Citi Handlowy integruje system bankowy z nowymi systemami

Citi Handlowy integruje system bankowy z nowymi systemami

author
Patryk Byczek
31 sierpnia 2020

Citibank poinformował w komunikacie prasowym o nowościach, które wdraża w ramach starań o zapewnienie wygodnej formy dostępu do usług dla Klientów instytucjonalnych. W związku z podjęciem nowych działań Citibank połączył swoje siły z firmą Comarch – czołowym dostawcą systemów ERP. Podjęte przez Bank kroki mają ułatwić Klientom codzienne zarządzanie płatnościami dzięki integracji wykorzystywanych przez nich systemów Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL z CitiConnect API.

Wprowadzone przez Citibank rozwiazanie wiąże system banku z systemem finansowo-księgowym firmy. Dzięki nowościom operacje finansowe można wykonywać bezpośrednio w systemie firmy:

– pobrać wyciągi bankowe i dokonać automatycznego uzgodnienia pozycji,
– sprawdzić ich status,
– sprawdzić salda rachunków firmy,
– zainicjować płatności.

Ekspresowa realizacja płatności oraz otrzymywanie informacji o koncie i jego szczegółach w czasie rzeczywistym są oznaką zwiększenia efektywności działania firmy w obszarze zarządzania płatnościami.

Sprawdź, jak zalogować się do Citi Handlowy

Usługi transakcyjne w czasie rzeczywistym

CitiConnect API pozwala na dostęp do usług transakcyjnych w czasie rzeczywistym wykorzystując system ERP firmy, dzięki czemu nie trzeba logować się do banku. Rozwiązanie jest oparte na technologii API, która automatyzuje proces zarządzania płatnościami, a także maksymalnie skraca czas realizacji zleceń. Aby wszystko działało w ten sposób należy jedynie zaktualizować system Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL, który musi być gotowy na współpracę z CitiConnect API bez jakiejkolwiek ingerencji w postaci prac deweloperskich po stronie Klienta.

CitiConnect API odpowiada na potrzeby firm działających na polskim rynku i korzystających z rozwiązań naszego partnera, firmy Comarch. Integracja systemów firmy i banku pozwala na błyskawiczne interakcje w cyfrowych ekosystemach. Dostęp do rachunku w czasie rzeczywistym i zautomatyzowane zarządzanie płatnościami oznaczają cyfryzację procesów w firmie, a dzięki temu – znaczący wzrost jej wydajności.

– mówił cytowany w komunikacie Jim Foley, członek zarządu nadzorujący Sektor Bankowości Transakcyjnej Citi Handlowy.

CitiConnect API dla firm z systemem Comarch ERP

Z CitiConnect API mogą korzystać wszystkie firmy, których działania opierają się na systemach Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL. CitiConnect API umożliwia korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań ERP, bez konieczności wchodzenia w czasochłonne i kosztowne procesy implementacyjny. CitiConnect API odniesie sukces w różnych obszarach działania firmy:

– umożliwia błyskawiczną wypłatę ubezpieczenia w przypadku szkód komunikacyjnych,
– usprawnia procesy zwrotów towarów i natychmiastowy zwrot środków klientom,

Powiązanie systemu firmy z systemem do realizacji płatności z wykorzystaniem API. Oznacza to szybsze oraz zautomatyzowane płatności lub ich zwroty oraz, końcowo, zadowolenie Klienta.

Wiemy, że dynamika działania firmy, przekładająca się na jej wzrost, to jedna z najbardziej istotnych kwestii dla klientów Citi Handlowy. Wspieramy naszych klientów w skutecznym rozwoju ich biznesu oferując innowacyjne i technologicznie zaawansowane funkcjonalności, takie jak CitiConnect API. Podpowiadamy, jak wykorzystać potencjał nowych, cyfrowych technologii i przełożyć go na wymierne korzyści dla budowania pozycji firmy.

– mówił cytowany w komunikacie Sebastian Perczak, Szef Pionu Bankowości Przedsiębiorstw Citi Handlowy.


Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu. Pod koniec trzeciego kwartału bank odnotował około 158 000 000 zysków netto. Prezesem zarządu jest Sławomir Sikora.


źródło: https://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2020_08_27.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Łowicz
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 listopada 2017

Kredyt samochodowy Łowicz

BNP Paribas oddziały w Suchej Beskidzkiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Suchej Beskidzkiej

Ile zarobi nowy prezydent Warszawy?
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
25 listopada 2018

Ile zarobi nowy prezydent Warszawy?

PayU Płacę Później
Ekonomia
author
Patryk Byczek
12 lipca 2018

PayU Płacę Później

Pożyczki bez BIK Pabianice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
13 maja 2022

Pożyczki bez BIK Pabianice

Kredyt samochodowy Inowrocław
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
13 listopada 2017

Kredyt samochodowy Inowrocław

Porównaj