Pożyczki dla każdego

Pożyczki dla każdego

Pożyczki dla każdego to bardzo popularny produkt finansowy. Trudno się temu dziwić, skoro jest to finansowanie, które można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Pieniądze otrzymać można bez konieczności wychodzenia z domu, wystarczy przygotować tylko dowód osobisty. Sprawdzamy szczegóły ofert pożyczek dla każdego.

author
Autor
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 20.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki dla każdego – ranking ofert

Spis treści:

 1. Pożyczki dla każdego – ranking ofert
 2. Czy każdy może otrzymać pożyczkę?
 3. Kto może otrzymać – jakie warunki trzeba spełniać?
 4. Pożyczka dla każdego – jak otrzymać?
 5. Pożyczki online dla każdego – plusy i minusy
Zwiń spis treści

Pożyczki dla każdego – szczegóły oferty:

Kwota pożyczki:od 500 do 200 000 zł
Spłata:od 3 do 120 miesięcy
Przez Internet:tak
Minimalny wiek:18 lat
Wymagane dokumenty: dowód osobisty
Zaświadczenie o zarobkach:zależy od pożyczkodawcy
Oprocentowanie:od 0%
RRSO: od 6,23%

Pożyczki dla każdego – czy ich uzyskanie jest możliwe?

Wielu Klientów z trudną sytuacją finansową zastanawia się nad możliwościami otrzymania dodatkowego finansowania. W Internecie można znaleźć oferty pożyczki pod hasłem „pożyczka dla każdego”, jednak czy w rzeczywistości są finansowania, które otrzymać może każdy, niezależnie od sytuacji?

Jest to możliwe, gdyż takimi pożyczkami nazywamy produkty finansowe z minimalną liczbą informacji poddawanym weryfikacji. Oznacza to, że pieniądze otrzymać mogą także osoby z negatywną historią kredytową oraz niską zdolnością kredytową. Pożyczki dla wszystkich to nic innego, jak pożyczki pozabankowe.

Pożyczka dla każdego – jak uzyskać? Instrukcja krok po kroku

Aby uzyskać taką pożyczkę, w kwadrans, należy wybrać firmę pożyczkową, która oferuje zdecydowane minimum formalności. Takie finansowanie ma bez wątpienia sporo zalet, gdyż dzięki braku konieczności załatwiania wielu formalności decyzję o przyznaniu pożyczki można otrzymać już w ciągu nawet kwadransa. Jeżeli otrzymasz negatywną decyzję pożyczkową, możesz skorzystać z pożyczek bez odmowy.

Co więcej, tak jak po kredyt online, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową pożyczkodawcy i wypełnić formularz. Cały proces pożyczkowy jest dziecinnie prosty i zajmuje naprawdę niewiele czasu – nawet kwadrans. Jeżeli posiadamy konto bankowe w tym samym banku, z kto®ego przelewy realizuje dana firma pożyczkowa, to pieniądze na naszym koncie faktycznie mogą znaleźć się w kwadrans.

Na stronie naszego pożyczkodawcy wystarczy już tylko wskazać interesującą nas kwotę pożyczki i czas jej spłaty, a następnie wypełnić wniosek. W tym wypadku potrzebne nam będą raczej tylko podstawowe dane z dowodu osobistego oraz informacje na temat naszych dochodów i pozostałych zobowiązań finansowych. W wielu przypadkach konieczne będzie także wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Po przejściu przez wskazane kroki wystarczy już tylko oczekiwać na decyzję o przyznaniu nam środków. Pożyczkodawcy przeważnie wysyłają pieniądze na konto Klienta w tym samym momencie, w którym Klient otrzymuje pozytywną decyzję pożyczkową. Czas oczekiwania na przelew jest zależny od tego, w jakim banku posiadamy nasz rachunek bankowy. Najczęściej jest to jednak kwadrans, ponieważ firmy pozabankowe często korzystają z różnych systemów, tzw. “przyspieszaczy” przelewów.

Czy każdy może otrzymać pożyczkę?

Pożyczki dla wszystkich dostępne są w firmach pożyczkowych nawet w kwadrans. To stosunkowo łatwy do otrzymania produkt finansowy, gdyż nie trzeba spełniać szeregu wygórowanych wymagań, aby uzyskać środki. Klientem instytucji udzielających pożyczek może być prawie każda osoba, która posiada dowód osobisty – z tego powodu często można się zetknąć również z hasłem „pożyczka na dowód“.

Najczęstsze wymagania do pożyczek dla każdego

Ważne jest też to, abyśmy posiadali konto bankowe. Firmy pożyczkowe zakładają również wiek minimalny i maksymalny. Problemem dla niektórych może być natomiast kwestia miejsca zamieszkania i zameldowania. Klientem instytucji pozabankowych może być bowiem wyłącznie osoba, która mieszka na terenie Polski i posiada tu zameldowanie. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź ranking produktów pożyczka 500 zł.

