zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim

Mieszkanie Plus jest nowym rządowym programem skierowanym do średniozamożnych Polaków. Program ten wchodzi w skład Narodowego Programu Mieszkaniowego. Rząd chce wyciągnąć rękę do osób o niskich dochodach. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim.

 

Starogard Gdański jest jednym z pomorskich miast, które podjęły się realizacji rządowego programu budowy mieszkań państwowych. 12 października 2017 roku w letnim refektarzu pelplińskiego opactwa cysterskiego odbyło się oficjalne podpisanie listu intencyjnego przez prezydenta miasta Janusza Stankowiaka.

 

źródło: http://starogard.pl/mieszkanie-plus-starogard-gd-tanie-lokum-dla-setek-rodzin-miescie-23678/

 

"Zgłosiliśmy do programu Mieszkanie Plus przygotowane grunty pod zabudowę. (...) Chcemy zatrzymać w Starogardzie przeciętnie zarabiające rodziny z dziećmi, bo to one tworzą dobrobyt miasta i dzięki nim miasto się rozwija. Mają tu pracę, dobrą opiekę i edukację dladzieci, ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu, ale brakuje dla nich taniego dachu nad głową. I to wspólnie z rządem zmienimy. Planujemy też przyciągnąć do Starogardu nowych mieszkańców, bo to jest dobre miejsce do życia."mówił o inwestycji prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

 

MIESZKANIE PLUS STAROGARD GDAŃSKI - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: 218 mieszkań

liczba budynków:7

wysokość: IV kondygnacje

wielkość mieszkań: 

- 14 mieszkań jednopokojowych

- 128 mieszkań dwupokojowych 

- 62 mieszkania trzypokojowe

- 14 mieszkań czteropokojowych

miejsce: Starogard Gdański, ul. Zachodnia

data ukończenia: mieszkania będą oddawane od 2018 do 2020 roku

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 (szacunkowe dane, zależne od wielkości danego mieszkania)

technologia:tradycyjna (murowana) z dwuspadowym dachem

winda: jedna w przypadku budynku trzy lub czteroklatkowego

dodatkowe udogodnienia dla pojazdów: drogi osiedlowe, miejsca parkingowe

dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców: 3 kompleksy placów zabaw i siłowni zewnętrznych

podpiwniczenie: nie

nabór:otwarty od 29 maja 2017 roku

wykonawca: BGK Nieruchomości

Wybudowanie bloków przy ulicy Zachodniej w pobliżu drogi krajowej nr 22 będzie wymagało także dobudowania dojazdowej drogi publicznej do osiedla. 

 

źródło: http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/w-starogardzie-gd-ma-powstac-199-mieszkan,4020940,artgal,24094870,t,id,tm,zid.html

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus mają być dostępne albo tylko na wynajem albo na wynajem z możliwością uzyskania aktu własności w przyszłości. Od wybranej opcji będzie zależał miesięczny koszt czynszu.

 

Średni czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) ma wynosić:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy,

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy.
 

WYSOKOŚĆ CZYNSZU

 

Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 21 października do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dot. wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany, który będzie wyznaczony dla każdego województwa.Przewidywaną wysokość czynszu dla Starogardu Gdańskiego przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?

 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

 

Państwowe mieszkania na wynajem będą dostępne mogły skorzystać wszystkie grupy społeczne i wszystkie grupy wiekowe. W przydzielnaniu mieszkań szczególnie będą brane pod uwagę:

 

a) wysokość dochodów (w przeliczeniu na osobę),

b) sytuacja rodzinna (warunki mieszkaniowe, liczba dzieci).

 

Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie także ułatwione w przypadku osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale jednocześnie ich zarobki uniemożliwiają im uzyskanie mieszkania komunalnego.

 

Mieszkania będą dostępne zarówno dla osób samotnych (kawalerki), jak i rodzin z dziećmi.

 

MIESZKANIE PLUS STAROGARD GDAŃSKI - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną w rejonie ul. Zachodniej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Od 29 maja 2017 roku w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta (pok. 01) można pobrać wniosek o uzyskanie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus. Wnioski są także dostępne w Referacie Lokalowym przy ul. Traugutta 56 oraz na stronie internetowej www.starogard.plw zakładce Mieszkanie +. Wypełniony prawdziwymi danymi dokument należy złożyć w referacie albo w biurze podawczym Urzędu. Istnieje także opcja złożenia wniosku bez osobistej wizyty w urzędzie: skan wniosku (wypełnionego i własnoręcznie podpisanego) należy przesłać na adres e-mail Kierownika Referatu Lokalowego: [email protected]

 

link do wnioskuhttps://narodowyprogram.pl/wp-content/uploads/2017/04/wstępna-deklaracja-przystąpienia-do-programu-Mieszkanie-PLUS.pdf

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY