Aplikacja Pekao z międzynarodową nagrodą

Aplikacja Pekao z międzynarodową nagrodą

autor wpisu
Natalia Narloch
18 października 2018

Bank Pekao S.A. został wyróżniony w międzynarodowym konkursie EFMA-Accenture Distribution &Marketing Innovation Awards 2018. Doceniono jego aplikację mobilną PeoPay, która została uznana za najlepszą pod kontem innowacyjności aplikację bankowości mobilnej na świecie.

Międzynarodowy sukces aplikacji PeoPay

Podczas uroczystej gali 17 października w Lizbonie wyłoniono zwycięzców konkursu. Zgłoszenia spłynęły z całego świata i oceniane były przez wybranych ekspertów.

Aplikacja PeoPay została wyróżniona w kategorii Phygital Distribution & Experience. Jest to kategoria, w której ceni się połączenie bankowości tradycyjnej i mobilnej.  Jest to właśnie zaleta Banku Pekao S.A. Kładzie on nacisk zarówno na rozwój innowacyjnych rozwiązań w bankowości mobilnej (potwierdzenie transakcji poprzez odciski palców i face scanning), jak i udoskonala płatności fizyczne w sklepowych  terminalach.

Cel konkursu EFMA-Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards

Każde zgłodzenie rozpatrywane było pod kątem trzech kryteriów: oryginalności, długoterminowej bezkonkurencyjności na rynku oraz zwrotu z inwestycji. Jury oceniało także potencjał do zaadoptowania się danej aplikacji za granicą.

Tegoroczna edycja przyciągnęła 421 nowych innowacyjnych projektów ze 180 instytucji w  59 krajach. „To wielki zaszczyt brać udział w wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają branżę detalicznych usług finansowych” powiedział Vincent Bastid, dyrektor generalny EFMA.

Głównym celem programu EFMA i Accenture jest zidentyfikowanie najbardziej innowacyjnych pomysłów w dziedzinie bankowości mobilnej. Organizatorzy zachęcają instytucje z całego świata do uczestniczenia w konkursie. Ma to na celu wymianę i dzielenie się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie dystrybucji i marketingu detalicznych usług finansowych.

Jesteś Klientem Banku Pekao? Sprawdź najważniejsze informacje:

Bank Pekao – sesje przelewów

Bank Pekao – kod SWIFT

Bank Pekao – infolinia

Bank Pekao – opinie

Za co doceniono aplikację PeoPay?

Organizatorzy konkursu docenili mobilną aplikację Pekao S.A. w szczególności za jej wielofunkcyjność oraz logowanie i akceptację transakcji za pomocą danych biometrycznych. Ogromną zaletą okazała się także wielowalutowość, czyli dokonywanie płatności w różnych walutach z jednego konta bez ponoszenia  dodatkowych opłat.
Co więcej, bank Pekao wprowadził możliwość zapłaty zbliżeniowej prosto z telefonu. Odtąd posiadanie przy sobie karty płatniczej nie jest niezbędne.

Innowacyjność aplikacji PeoPay jest ułatwieniem dla osób często przebywających za granicą jak i klientów coraz bardziej wymagających, m.in. pod kątem bezpieczeństwa w sieci. Temu służy wprowadzony przez bank system płatności mobilnej przy wykorzystaniu danych biometrycznych.

Główne zalety aplikacji mobilnej Pekao S.A.

Aplikacja PeoPay działa na rynku od roku 2017. Klienci Banku Pekao S.A.  korzystają z licznych innowacyjnych rozwiązań. Szczególną uwagę poświęcono połączeniu funkcji płatniczych przez telefon  z usługami dostępnymi na stronie internetowej. Jest to tzw. Model hybrydowy.

PeoPay działa szybko i jest przejrzysta dla klientów. W łatwy sposób dokonuje się przelewów i przegląda się historię kont. Posiada się kontrolę na saldem nawet bez konieczności zalogowania się.

Ogromnym atutem jest także możliwość dokonywania zakupów w zagranicznych sklepach internetowych (automatyczne przewalutowanie bez ponoszenia dodatkowych opłat). Co więcej, posiadacze iPhona,  dzięki aplikacji Apple Pay mogą bezpośrednio płacić zbliżeniowo przez telefon.

Bank Pekao S.A. liderem segmentu private banking w Polsce

Bank Pekao, założony w 1929r. jest międzynarodowym bankiem uniwersalnym i największym bankiem korporacyjnym w Polsce. Obsługuje 5 milionów klientów i zatrudnia ponad 15 000 Polaków. Jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat a także stworzył koncepcję karty kredytowej. Od 1998r. Bank Pekao jest notowany na giełdzie w ramach indeksu WIG20. Od początku bardzo dynamicznie się rozwija i jest liderem sukcesywnie wprowadzanych innowacji, począwsy od pierwszego biura maklerskiego do praktyki biometrii w bankowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Sosnowcu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 czerwca 2019

Profi Credit w Sosnowcu

Rośnie zadłużenie branży budowlanej
Wpisy
author
Aneta Jankowska
21 sierpnia 2018

Rośnie zadłużenie branży budowlanej

NOTUS Finanse – oddział w Tarnowie
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 sierpnia 2018

NOTUS Finanse – oddział w Tarnowie

Czy austriacka Erste Group kupi mBank?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 listopada 2019

Czy austriacka Erste Group kupi mBank?

Jak złożyć reklamację w Banku Pekao?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
18 czerwca 2023

Jak złożyć reklamację w Banku Pekao?

„Kwarantanna domowa” – rządowa aplikacja
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
22 marca 2020

„Kwarantanna domowa” – rządowa aplikacja

Porównaj