Oznacza to zatem, że pożyczka w kwadrans dostępna jest dla większości osób. Instytucje pozabankowe mają też jednak pewne wymagania, które Klient musi spełnić, aby otrzymać pożyczkę. Jest ich natomiast zdecydowanie mniej, niż w przypadku kredytów z bank. O szczegółach wymagań piszemy poniżej.

Pożyczki dla każdego – najważniejsze informacje o ofertach

Maksymalna kwota pożyczki: 200 000 zł

Dla kogo: osób pełnoletnich, zamieszkałych i zameldowanych w Polsce

Maksymalny czas spłaty: do 10 lat (120 miesięcy)

Dostępność: w pełni bez wychodzenia z domu

Na co: dowolny cel

Konieczność zaświadczenia o dochodach: nie

Czas wypłat: nawet w kwadrans, leczprzeważnie w ciągu jednego dnia roboczego

Kto może otrzymać – jakie warunki trzeba spełniać?

Jak już wspominaliśmy, wymagań wobec Klientów instytucji pożyczkowych jest zdecydowanie mniej, niż w przypadku, gdy dana osoba chce uzyskać środki w ramach finansowania w dowolnym polskim banku. Z tego względu firmy pożyczkowe cieszą się większą popularnością. Finansowanie udzielane w tych miejscach nie podlega przepisom prawa bankowego, a zatem pożyczkodawca nie ma przymusu szczegółowej weryfikacji Klienta. Możemy zatem liczyć na brak konieczności dostarczania umów z pracy czy zaświadczeń o dochodach. W przypadku pożyczki z instytucji pozabankowych nie trzeba martwić się plikiem wielu dokumentów do dostarczenia.

Szczegółowe wymagania do pożyczki dla każdego

Pożyczki dla wszystkich charakteryzują się formalnościami obniżonymi do minimum. W większości przypadków jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty Klienta. Poza tym często trzeba posiadać własne konto bankowe, telefon komórkowy oraz adres e-mail. W przypadku pożyczki dla wszystkich w kwadrans również tak jest.

Dodatkowo osoba zainteresowana finansowaniem musi mieszkać w Polsce i posiadać polskie obywatelstwo. Minimalne wymagania dotyczą także z reguły podania podstawowych danych, np.: numer konta bankowego lub adres zamieszkania.

Ponadto wymogami, tak jak w przypadku innych produktów finansowych, będzie konieczność posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej. Wyjątkiem w takim przypadku mogą być natomiast oferty pożyczek dla zadłużonych lub pożyczek bez baz, w których często pieniądze wypłacane są nawet osobom bez zdolności kredytowej. Te oferty również mogą być dostępne w kwadrans. Przy tych ofertach pożyczkodawcy decydują się na udzielenie środków także osobom z negatywną historią kredytową.

Badanie zdolności kredytowej przy pożyczce dla każdego

Warto pochwalić się nad odpowiednią zdolnością kredytową i dobrą historią kredytową. Klient, który uzyskuje regularne dochody i nie miał dotychczas kłopotów z terminową spłatą swoich zadłużeń, ma największe szanse na uzyskanie dodatkowych środków.

Warto jednak pamiętać o tym, że w firmach pozabankowych również można spotkać się z odmową udzielenia pożyczki. W tej kwestii wiele zależy bowiem od tego, jakie wymagania ma konkretny pożyczkodawca. Czasami o negatywnej decyzji zadecydować może po prostu wiek Klienta lub jego sytuacja związana z pozostałymi zobowiązaniami finansowymi.

Pożyczka dla każdego – jak otrzymać?

Zdecydowanie najpopularniejszą i jednocześnie najwygodniejszą opcją jest otrzymanie zobowiązania pozabankowej online. Zaciąganie pożyczki przez Internet jest także dużo szybszym sposobem. Cały proces pożyczkowy jest bardzo prosty i również zajmuje niewiele czasu. Przez Internet otrzymamy pożyczki nawet w 15 minut.

Warunki otrzymania pożyczki w firmach pozabankowych są do siebie zbliżone. Aby rozpocząć proces ubiegania się o pożyczkę online, należy odwiedzić stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej. Zanim zdecydujemy się na wybór jednej z opcji, warto skorzystać z porównywarek ofert lub rankingów – taki znajduje się również w naszym wpisie.

Na co możemy przeznaczyć pożyczkę?

