zadluzenia.com
zamknij

Masz obligacje GetBack ? Sprawdź, co zrobić

UOKiK przeprowadza postępowanie wyjaśniające sposób sprzedaży obligacji Get Back. Sprawdzane są zarówno banki, domy maklerskie, jak i sama spółka oferująca obligacje. 

Istnieje podejrzenie, że osoby kupujące obligacje korporacyjne Get Back mogły zostać wprowadzone w błąd - okazuje się, że niektórym Klientom mogły zostać zaoferowane produkty, które nie odpowiadały ich potrzebom. 


Jaką informacje podawano Klientom?


Osoby, które składały skargi do UOKiK-u, podały, że wprowadzono ich w błąd głównie w kwestii poziomu bezpieczeństwa nabywanych obligacji. Kupującym mówiono także, że zysk z obligacji jest gwarantowany.


Postępowanie UOKiKu


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pierwsze skargi otrzymywał już w maju tego roku. Postępowania wyjaśniające zostały wszczęte już wcześniej. Pod koniec kwietnia UOKiK starał się ustalić sposób, w jaki oferowano i sprzedawano obligacje Get Back. Obecnie toczą się postępowania wobec:
- Idea Banku,
- Polskiego Domu Maklerskiego,
- Get Backu,
- Mercurius Financial Advisors.Masz obligacje? Sprawdź, co zrobić

Jeżeli kupiłeś obligacje Get Back za pośrednictwem banku albo domu maklerskiego i uważasz, że zostałeś wprowadzony w błąd, możesz w dalszym ciągu złożyć reklamację. Wzór reklamacji znajdziesz tutaj


Jeżeli kupiłeś obligacje Get Back bezpośrednio od Get Back i uważasz, że zostałeś wprowadzony w błąd, nie podejmuj pochopnych kroków i skonsultuj się z prawnikiem. We własnym zakresie możesz śledzić przebieg postępowania układowego.


Wejdź na stronę:
- nadzorcy sądowego: www.kaczmarek skonieczna.pl,
- kuratora: www.biurosyndyka.pl. 
W dniu 23 lipca w siedzibie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej (Wydział VIII Gospodarczy) został wskazany spis wierzytelności, z którym możesz się zapoznać. Możesz sprawdzić, czy widnieją tam Twoje obligacje Get Back.


Odwołanie od decyzji


Jeżeli nabyłeś obligacje przez dom maklerski albo bank, przysługuje Ci złożenie reklamacji. Pomocy w tej sprawie udziela Rzecznik Finansowy. Do niego można kierować skargę, jeżeli nasza reklamacja została odrzucona. Skan odpowiedzi należy wysłać na adres e-mail: [email protected] 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY