Kredyt gotówkowy Cieszyn

Kredyt gotówkowy Cieszyn

author
Patryk Byczek
22 maja 2022

W naszym rankingu umieściliśmy oferty kredytów gotówkowych, które znajdziesz w Cieszynie. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł, a spłata może zostać rozłożona na czas aż 10 lat. Atutem jest również fakt, że pieniądze możesz otrzymać bez wychodzenia z domu, ponieważ procedura kredytowa odbywa się w 100% online. Kredytodawca wypłaca pieniądze bez konieczności określenia celu, na który chcemy je przeznaczyć.

Kredyt gotówkowy Cieszyn – ranking

Oferta przygotowana dla miasta Cieszyn.

Parametry kredytu gotówkowego w Cieszynie:

Kwota kredytu:od 100 do 200 000 zł
Spłata kredytu:od 3 miesięcy do 10 lat
Rodzaj produktu:kredyt gotówkowy
Przeznaczenie:na dowolny cel
Wniosek:przez Internet lub w oddziale
Prowizja:od 0 zł
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy Cieszyn – ranking
  2. Dla kogo kredyt gotówkowy w Cieszynie?
  3. Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego
  4. Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Cieszynie?
  5. Kredyty gotówkowe w Gdyni
  6. Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Cieszynie?
Zwiń spis treści

Dla kogo kredyt gotówkowy w Cieszynie?

W Cieszynie dostępnych jest wiele banków komercyjnych specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Niektóre dostępne są w pełni online, bez wychodzenia z domu. Dlatego nazywane są również kredytami online. W innym wypadku konieczna będzie wizyta w oddziale banku lub placówce Cieszynie. Oferta przeznaczona jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Pamiętajmy jednak, że wszystkie zapisy w umowie kredytowej powinny być zgodne z przepisami ustawy prawo bankowe, która reguluje najważniejsze kwestie w tym zakresie.

Warunki do otrzymania kredytu gotówkowego

Warunkiem do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest:

– ukończenie 18 lat
– posiadania zdolności do czynności prawnych
– zameldowanie i zamieszkiwanie w Polsce (np. Cieszynie)
– posiadania stałych dochodów
– pozytywna historia kredytowa w BIK (w sytuacji, w której nasza historia nie jest oceniona jako pozytywna, możemy skorzystać z alternatywnej opcji kredytu dla zadłużonych)
– wypełnienie wniosku o kredyt
– dostarczenie wymaganych dokumentów

Wnioskując o kredyt gotówkowy Cieszynie powinniśmy dodatkowo posiadać:

a) ważny dowód osobisty
b) konto w banku
c) telefon komórkowy
d) adres e-mail.

Kłopoty z uzyskaniem finansowania w banku mogą mieć osoby, które posiadają inne zobowiązania finansowe. Powodują one bowiem, że nasz budżet nie jest oceniany najlepiej.

Obecnie na rynku finansowym łatwo dostępne są pożyczki chwilowe, przez co wiele osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia. W takiej sytuacji pomocna może być konsolidacja chwilówek, która pozwala na zmianę kilku zobowiązań w jedno z niską ratą.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w Cieszynie?

Procedura ta może wyglądać inaczej, w zależności od banku i sposobu zawarcia umowy o kredyt. Można jednak przyjąć w uproszczeniu, że proces wygląda następująco:

1. Wybieramy interesujący nas kredyt.
2. Wskazujemy kwotę kredytu oraz okres spłaty.
3. Wypełniamy wniosek o kredyt.
4. Bank weryfikuje nasze dane.
5. Otrzymujemy decyzję kredytową.
6. Zawieramy umowę o kredyt.
7. Wypłata pieniędzy na konto.

Umowę zawieramy przez Internet, przez telefon, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku Cieszynie.

Tak jak w przypadku pożyczek na dowód, podstawowym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty Klienta. Banki wymagają również, aby Klienci uzyskiwali stałe dochody, dlatego może pojawić się również konieczność dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy. Dla osób, które mają problem z udokumentowaniem swoich przychodów pozostają natomiast pożyczki bez zaświadczeń.

Mieszkasz Cieszynie? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Cieszyn – darmowe pożyczki

Pożyczki Cieszyn – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Cieszyn – niska rata

Kredyt hipoteczny Cieszyn – ranking

Kredyty gotówkowe w Gdyni

Klienci, którzy potrzebują kredytu gotówkowego, mogą wykorzystać środki na dowolny cel. Do uzyskania środków potrzebny jest: dowód osobisty oraz potwierdzenie własnego dochodu. Potwierdzeniem może być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, lub zwykły wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Z kredytu skorzystają również renciści i emeryci. Klienci, którzy nie mają możliwości otrzymania kredytu w banku, mogą skorzystać z alternatywnych opcji finansowań  udzielanych pozabankowo. Przykładem alternatywy jestna przykład pożyczka na raty.

