Jak złożyć reklamację w PKP Intercity

Jak złożyć reklamację w PKP Intercity

author
Dominika Sobieraj
31 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jacek
Jacek
2020-01-30 11:55:57

Dlaczego w Intercity nie mogę złożyć reklamacji w formie elektronicznej? Mamy rok 2020, a trzeba wypełnić ręcznie formularz i zanieść go do okienka obsługi klienta. To zwykle utrudnianie procesu reklamacji i za to UTK powinien przyłożyć odpowiednią karę i zobowiązać przewoźnika do ułatwienia procesu reklamacji. 1. Zamiast Pendolino podstawiono inny skład. 2. Inne drobne rzeczy kupiony bilet przy stoliku i oknie, oczywiście w innym składzie ani stolika ani okna. 3. Czy tak trudno zgadnąć w którą stronę jedzie skład? Cały wagon jechał z fotelami „do tylu” 4. Drzwi do wagonu bez przedziałów oczywiście się nie zamykają, po każdym domknięciu otwierają się przez co mamy „zapachy” i hałas. Pan siedzący przy drzwiach domykał je co kilka minut. 5. Nie wspomnę o klimatyzacji, bo są tylko dwa skrajne ustawienia. 6. Drzwi do toalety otwierają się samoczynnie, bo są ustawione zgodnie z kierunkiem jazdy, ale już było o odwrotności foteli. 7. Drzwi do wagonu bez przedziału nie mają fotokomórki i przytrzaskują ludzi, bagaże, najbardziej denerwujące jak przytrzaskiwane jest dziecko. Czasami odnoszę wrażenie, że kolejarze dobrze się bawią, albo to zwyczajnie taki stan umysłu zatrzymany gdzieś w okresie 40-60 lat temu. Życzę kolejarzom konkurencji, bo nic tak nie działa mobilizująco i orzeźwiająco. Pierwsze jaskółki z Czech już są (Leo Express), nie ma co się oburzać, tylko podnosić standard.

2019-11-10 23:39:54

5 listopada br kupilam przez internet na 6 listopada bilet 1 klasy z Olsztyna do Sopotu . Niestety, nie bylo mozliwosci kupna on-line dodatkowego biletu dla dziecka ponizej 4 roku zycia ( mojego 1,5 rocznego wnuczka. Zgodnie z Regulaminem po bilet dla dziecka musialam zglosic sie do kasy biletowej. Pani w kasie (Olsztyn Zach. ) uprzejmie poinformowala mnie , ze nie ma juz miejsc w 1 klasie dla mojego 1,5 rocznego wnuczka i zaoferowala mi miejsce dla niego w innym wagonie klasy 2. Na moje oburzenie pani zasugerowala abym zalatwila to z konduktorem . Po dluzszych "poszukiwaniach" pani poinformowala mnie, ze sa dostepne w innym wagonie w klasie 2 dwa rozne miejsca (nie obok siebie) , ktore moge zajac. Nie majac wyboru , korzystajac z uprzejmosci pasazerow udalo sie zorganizowac miejsca obok siebie . Kupilam bilet 1 klasy a musialam jechac z malym dzieckiem w 2 klasie. Nie rozumiem zasad tego regulaminu wedlug ktorego bilet dla siebie moge kupic on-line, a dla dziecka ponizej 4 roku zycia w kasie lub u konduktora.

Ewa Okuń
Ewa Okuń
2019-10-07 11:48:24

Wczoraj t.z 06.10.2019 jechałam z Bydgoszczy do Katowic pociągiem relacji Gdynia Gł. - Bielsko-Biała. W wagonie "15" drzwi wyjściowe na zewnątrz były nie zamknięte. W momencie szarpnięcia pociągu mimo trzymania się poręczy straciłam równowagę, dzięki refleksowi nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Natychmiast zgłosiłam to zdarzenie w przedziale konduktorskim w wagonie "16" za lokomotywą. Nie usłyszałam z ich strony przeprosin i podziękowania za zgłoszenie tego faktu. Co by było gdybym wypadła? Jak zachowało by się IC. ?

Igor Bieliński
Igor Bieliński
2019-10-05 11:29:19

Przeziębiają ludzi w tych pendolino , nie potrafią używać klimatyzacji. Jest po prostu zimno jak cholera

Pasażer niepełnosprawny w pkp intercity
Pasażer niepełnosprawny w pkp intercity
2019-09-23 20:57:36

Rodzice wybrali podróż pkp z Kielc do Kołobrzegu na turnus rehabilitacyjny , tata jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności ( ma problemy z chodzeniem, dłuższe trasy pokonuje na wózku manualny), podczas zakupu biletów mama zaznaczyła że jadą na turnus i jak wygląda sytuacja z tatą, chciała kupić bilety w przedziale sypialnianym ale nie było miejsca, została wprowadzona w błąd przez kasjerkę w jakim terminie ma dokonać zakupu i OD TEGO MOMENTU ZACZĄŁ SIĘ KOSZMAR!!!! Kupiła bilety przedziale z kuszetami , postanowiliśmy poprosić o asystę na dworcu i pomoc przy tacie bo takowa się należy. Wypełniłam formularz na stronie pkp , tego samego dnia zadzwoniła pani z infolini z pretensjami że pociąg nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i taka podróż nie jest możliwa i proponuje aby oddała bilety bo ona innej opcji nie widzi, po wyjaśnieniach i ponownym kontakcie z infolinią ustaliliśmy że tata o własnych siłach da radę wejść do przedziału i prosimy o asystę na dworcu. Na dworcu ,,ASYSTA- czyli ochrona dworca" OGRANICZA SIĘ TOWARZYSZENIA A BRAKU POMOCY , liczyliśmy ma pomoc a dostaliśmy kopa.... z powrotem sytuacja ta sama w Kielcach , po mimo wysłania formularza ,,ASYSTA- czyli ochrona dworca" cwaniakowała że nie mieli zgłoszenia więc ja pokazuje smsa z potwierdzeniem że było, on z dziką satysfakcją że nie...... NA LITOŚĆ BOSKĄ to chodzi o pomoc przy osobie niepełnosprawnej i zwykłą życzliwość ludzką a panowie zachowują się jak co najmniej prezesi tego biznesu chodząc z rączkami w kieszeni....... Na stacji w Kołobrzegu życzliwa i pomocna ,,ASYSTA - czyli ochrona dworca" , natomiast Kielce - PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Ostrołęka
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Ostrołęka

Awaria w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 grudnia 2019

Awaria w Credit Agricole

Pożyczki bez zaświadczeń Olecko
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
03 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Olecko

75. rocznica zagłady Romów i Sinti – kolejna moneta od NBP
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
22 lipca 2019

75. rocznica zagłady Romów i Sinti – kolejna moneta od NBP

Czy windykator może zabrać samochód?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2020

Czy windykator może zabrać samochód?

Bilety do kin Helios z aplikacją Millennium
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 marca 2020

Bilety do kin Helios z aplikacją Millennium

Porównaj