Rusza Strategiczna Szkoła Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej

Rusza Strategiczna Szkoła Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej

author
Dominika Sobieraj
27 października 2019

Przedstawiciele kadry zarządzającej banków spółdzielczych i zrzeszających mogą zapisać się do powstającej właśnie Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej. Pilotażowa edycja szkoły rusza już w grudniu tego roku. Udział w dwu sesjach szkoleniowych gwarantuje otrzymanie Dyplomu Ukończenia Szkoły.

Tegoroczna edycja Strategicznej Szkoły Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej będzie pierwszą pilotażową edycją. Zrealizowana zostanie pod hasłem: “Możemy, Potrafimy, Zrobimy“.

Strategiczna Szkoła Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej 2019/2020

Udział w obu sesjach pozwala na uzyskanie Dyplomu Ukończenia Szkoły.

Koszt uczestnictwa jednej osoby w Szkole BS wynosi 3700 zł (+ 23%VAT). Jak wskazano w formularzu uczestnictwa, “opłata z tytułu uczestnictwa obejmuje: udział w obu sesjach szkoleniowych Szkoły, przerwy kawowe, lunch, kolację zgodnie z programem, materiały oraz noclegi: 5-6 grudnia 2019 r., 16-17 stycznia 2020r.”.

Uczestnik nie musi zatem ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z edukacją w tym kierunku. Obie sesje odbędą się w Pałacu w Żelechowie (ul. J. Piłsudskiego 36).

Mapa dojazdu:

Strategiczna Szkoła Polskiego Sektora Bankowości Spółdzielczej – zapisy

Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. Przyjętych zostanie zaledwie 50 uczestników. O zakwalifikowaniu się na tegoroczną edycję szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać pod adresem: https://konferencje.alebank.pl/konferencje/strategiczna-szkola-polskiego-sektora-bankowosci-spoldzielczej/.

Na stronie należy wejść w opcję “formularz rejestracyjny”, wydrukować go, wypełnić, a następnie skan dokumentu przesłać mejlowo na adres: [email protected].

Wysłanie formularza jest jednocześnie zobowiązaniem się do wpłaty całej należnej kwoty. Pieniądze należy przesłać maksymalnie do 20 listopada 2019 roku.

Szkoła ZBP unikatowym programem rozwoju menedżerów

“Powstanie Strategicznej Szkoły Polskiej Bankowości Spółdzielczej jest odpowiedzią na wnioski wynikające z badań dotyczących funkcjonowania bankowości spółdzielczej prezentowanych na Konwentach na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej w Józefowie w 2018 i 2019 r.  oraz bieżącej pracy na rzecz wzmocnienia sektora bankowości spółdzielczej, które realizowane były przez Związek Banków Polskich, poszczególne zrzeszenia i systemy ochrony instytucjonalnej” – wskazuje Związek Banków Polskich w oficjalnym komunikacie.

Głównym celem tworzonej Szkoły jest przedstawienie menedżerom bankowym:

  • najnowszych informacji z zakresu funkcjonowania banków na świecie,
  • możliwości zastosowania nowoczesnych technologii w bankowości (front-office, back-office),
  • cyberbezpieczeństwa,
  • zarządzania ryzykiem,
  • sposobów pozyskiwania nowych Klientów i utrzymywania dotychczasowych,
  • zarządzania produktami,
  • systematyki sprzedaży.

ZBP chce również pokazać menedżerom przyszłościowe sposoby budowania zespołów i zarządzania nimi przez liderów świadomych swojej pozycji i potrafiących odpowiedzialnie kierować grupą.

Uwaga uczestników Szkoły ma być również zwrócona ku problemom bankowości spółdzielczej, która, zdaniem ZBP, “potrzebuje obecnie skutecznej strategii rozwoju, nowych modeli biznesowych i takiej organizacji, by zapewnić jej stabilną pozycję w sektorze usług finansowych, wsparcie gospodarczych inicjatyw społeczności lokalnych, rozwój osobisty pracowników oraz sprawne funkcjonowanie zrzeszeń”.

Zajęcia będą prowadzone w formie wystąpień i prelekcji ekspertów bankowych. Istotną rolę odgrywały będą także warsztaty praktyczne. Prelegentami mają być w szczególności wybitni naukowcy, praktycy oraz profesjonalni trenerzy.


Źródło:

https://www.zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Rusza-nabor-do-Strategicznej-Szkoly-Polskiego-Sektora-Bankowosci-Spoldzielczej

https://konferencje.alebank.pl/wp-content/uploads/2019/10/Formularz-zgloszeniowy-Strategiczna-Szkola.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Weekendowy bilet Razem w Polskę
Wpisy
author
Aneta Jankowska
19 lipca 2017

Weekendowy bilet Razem w Polskę

Credit Agricole w Rawiczu
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 lipca 2019

Credit Agricole w Rawiczu

Szybkie pożyczki Legionowo
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2022

Szybkie pożyczki Legionowo

Dobry moment na zaciągnięcie kredytu hipotecznego
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
02 września 2013

Dobry moment na zaciągnięcie kredytu hipotecznego

Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty
Kredyty
autor wpisu
Marta Janusz
18 stycznia 2023

Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty

Złe wiadomości z niemieckiej gospodarki
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
08 stycznia 2019

Złe wiadomości z niemieckiej gospodarki

Porównaj