Kredyt dla nauczycieli

Kredyt dla nauczycieli

author
23 lutego 2021

Niskie zarobki polskich nauczycieli przekładają się na to, że ta grupa zawodowa często poszukuje dodatkowego finansowania w bankach lub firmach pożyczkowych. Stałe zatrudnienie w szkole lub innej placówce dydaktycznej jest dobrze postrzegane przez większość firm. Sprawdzamy najlepsze oferty pożyczek i kredytów dla nauczycieli.

Kredyt nauczycielski

Nauczycieli, jako grupy zawodowej, nie dotyczą żadne specjalne warunki udzielania kredytów i pożyczek. Banki i firmy pożyczkowe na równi traktują wszystkie grupy zawodowe. Wpływ na to, czy finansowanie zostanie udzielone, mają jedynie:

 1. stałość zatrudnienia,
 2. rodzaj umowy,
 3. staż pracy,
 4. wysokość otrzymywanego wynagrodzenia.

Kredyty i pożyczki dla nauczycieli – ranking

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kwota pożyczki: od 1000 do 160 000 zł

Spłata: od 12 do 120 miesięcy

Wniosek przez Internet

Niska miesięczna rata

0 zł prowizji

RRSO 6,23%

Jeden z najtańszych kredytów na rynku. Wniosek przez Internet, umowę podpisujemy w wybranym oddziale.

Bancovo

Bancovo

Kwota pożyczki: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

OSzybka decyzja i wypłata

Bez zaświadczeń o dochodach

W całości przez Internet

RRSO 9,59%

Bancovo jest platformą finansową, na której znajdziemy kredyty przez Internet. Znajdziemy tam między innymi Alior Bank, Credit Agricole oraz Santander Bank Polska.

Alior Bank

Alior Bank

Kwota pożyczki: od 500 do 150 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Dostępny kalkulator kredytowy

Minimum formalności

RRSO 10,01%

Oferta skierowana jest do nowych Klientów Alior Banku.

Smartney

Smartney

Kwota pożyczki: od 3000 do 60 000 zł

Spłata: od 24 do 60 miesięcy

W całości przez Internet

Szybki przelew na konto

Minimum formalności

RRSO 15,38%

Szybki kredyt online. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

SuperGrosz

SuperGrosz

Kwota pożyczki: od 1000 do 15 000 zł

Spłata: od 4 do 50 miesięcy

W całości przez Internet

Bez zaświadczeń o dochodach

Szybka decyzja i wypłata

RRSO 78,07%

Pożyczka na dowolny cel – do jej otrzymania nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Credit Agricole

Credit Agricole

Kwota kredytu: od 1000 do 50 000 zł

Spłata: od 3 do 60 miesięcy

Szybka decyzja kredytowa

Wniosek przez Internet

Stałe raty miesięczne

RRSO 15,35%

Kolejna propozycja finansowania bez wychodzenia z domu. Decyzję możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut.

PKO BP - dla nowych Klientów

PKO BP - dla nowych Klientów

Kwota kredytu: do 4500 zł

Spłata: od 2 do 96 miesięcy

Także dla nowych Klientów

Bez kontaktu z pracownikiem banku

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 13,77%

Oferta dla osób bez konta w PKO BP. Kwota kredytu to tylko 4500 zł, ale proces kredytowy jest uproszczony i opiera się na przelewie weryfikacyjnym.

Kredyt dla nauczycieli – najważniejsze informacje

Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Okres spłaty:od 2 miesięcy do 10 lat
Na jaki cel:dowolny
Gdzie dostaniemy:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Minimalny wiek:18 lat
Wniosek przez Internet:tak
Wymagane dokumenty:dowód osobisty
RRSO:od 6,23%

Kredyt dla nauczycieli

Mimo niewielkich podwyżek w płacy nauczycielskiej, banki i firmy pożyczkowe przychylnie patrzą na tę grupę zawodową. Dodatkowe finansowanie jest udzielane dydaktykom pracującym:

 1. w żłobkach,
 2. w przedszkolach,
 3. w szkołach podstawowych,
 4. w szkołach ponadpodstawowych,
 5. w szkołach policealnych,
 6. na uczelniach państwowych,
 7. na uczelniach prywatnych.

