Wideoweryfikacja w GOmobile od BNP Paribas

Wideoweryfikacja w GOmobile od BNP Paribas

author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2020

BNP Paribas poinformował swoich Klientów o zdalnej możliwości otworzenia rachunku osobistego. Wszystko dzięki nowym możliwościom zawartym w mobilnej aplikacji bankowej GOmobile. Wystarczy, że Klient posiada smartfon wyposażony w kamerę  i dostęp do Internetu.

 

Bank weryfikuje tożsamość Klienta w oparciu o nagranie twarzy. Dzięki temu Konto Otwarte na Ciebie wraz z kartę debetową Mastercard można bezpiecznie otworzyć przechodząc kilka kroków w aplikacji. Zainteresowane ofertą osoby muszą jedynie:

1. Pobrać aplikację GOmobile na swoje urządzenie.
2. Uruchomić aplikację.
3. Kliknąć w okienko „Otwórz nowe konto”.
4. Postępować krok po kroku z instrukcjami widocznymi w aplikacji.

Zdalne korzystanie z usług bankowych staje się coraz popularniejsze. Oprócz szybkości i wygody, które dotychczas miały główne znaczenie, teraz jeszcze ważniejsze staje się bezpieczeństwo – zarówno klientów, jak i pracowników banku. Wideoweryfikacja pozwala na sprawne załatwienie formalności niezbędnych do otwarcia konta w naszym banku bez konieczności wizyty w oddziale. Potrzebny jest tylko telefon z zainstalowaną aplikacją GOmobile i dowód osobisty.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Bodnar, Dyrektor Zarządzający Pionem Bankowości Internetowej w Banku BNP Paribas.

Proces otworzenia konta

BNP Paribas zapewnia, że proces otworzenia konta przebiega szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Podczas wnioskowania od Klienta wymaga się:

– podania najpotrzebniejszych danych,
– wyrażenia niezbędnych zgód,
– wybrania rodzaju karty, która będzie powiązana z nowo otwartym kontem.

Wniosek weryfikuje tożsamość na podstawie zrobionych przez Klienta zdjęć awersu i rewersu dowodu osobistego oraz nagranego filmiku ukazującego twarz Klienta, który wykonuje trzy określone ruchy głową. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w aplikacji pozwalają na porównanie rysów twarzy z dowodu osobistego i nagranego filmu. Jeżeli wszystkie załączone materiały są zgodne, aplikacja pozwoli na kontynuowania składania wniosku, gdzie należy dopisać dodatkowe dane. Następnie wniosek przechodzi weryfikację biznesową w BNP Paribas. Kolejnym krokiem jest skierowanie wniosku do serwisu Autenti, który zabezpiecza umowy podpisywane przez Internet. Wówczas Klient zapoznaje się z treścią umowy, którą podpisuje za pośrednictwem kodu wysłanego w wiadomości SMS. Jeżeli Bank potwierdzi podpis, konto jest w pełni aktywne, zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródła: https://media.bnpparibas.pl/pr/498967/otworzysz-konto-bez-wychodzenia-z-domu-bnp-paribas-wdraza-wideoweryfikacje-w-aplikacji-gomobile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Jasieniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 października 2019

PKO BP w Jasieniu

Bank Pekao w Pleszewie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Bank Pekao w Pleszewie

Kredyt hipoteczny Tychy
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Tychy

Kasa Stefczyka Mikołów
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 października 2020

Kasa Stefczyka Mikołów

BNP Paribas oddziały w Zabrzu
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Zabrzu

Polacy biją rekordy bankructw
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
15 listopada 2019

Polacy biją rekordy bankructw

Porównaj