora bankowego na koniec lipca
Bez kategorii
author
03 września 2019

Kondycja sektora bankowego na koniec lipca