Szybsze wakacje z Bankiem Pocztowym

Szybsze wakacje z Bankiem Pocztowym

author
Patryk Byczek
28 czerwca 2020

Klienci Banku Pocztowego szybciej dotrą do destynacji wakacyjnej. Wszystko dlatego, że w przyszłym tygodniu Bank Pocztowy wprowadzi do swojej aplikacji mobilnej EnveloBank możliwość automatycznego płacenia za autostrady, tak zwany Autopay.

Nowa możliwość jest odpowiedzią Banku na stale rosnące zainteresowanie obsługą. Jest to również następny krok w realizowaniu strategii większej digitalizacji Banku Pocztowego.  Funkcjonalność pozwoli podróżującym przejechać autostradami:

– AmberOne A1 na odcinku Rusocin – Nowa Wieś,
– A4 na odcinku Kraków – Katowice,

bez zatrzymywania się w celu zapłacenia za przejazd. Rejestrator przy szlabanie rozpozna numery rejestracyjne pojazdu co spowoduje otworzenie szlabanu, natomiast opłata będzie pobrana samoczynnie po zjeździe z autostrady.

Cieszę się, że spółki z grupy Poczty Polskiej wprowadzają nowoczesne i użyteczne rozwiązania dla klientów. Naszym celem jest wspólne działanie i rozszerzanie oferty grupy o innowacyjne produkty oparte na nowych technologiach. Nowa aplikacja EnveloBanku to wygodne rozwiązanie, które ułatwi wakacyjne podróże.

– podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Działanie aplikacji

Chcąc skorzystać z usługi Autopay w Banku Pocztowym należy zalogować się do swojego konta w aplikacji EnveloBank, wpisać numer rejestracyjny pojazdu oraz wybrać konto, z którego opłata za przejazd ma być pobierana. Z usługi Autopay będą mogli skorzystać Użytkownicy pojazdów kategorii:

– 1,
– 2,
– 2a,
– 3,
– 4,
– 5.

Opłata za przejazd nie będzie się różniła wysokością od tej uiszczanej w sposób tradycyjnej.

Cały czas pracujemy nad tym, by oferowane przez nas usługi wpisywały się w najnowsze trendy technologiczne i odpowiadały na potrzeby naszych Klientów. Jako jedni z pierwszych udostępnimy w bankowości mobilnej możliwość automatycznych płatności za autostrady, Autopay. Według najnowszych danych z aplikacji korzysta już około 300 tys. Polaków, a należy się spodziewać, że wraz z zapowiadanym przez twórców uruchomianiem aplikacji na kolejnych autostradach popularność Autopay będzie jeszcze większa.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Dąbrowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Z usługi Autopay skorzystają Klienci posiadający dostęp do aplikacji EnveloBank. Programu można używać na telefonach z systemem Android, a w późniejszym czasie również na urządzeniach z systemem iOS.

Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na realizację strategii, której głównym założeniem jest większa digitalizacja Banku i jego usług. Nieustannie dążymy do tego, aby nasza aplikacja EnveloBank stała się rozbudowaną platformą mobilną i internetową dla wszystkich Klientów Banku Pocztowego. Planowane uruchomienie Autopay to kolejny krok w tym kierunku.

– mówił dalej Tomasz Dąbrowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/532736/szybciej-na-wakacje-z-bankiem-pocztowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas usprawnia bankowość internetową dla firm
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 września 2021

BNP Paribas usprawnia bankowość internetową dla firm

KredytOK w Starachowicach
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
27 stycznia 2017

KredytOK w Starachowicach

Szybkie pożyczki Świdnik
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Świdnik

Promocja: „Aktywny Start” w Getin Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2021

Promocja: „Aktywny Start” w Getin Banku

Powstanie Orange Bank ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
28 maja 2018

Powstanie Orange Bank ?

Kredyt konsolidacyjny Złocieniec
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Złocieniec

Porównaj