Dodatkowe pieniądze mogą zatem otrzymać osoby z wykształceniem nauczycielskim pracujące w dowolnej placówce dydaktycznej. Istotne jest jednak to, by w trakcie wnioskowania o pożyczkę, nauczyciel był w trakcie podejmowania zatrudnienia. Samo wykształcenie wyższe nie wystarczy do uzyskania finansowania. 

Pożyczki i kredyty dla nauczycieli – warunki

Nauczyciele mogą otrzymać pożyczki w firmach pozabankowych właściwie bez względu na to, jak długo pozostają w stosunku zatrudnienia. Firmy pożyczkowe z reguły zwracają jedynie uwagę na to, czy osoba nie ma zadłużenia oraz czy otrzymuje wynagrodzenie (czy będzie ją stać na spłatę pożyczki).

W przypadku ubiegania się o kredyt w banku istotne jest, by minimalny staż pracy w momencie wnioskowania wynosił 3 miesiące.

Niekiedy banki zezwalają na udzielenie finansowania już po jednym przepracowanym miesiącu, ale są to sytuacje wyjątkowe (z reguły dotyczą osób, które wcześniej bez przerwy podejmowały zatrudnienie w placówce dydaktycznej i jedynie zmieniły miejsce pracy). Dla wielu banków istotna jest bowiem ciągłość zatrudnienia przez przynajmniej rok.

Kredyt dla nauczyciela – umowa na czas określony i nieokreślony

Nauczyciele nieczęsto mają szansę na podpisanie umowy na czas nieokreślony. Jest to przywilej dotyczący nauczycieli, którzy są zatrudnieni w stałym miejscu. Nauczyciele początkujący często zmuszeni są do zmiany miejsca pracy, ponieważ w kolejnych placówkach przyjmowani są jedynie na rok lub dwa w ramach zastępstwa za nauczyciela przebywającego na przykład na urlopie macierzyńskim lub zdrowotnym.

Dydaktycy zatrudnieni w oparciu o umowę na czas nieokreślony właściwie nie mają powodu do zmartwień – o ile nie mają długów, raczej nie ma przeszkód, by jakikolwiek bank udzielił im kredytu. Nauczyciele, którzy mają jedynie umowę na czas określony, mają z reguły okrojone warunki wnioskowania o kredyt.

Większość banków wymaga, by umowa nie wygasała przez co najmniej 6 lub 12 miesięcy od momentu udzielenia finansowania. Jest to szansa dla tych nauczycieli, którzy wnioskują o kredyt na początku roku szkolnego lub akademickiego.

Wraz ze zbliżaniem się czasu wygaśnięcia umowy o pracę, szanse na uzyskanie kredytu maleją. W takiej sytuacji nauczyciele zatrudnieni na czas określony mają szansę na uzyskanie finansowania jedynie w firmach pozabankowych.

Jeżeli jednak nauczyciel zatrudniany na czas nieokreślony podejmuje zatrudnienie stale (rok po roku) w różnych miejscach, z reguły jest traktowany przez banki jak osoba, która posiada stałe zatrudnienie.

Kredyty dla nauczycieli – jak otrzymać?

Nauczyciele nie mogą liczyć na żadne preferencyjne traktowanie, więc muszą przejść wszystkie standardowe procedury wnioskowania o kredyt online. Na szczęście wszystkie oferty z naszego dostępne są w całości bez wychodzenia z domu, a proces wnioskowania jest naprawdę prosty i intuicyjny.