Kredyt Cieszyn – o czym należy pamiętać?

Klienci, którzy potrzebują finansowania w Cieszynie, powinni najpierw zadbać o dobrą historię kredytową i odpowiednią zdolność kredytową. Chodzi o to, aby miesięczne przychody wynosiły około 1500-2000 zł, a wszystkie inne zobowiązania były spłacane terminowo.

Niestety, gdy nie spełniamy warunków kredytodawców, to możemy otrzymać odmowę udzielenia kredytu. W takim wypadku pozostaje rozważyć ofertę pożyczki bez baz – firmy pożyczkowe udzielają finansowania bez sprawdzania Klientów w bazach (np. BIK, KRD czy ERIF). Wnioskować można przez Internet lub po wizycie w placówce stacjonarnej w Cieszynie.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Cieszynie?

Odpowiedź brzmi: na dowolny cel. Popularne inwestycje to: remont mieszkania, zakup sprzętu AGD lub RTV. Klienci często finansują również zakup czy naprawę samochodu. To bezpieczne rozwiązanie dla osób z Cieszyna i okolic, które potrzebują dodatkowego finansowania. Bankowe kredyty oferują najniższe oprocentowania, dzięki czemu co miesiąc płacimy niską ratę. Jeśli zależy nam na najtańszym kredycie gotówkowym, sprawdzajmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania. Jest to zatem dobra alternatywa dla pożyczek prywatnych, których ogłoszenia znaleźć można w serwisach internetowych.

Jak szybko kredyt trafi na konto?

Czas wypłaty kredytu zależy od kilku czynników:
– rodzaju wnioskowania (przez Internet lub w oddziale banku)
– wnioskowanej kwoty kredytu
– naszej zdolności oraz historii kredytowej
– wymaganej liczby dokumentów.

Jeżeli wnioskujemy o kredyt przez Internet, pieniądze możemy otrzymać już w ciągu doby. W przypadku wizyty w stacjonarnym oddziale, ten czas może się nieco wydłużyć – do 1-2 dni roboczych. Niezależnie od metody wnioskowania, pieniądze są przelewane na nasze konto bankowe. Warto mieć też na uwadze fakt, aby nie przeznaczać otrzymanych środków na spłatę innych zadłużeń. To spore niebezpieczeństwo dla naszej sytuacji finansowej. Sposobem na uniknięcie długów może być kredyt oddłużeniowy albo kredyt konsolidacyjny online – dostępny w pełni bez wychodzenia z domu.

Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Cieszynie?

Trudno udzielić konkretnej odpowiedzi, ile trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt gotówkowy. Znaczenie ma bowiem to, ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Dla banku ważne będzie, abyśmy otrzymywali stałe dochody z udokumentowanego źródła. Wysokość dochodów oceniania jest indywidualnie w przypadku każdego Klienta, znaczenie będzie mieć także to, ile osób przebywa na naszym utrzymaniu, a także fakt, czy mamy inne zobowiązania finansowe.

Warunki udzielanego finansowania będą zatem zależne od naszego miesięcznego budżetu. Do niego dostosowana będzie wysokość rat i czas spłaty. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Gdzie dostaniemy kredyt gotówkowy w Cieszynie?

Poniżej znajdziecie adresy oddziałów i placówek bankowych w Cieszynie:

Kasa Stefczyka Cieszyn

– ul. Głęboka 35, 43-400 Cieszyn


Alior Bank Cieszyn

– Rynek 16, 43-400 Cieszyn

– Rynek 20, 43-400 Cieszyn


PKO BP Cieszyn

– 43-400 Cieszyn, ul. Głęboka 4

– 43-400 Cieszyn, ul. Korfantego 23


Santander Bank Polska Cieszyn

ul. Stary Targ 1, 43-400 Cieszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ranking kredytów konsolidacyjnych – maj 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 maja 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – maj 2020

Promocja: „200 złotych premii z Pakietem Komfort” – w Banku Pekao
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
03 października 2021

Promocja: „200 złotych premii z Pakietem Komfort” – w Banku Pekao

Polacy coraz chętniej kupują książki
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2021

Polacy coraz chętniej kupują książki

Kredyt konsolidacyjny Ożarów Mazowiecki
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 grudnia 2021

Kredyt konsolidacyjny Ożarów Mazowiecki

Bank Pekao doceniony przez Magazyn Global Finance
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 marca 2021

Bank Pekao doceniony przez Magazyn Global Finance

Porównaj