Pozabankowe pożyczki ratalne to przykład finansowania, które udzielane jest nawet w kwadrans na dowolny cel. W przypadku pożyczek w instytucjach pozabankowych oznacza to, że pożyczkodawcę nie będzie interesowało to, na co przeznaczymy uzyskane środki. Krótko mówiąc, pożyczkę można wykorzystać, na co tylko się chce. Najczęściej po tego typu finansowanie sięgają Klienci, którzy potrzebują pieniędzy „na już”, a zatem na nieprzewidziane wydatki. Szybka gotówka w takich sytuacjach może pochodzić właśnie z pożyczki pozabankowej. Do nieprzewidzianych wydatków natomiast zaliczamy naprawę samochodów, sprzętów RTV/AGD czy usuwanie awarii. Takie pożyczki zwykle są w kwocie do kilku tysięcy złotych, zatem raczej nie ma możliwości przeznaczanie ich na wydatki wyższego rzędu.

Dla niektórych otrzymanie pożyczki to także ratunek w sprawach bieżących. Oznacza to, że Klienci pobierają pożyczki także po to, aby załatać dziurę w domowym budżecie i uregulować np. rachunki za czynsz. Co ciekawe, są również firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek także na spłatę innych długów. W takim wypadku należy być jednak wyjątkowo ostrożnym, gdyż takie zachowania mogą nas wpędzić w spiralę zadłużenia. Dla osób z problemami finansowymi przygotowaliśmy ranking pożyczek bez BIK.

Kto udziela pożyczek dla każdego?

 logo-ratka wonga logo

Pożyczki online dla każdego – plusy i minusy

 • możliwość uzyskania pieniędzy bez wychodzenia z domu
 • dostępność ofert przez całą dobę
 • minimum formalności
 • krótki proces pożyczkowy
 • błyskawiczne rozpatrywanie wniosków
 • szybka wypłata pieniędzy prosto na konto bankowe
 • niska maksymalna kwota pożyczki
 • promocje dostępne zazwyczaj tylko dla stałych Klientów
 • podanie do baz dłużników w przypadku nieterminowej spłaty

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Bardzo łatwo dostać pożyczkę w firmach Vivus, Provident, Aasa czy Ratka. Szczególnie łatwa w uzyskaniu może być pierwsza pożyczka udzielana przez danego pożyczkodawcę.

Firmy pożyczkowe, w których jest dostępna pożyczka dla każdego, co prawda weryfikują Klientów w mniejszym stopniu niż banki, ale nie oznacza to, że w ogóle nie sprawdzają wiarygodności swoich potencjalnych Klientów. Dlatego pożyczkodawcy korzystają czasem z baz dłużników. W przypadku pożyczek w instytucjach pozabankowych w kwadrans do najpopularniejszych baz sprawdzanych przez firmy zaliczamy BIK, KRD, BIG oraz ERIF. Sprawdzanie Klientów w bazach umożliwia Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Dane widniejące w Biurze Informacji Kredytowej wpływają na naszą historię kredytową.

Pozabankowe pożyczki ratalne to przykład finansowania, które udzielane jest nawet w kwadrans na dowolny cel. W przypadku pożyczek pozabankowych oznacza to, że pożyczkodawcę nie będzie interesowało to, na co przeznaczymy uzyskane środki. Dla wielu otrzymanie pożyczki pozabankowej to sposób na podreperowanie miesięcznego budżetu.

Warunki otrzymania pożyczki w firmach pozabankowych są do siebie zbliżone. Aby rozpocząć proces ubiegania się o pożyczkę online, należy odwiedzić stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej. Zanim zdecydujemy się na wybór jednej z opcji, warto skorzystać z porównywarek ofert lub rankingów – taki znajduje się również w naszym wpisie.

Klienci najczęściej wybierają takie pożyczki, które nie wymagają załatwiania wielu formalności, a wypłata pieniędzy na rachunek bankowy następuje w bardzo krótkim czasie. W przypadku pożyczek pozabankowych w kwadrans czas oczekiwania na przelew wynosi zwykle jeden dzień roboczy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na parametry pożyczki oferowanej przez daną firmę pożyczkową. Najważniejsza jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli RRSO.

W momencie nieprzewidzianych wydatków najczęściej sięgamy po pożyczki krótkoterminowe, gdyż są one najłatwiej dostępne, a dodatkowo czas oczekiwania na wypłaty jest krótki. Biorąc jakąkolwiek pożyczkę, trzeba mieć w głowie termin spłaty, aby nie spóźnić się ze spłatą zobowiązania.

