Usługa Autopay dostępna w aplikacji Santander Bank Polska

Usługa Autopay dostępna w aplikacji Santander Bank Polska

author
Patryk Byczek
09 lipca 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym o uruchomieniu nowej usługi Autopay w aplikacji mobilnej banku. Nowe rozwiązanie pozwoli Klientom na pobieranie z ich konta automatycznych płatności za przejrzy autostradami. Autopay już teraz aktywować można w najnowszej wersji aplikacji mobilnej instytucji. Sprawdzamy szczegóły.

Autopay jest usługą, która pozwala na opłacanie przejazdu autostradą w oparciu o identyfikację tablic rejestracyjnych, bez konieczności zatrzymywania się na bramkach i pobierania biletów.

Płatności Autopay

Aktualnie używając Autopay Użytkownicy mogą zapłacić za autostrady:
– A1 – odcinek Toruń-Gdańsk,
– A4 – odcinek Katowice-Kraków.
Pozytywną stroną tego rozwiązania jest to, że kierowcy przejeżdżają przez bramki, które automatycznie odczytują tablice rejestracyjne ich pojazdu i pobierają płatność za przejazd, dzięki czemu nie trzeba stać w kolejkach po bilet. Na autostradzie A1 każda jedna bramka jest oznaczona symbolem „AmberGO”, co oznacza, że kierowcy mogą wybrać dowolny pas. Z kolei na autostradzie A4 kierowcy muszą kierować się na skrajnie lewy pas oznaczony czarną kamerą na żółtym tle.
Na każdym odcinku przygotowany system w ciągu zaledwie kilku sekund odczyta tablice rejestracyjne pojazdu i zapali zielone światło, następstwem tego będzie podniesienie się szlabanu umożliwiać kierującemu sprawny przejazd. Płatność za przejazd pobierana jest z konta w Santander Bank Polska.

Stale poszukujemy i wprowadzamy w naszej aplikacji mobilnej nowe funkcjonalności, które ułatwiają klientom realizowanie płatności i bankowanie na co dzień. Autopay to bez wątpienia niezwykle praktyczne rozwiązanie, pozwalające szybko, wygodnie i bezdotykowo płacić za przejazd autostradą, szczególnie podczas rozpoczynających się wakacji.

mówił cytowany w komunikacie Sebastian Radzimowski, odpowiedzialny za płatności mobilne w Santander Bank Polska. 

Jak uruchomić Autopay

Aby uruchomić usługę Autopay z poziomu aplikacji mobilnej Santander Bank Polska należy przejść do modułu Bilety, Parkingi, Taxi w zakładce Autostrady. Należy wybrać opcję Autopay i w kolejnym kroku podać dane kontaktowe takie jak telefon, e-mail oraz PESEL, zaakceptować regulamin i umowy oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych i obciążenie konta.
Kolejnym etapem jest podanie danych pojazdu: marki, modelu, kraju rejestracji pojazdu, typ pojazdu oraz oczywiście numer rejestracyjny. Klient akceptuje regulaminy i podaje wszystkie dane wyłącznie raz, ponieważ podczas przejazdu przez bramki nie trzeba podawać już niczego.

Popularność autostrad podczas pandemii

Santander Bank Polska podał, że po przeanalizowaniu liczby i wartości transakcji kartowych Klientów wynika, że aktualnie średnie tygodniowe transakcje kartami Santander Bank Polska związane z opłatami za autostrady są o około 50% wyższe niż w tym samym czasie rok temu, a ponad 90% wyższe niż dwa lata temu. Tegoroczny lockdown na przełomie marca i kwietnia spowodował jedynie niewielkie spadki. Jednakże chwile po nim liczba wspominanych transakcji regularnie rosła i już w czerwcu 2021 roku była o 65% wyższa niż jeszcze rok wcześniej.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/680216/autopay-automatyczna-platnosc-za-autostrade-bez-czekania-na-bramkach-w-aplikacji-santander-bank-polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski we Wrześni
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
03 lipca 2019

ING Bank Śląski we Wrześni

Ile zarabia nurek?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
07 grudnia 2019

Ile zarabia nurek?

Nowe opłaty w Idea Banku
Wpisy
author
Patryk Byczek
10 września 2018

Nowe opłaty w Idea Banku

Bank Spółdzielczy w Zatorze sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Zatorze sesje przychodzące i wychodzące

Związek Banków Polskich o wyroku TSUE
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 października 2019

Związek Banków Polskich o wyroku TSUE

Porównaj