Na samym początku musimy po prostu zapoznać się ze wszystkimi ofertami kredytów, które są dostępne na rynku. Ofert możemy szukać samodzielnie, ale możemy także zdać się na internetowe rankingi prezentujące różne oferty (jeden z takich rankingów zawarty jest właśnie w naszym artykule).

Jeżeli już zapoznamy się z dostępnymi ofertami, musimy dokonać ich porównania i wybrać tą, która będzie dla nas najbardziej opłacalna. Oferty warto porównywać pod kątem wartości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, ponieważ to ona określa, ile tak naprawdę dopłacimy do naszego kredytu.

Po wybraniu oferty zostaje nam już samo złożenie wniosku. Zazwyczaj musimy w nim podać:

– dane osobowe,
– adres zamieszkania/zameldowania,
– rodzaj zatrudnienia,
– kwotę naszych zarobków,
– liczbę osób, które są na naszym utrzymaniu,
– szacunkowy koszt utrzymania,
– kwoty naszych zobowiązań finansowych.

Wysłany i wypełniony wniosek czeka właściwie jedynie na wydanie decyzji kredytowej. Wnioski online rozpatrywane są bardzo szybko – najczęściej w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Jeżeli decyzja kredytowa będzie pozytywna, kredytodawca od razu zleci wypłatę na nasze konto. W przypadku negatywnej decyzji kredytowej niestety pieniędzy nie otrzymamy.

Nauczyciele – szansa na kredyt lub pożyczkę

Szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki rosną wraz z zarobkami. Im wyższy stopień zawodowy posiada nauczyciel, tym wyższą pensję otrzymuje. Najniższe szanse na uzyskanie świadczenia ma zatem stażysta, którego zarobki miesięczne wynoszą z reguły jedynie 2000 zł na rękę.

Większe szanse na uzyskanie kredytu mają nauczyciele o wyższych stopniach, a zatem:

 1. nauczyciele kontraktowani,
 2. nauczyciele mianowani,
 3. nauczyciele dyplomowi.

Warto jednak wiedzieć, że banki szczególnie przychylnie patrzą na zatrudnienie w placówce dydaktycznej. Budżetówka jest traktowana jako bezpieczniejsza forma zatrudnienia niż praca w firmie prywatnej, ponieważ z reguły sfery tej nie dotyczą grupowe zwolnienia oraz problemy z upadłością.

Plusy i minusy kredytów dla nauczycieli

Zalety kredytów dla nauczycieli:

– brak pytań o cel kredytu,
– bez wychodzenia z domu,
– szybka wypłata na konto,
– niewiele formalności,
– rozłożenie długu na raty,
– niskie oprocentowanie.

Wady kredytów dla nauczycieli:

– brak preferencyjnych warunków dla nauczycieli,
– maksymalna kwota kredytu jest ograniczona,
– spłata trwa nawet kilka lat.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.


3) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


4) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


5) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


6) Credit Agricole

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 235,23 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 9 835,23 zł (w tym: prowizja 4 410 zł, odsetki 5 425,23 zł), 49 miesięcznych równych rat w wysokości 784,71 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 784,44 zł.


7) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Owińskach
Oddziały
author
29 września 2019

PKO BP w Owińskach

Podgląd konta PKO BP w bankowości ING
Bez kategorii
author
24 listopada 2019

Podgląd konta PKO BP w bankowości ING

Czy komornik może zająć zasiłek pogrzebowy?
Dla zadłużonych
author
11 lutego 2022

Czy komornik może zająć zasiłek pogrzebowy?

thumbnail
Bez kategorii
author
17 września 2021

Logo ING i TAURONA na stu stacjach ładujących elektryki

ING Bank Śląski w Grodzisku Mazowieckim
Oddziały
author
03 lipca 2019

ING Bank Śląski w Grodzisku Mazowieckim

Natychmiastowe przelewy w każdych okolicznościach
Bez kategorii
author
28 czerwca 2019

Natychmiastowe przelewy w każdych okolicznościach