Santander Bank Polska z chatbotem Santi

Santander Bank Polska z chatbotem Santi

author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2020

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci oraz wszystkie osoby zainteresowane ofertą instytucji mogą skorzystać z usług chatbota Santi. Z bota można skorzystać o każdej porze dnia i nocy każdego dnia w tygodniu.

Chatbot Santi jest rozwiązaniem skierowanym do osób, które potrzebują niemalże natychmiastowego kontaktu z bankiem, w niestandardowych godzinach oraz w czasach, kiedy kontakt zdalny jest bardzo pożądany i popularny.

Z danych zgromadzonych przez Symetria UX wynika, że 45% badanych wybiera rozmowę z chat botem w sytuacji, gdy zależy im na natychmiastowej odpowiedzi. Warto również wiedzieć, że większość respondentów, którzy mieli do czynienia z chatbotami, ma do nich pozytywny stosunek.

Santander Bank Polska konsekwentnie wprowadza do swojej bankowości internetowej i mobilnej udogodnienia, które są najbardziej użyteczne dla Klientów banku. Dodatkowy kanał i automatyzacja komunikacji pozwala Bankowi na zwiększenie dostępności Contact Center. Oznacza to, że czas oczekiwania na załatwienie sprawy skraca się. Chatbot, czyli inaczej wirtualny asystent Santander Bank Polska w rzeczywistym czasie:

– pomaga dotrzeć do konkretnych źródeł informacji,
– sugeruje optymalne rozwiązania,
– udziela odpowiedzi na pytania.

Rozmowa z chatbotem Santi

Aktualnie wirtualny asystent Santander udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące, między innymi, kont osobistych i kart kredytowych dostępnych w ofercie Banku. Chatbot posiada również informacje dotyczące zmian, które wprowadzeniu w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Santi podpowiada też na temat bankowania z domu oraz zmian w obsłudze ubezzieczzeń i kart.

Wszelkie rozmowy z chatbotem mają znaczenie, dlatego że rozpoznaje od pewne wzorce i kataloguje informacje. Zadawane przez Klientów pytania wpływają na algorytmy, dzięki którym Santi na bieżąco uczy się i wykorzystuje zdobytą wiedzę w taki sposób, aby w przyszłości żadne pytanie go nie zaskoczyło. Do chwili obecnej pytania, które zadawali Użytkownicy dotyczyły najczęściej:

– bankowości otwartej,
– informacji o koncie dla dziecka,
– kwestii bezpieczeństwa,
– pakietu wielowalutowego.

Rozmowa z wirtualnym asystentem Santi jest bliska dialogowi z prawdziwym człowiekiem, ponieważ zaprojektowano go w taki sposób, aby był partnerem i dawał realne wsparcie korzystającym z jego usług Użytkownikom. Z opinii pozostawionych przez Użytkowników wynika, że chatbot Santi jest wygodnym narzędziem do szybkiego pozyskania potrzebnych informacji. Od chwili, w której wirtualny asystent został uruchomiony (koniec czerwca 2020 roku), Santi przeprowadził 2739 rozmów oraz odpowiedział na 9502 pytania Użytkowników. Ci spędzili z botem średnio 3 minuty 38 sekund.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/556108/chatbot-santi-odpowie-na-pytania-klientow-santander-bank-polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Poczta Polska ostrzega przed akcją phishingową
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2021

Poczta Polska ostrzega przed akcją phishingową

Młodzi Polacy nie znają się na finansach
Blog
author
Aneta Jankowska
26 kwietnia 2017

Młodzi Polacy nie znają się na finansach

ING Bank Śląski w Elblągu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
05 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Elblągu

Ile zarabia rodzina zastępcza?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
21 grudnia 2019

Ile zarabia rodzina zastępcza?

Porównaj