Oferta pod nazwą „pożyczka dla każdego” sugerować mogłaby, że na finansowanie dostępne jest zupełnie dla każdego. W rzeczywistości oczywiście tak nie jest. Pożyczki dla każdego w kwadrans, to oferty, które nie wymagają spełniania wielu wygórowanych kryteriów. Kluczowa jest jednak zdolność kredytowa. Firm sprawdzają swoich Klientów również pod tym względem. Zdolność kredytowa jest wymagana do udzielenia praktycznie każdej pożyczki, aczkolwiek niektórzy pożyczkodawcy udzielają pożyczek bez zdolności. Jeżeli nasza zdolność się na dobrym poziomie a w historii kredytowej nie mamy negatywnych wpisów, to uzyskanie pożyczki nie powinno stanowić żadnego problemu.

Tak. W wielu już firmach pracownicy zaczynają od sprawdzenia zdolności kredytowej Klienta.

Niestety nie. Aby otrzymać pożyczkę trzeba spełniać pewne wymagania, które są odgórnie narzucone przez firmę pożyczkową.

W tym temacie zdania są podzielone. Pożyczka bankowa jest bezpieczniejsza i pewniejsza, natomiast pożyczka pozabankowa jest łatwiejsza do zdobycia. Jeżeli możesz wziąć pożyczkę w banku to od takiego finansowania zacznij.

Podsumowanie

 1. Pożyczki dla każdego uzyskać można w instytucjach pozabankowych.
 2. Maksymalna kwota pożyczki to 200 000 zł. Pożyczki dostępne są w pełni przez Internet.
 3. Proces online zawsze uzupełnia weryfikacja tożsamości, która potwierdza, że jesteśmy osobami, za które podajemy się we wniosku.
 4. Minimalny wiek do otrzymania pożyczki to 18 lat.
 5. Czas wypłaty pożyczki to nawet w kwadrans, lecz przeważnie 1-2 dni robocze.
 6. Najlepsze pożyczki dla każdego przedstawia ranking pożyczek, dostępny w naszym artykule.
 7. Jeżeli chcesz otrzymać pożyczkę pozabankową, zawsze musisz posiadać zdolność kredytową.
 8. Udzielenie pożyczki zależne jest zawsze od wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej.
 9. Osoby zadłużone mogą mieć trudności z uzyskaniem pożyczki dla każdego.
author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pod lupą Zadluzenia.com – pożyczka pozabankowa OK Money

Dzisiejszy wpis z cyklu “Pod lupą Zadluzenia.com” dotyczy oferty firmy OK Money, udzielającej pożyczek “chwilówek, bez BIK”.

author
Patryk Byczek
18 czerwca 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Łatwy Kredyt – opinie

Czy „Łatwy kredyt” faktycznie jest łatwy do zdobycia ? Ofertę firmy pożyczkowej sprawdzimy w ramach serii „Pod lupą Zadluzenia.com”.

author
Patryk Byczek
03 grudnia 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Konkurs: „Odpowiedz na pytanie i wygraj bilet na BNP Paribas Sopot Open” z BNP Paribas

W BNP Paribas trwa konkurs, w którym można wygrać jeden z pięciu biletów na BNP Paribas Sopot Open. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe pod postem umieszczonym na portalu społecznościowym Facebook. Konkurs trwa do 31 lipca 2019 roku.

author
Patryk Byczek
24 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Z czego składa się numer rachunku bankowego?

Numer konta to 26 tajemniczych cyfr, które tworzą unikalny numer rachunku bankowego. Cyfry w numerach kont bankowych nie są jednak przypadkową konfiguracją. Podlegają one pewnym z góry narzuconym regułom. Każda cyfra ma oddzielną funkcję i znaczenie.  Zdradzają nie tylko to, w jakim banku użytkownik posiada konto, ale również posiadają jego indywidualny identyfikator rachunku i oznaczenie kraju. 

author
Dominika Byczek
08 lipca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank ze specjalną ofertą dla projektów OZE

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej oferty finansowanie aukcyjnych projektów odnawialnych źródeł energii (OZE). Bank bardzo prężnie rozwija ofertę dotyczącą finansowania projektów, które są przyjazne środowisku, a teraz wprowadził kolejne rozwiązanie wspierające przedsiębiorców w realizowaniu inwestycji związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
13 lipca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

500+ dla emerytów i rencistów – jak otrzymać?

500+ dla emerytów i rencistów to nowe świadczenie, które mogą otrzymać emeryci i renciści niezdolni do samodzielnej egzystencji lub pobierający zasiłek pielęgnacyjny. Miesięcznie można otrzymać nawet 500 zł brutto, a wnioski o świadczenie uzupełniające można składać od 1 października. Sprawdź, jak otrzymać 500+ dla emerytów, kto może otrzymać dodatkowe świadczenie, jakie są wymagania i kiedy rusza wypłata świadczenia. Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny, pomoc ma trafić do ponad 800 tysięcy osób.

author
Dominika Byczek
06 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj