Bank Pocztowy z kredytem na telefon

Bank Pocztowy z kredytem na telefon

author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2020

Bank Pocztowy wprowadził dla swoich Klientów nowe rozwiązanie kredytowe, które umożliwia wzięcie kredytu za pośrednictwem infolinii. Maksymalna kwota kredytu to 50 000 złotych, na okres do 5 lat.

Klienci mogą starać się o kredyt na telefon bez wychodzenia z domu, a nawet bez dopełniania jakichkolwiek formalności. Jeszcze jesienią bieżącego roku Klienci będą również mogli przejść przez wniosek kredytowy za pomocą wideoidentyfikacji. Ta możliwość zakłada, że Klient rozpocznie składanie wniosku o kredyt za pośrednictwem infolinii, natomiast wideoidentyfikacja Klienta nastąpi z poziomu dedykowanej aplikacji. Bank postanowił wprowadzić ułatwienia dla Klientów w związku z panującym w Polsce i na świecie koronawirusem.

W obecnych czasach, w dobie panującej pandemii koronawirusa, bezpieczeństwo jest najważniejsze, to rozumiane jako dbałość o zdrowie, jak i to związane z finansami. Wielu naszych Klientów może rozważać zaciągnięcie kredytu, jednocześnie obawiając się o swoje zdrowie i wybierając, kiedy to możliwe, zdalne kanały komunikacji z Bankiem. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić możliwość uzyskania finansowania, bez wychodzenia z domu na telefon. Dodatkowo, liczymy że w ten sposób uda nam się również dotrzeć do Klientów, którzy nie posiadają bankowości internetowej lub z niej rzadko korzystają. Poza tym, jeszcze w tym roku, nowi Klienci będą mogli uzyskać kredyt za pośrednictwem wideoidentyfikacji.

– mówiła Aleksandra Rulewska, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych z Banku Pocztowego.

Klienci Banku Pocztowego o kredyt online mogą ubiegać się dzwoniąc na infolinię swojego banku. Proces przygotowano w taki sposób, aby przebiegał całkowicie zdalnie. W przypadku, gdy weryfikacja tożsamości przebiegnie pomyślnie (tożsamość potwierdzi pracownik contact center), kolejnym krokiem ze strony Klienta będzie złożenie wniosku kredytowego z poziomu telefonu komórkowego.

Następnie Bank Pocztowy przesyła Klientowi wszelkie podpisane dokumenty, na adres e-mailowy Klienta. Umowa między Bankiem a Klientem zawierana jest przez specjalny kod, który Bank udostępnia Klientowi w wiadomości SMS. Wówczas Klient musi użyć przycisku „Podpisz”.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: Bank Pocztowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Suwałki
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Suwałki

Jak zalogować się do ING Banku Śląskiego? Nowe zasady logowania
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2019

Jak zalogować się do ING Banku Śląskiego? Nowe zasady logowania

Biuro paszportowe w Ostrołęce
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
27 lipca 2022

Biuro paszportowe w Ostrołęce

Ile zarabia celnik?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
11 sierpnia 2019

Ile zarabia celnik?

Bank Pekao w Staszowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 lipca 2019

Bank Pekao w Staszowie

Co to jest Profil Zaufany ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
22 października 2016

Co to jest Profil Zaufany ?

Porównaj