Sześciu na dziesięciu Polaków płaci zbliżeniowo
Przedsiębiorstwa z sektora B2C, którym zależy na dobrych osiągach finansowych, powinny zaopatrzyć swoje punkty sprzedażowe i usługowe w nowoczesne terminale płatnicze. W przeciwnym razie mogą stracić nawet sześciu na dziesięciu klientów – wynika z najnowszego badania Santander Bank Polska.
Nie da się ukryć, iż szybki rozwój technologii i oferowanych rozwiązań przekłada się na preferencje konsumpcyjne społeczeństwa. Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Kantar Millward Brown na zlecenie Santander Bank Polska, aż 62% Polaków płaci zbliżeniowo. Jako naród wolimy używać kart, traktując gotówkę jako środek płatniczy tylko „na czarną godzinę”. Nasze preferencje nie powinny być niezauważalne dla przedsiębiorców – to właśnie oni, chcąc zyskać sympatię konsumentów, powinni postawić na płatności zbliżeniowe.
Przedsiębiorcy, którzy wciąż jeszcze nie zamontowali w swoich sklepach i punktach usługowych terminali POS, ściągają na siebie ryzyko straty aż sześciu na dziesięciu klientów. Nawet jeśli kupujący znajdzie w portfelu gotówkę, istnieje spora szansa, że podczas kolejnych zakupów zrezygnuje z danego sklepu, wybierając punkt z możliwością płacenia kartą płatniczą. Santander Bank Polska radzi: firmy, które chcą zwiększyć swą konkurencyjność powinny zgłosić się do programu Polska Bezgotówkowa, którego Santander jest partnerem.
Santander Bank Polska – najważniejsze informacje
Sesje wchodzące i wychodzące przelewów w Santander Bank Polska
Kod SWIFT, BIC i IBAN w Santander Bank Polska
Opinie Klientów o Santander Bank Polska
Firmy muszą nadążać za czasami
Aż 62% polskich konsumentów ceni sobie szybkość i wygodę płynące ze zbliżeniowego dokonywania płatności. Ku zadowolenia tej części klienteli liczba sklepów i punktów usługowych, które akceptują płatności kartami płatniczymi, stale wzrasta. Niestety wciąż jednak w wielu miejscach trudno o terminal POS. Mowa o miejskich targach i bazarach, drobnych punktach usługowych, osiedlowych sklepikach czy małych salonach kosmetycznych.
Jak wynika z danych zgromadzonych przez Narodowy Bank Polski, w czerwcu bieżącego roku na polskim rynku działało ponad 850 tysięcy terminali płatniczych. Oznacza to wzrost o niecałe 150 tysięcy sztuk względem czerwca ubiegłego roku. W porównaniu z dynamiką wzrostu obserwowaną jeszcze kilka lat temu można dziś mówić o niewielkim spadku aktywności przedsiębiorców w zakresie montowania terminali POS. Niemniej eksperci Santander Bank Polska uspakajają, że potencjał wśród firm wciąż nieobjętych programem Polka Bezgotówkowa jest wciąż duży.
Brak terminala to ryzyko utraty klienta. Firmy nie powinny zwlekać z przystąpieniem do Programu Polska Bezgotówkowa, zwłaszcza, że na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają dopasować typ urządzenia do prowadzonej działalności. W Santander Bank Polska wprowadziliśmy m.in. mobilny terminal mPOS czy nowoczesne modele terminali stacjonarnych i przenośnych
– zachęca Piotr Termena, zarządzający biznesem acquiringowym w Santander Bank Polska.
Oferta bezgotówkowa banku Santander
W dzisiejszych czasach terminal płatniczy z możliwością dokonywania transakcji zbliżeniowych to absolutna podstawa prowadzenia działalności B2C. Wynika to przede wszystkim z rosnących potrzeb i coraz wyraźniejszych preferencji w gronie konsumentów. Jak tłumaczy Piotr Termena z Santander Bank Polska:
Polacy nawet w małych punktach usługowych chcą płacić kartą. Coraz częściej nie noszą ze sobą gotówki. Rośnie grono płacących nie tylko plastikowymi kartami, ale także telefonem, który każdy z nas ma przy sobie.
Santander Bank Polska umożliwia klientom biznesowym skorzystanie z najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Mowa miedzy innymi o mobilnych terminalach mPOS, które świetnie sprawdzą się w firmach prowadzących działalność w ruchu (np. wśród kurierów). Istotą terminali mPOS jest to, iż nie muszą być one przypisane do jednego miejsca. Co więcej, nie potrzebują one stałego połączenia z Internetem lub źródłem zasilania. Jak wyjaśnia Santander, firmy przystępując do Programu Polska Bezgotówkowa mogą otrzymać mPOS za darmo.
Oczywiście nie każda firma potrzebuje terminali typu mPOS. Przedsiębiorstwa mniej wymagające mogą skorzystać z urządzeń stacjonarnych i przenośnych. Te pierwsze sprawdzą się w biznesie prowadzonym w stałym miejscu (np. sklep czy hotel). Ich największą zaletą jest szybkość przetwarzania danych. Z kolei terminale przenośne doskonale spiszą się w restauracjach czy kawiarniach. Dzięki urządzeniom odpiętym od stałego uchwytu obsługa zyska swobodę poruszania się z urządzeniem w ręku celem szybkiego rozliczenia rachunków bezpośrednio przy stoliku.
Niezależnie od tego, na który terminal zdecyduje się Twoja firma, Santander Bank Polska gwarantuje, że urządzenia te będą nowoczesne i wysoce pomocne w pracy. Ich obsługa jest intuicyjna i prosta dzięki kolorowym wyświetlaczom dotykowym, co zadowoli przedsiębiorców mniej doświadczonych w użytkowaniu najnowszych technologii.
Źródła:
https://media.santander.pl/pr/466981/juz-62-polakow-placi-zblizeniowo-firmy-powinny-postawic-na-terminal
Dodaj komentarz