Instytut Gallupa przeprowadził najnowsze badania „2018 Global Great Jobs Briefing”, z których wynika, że bardzo niski odsetek badanych kocha swoją pracę. Jedynie 5% ankietowanych Polaków stwierdziło, że traktuje swoją pracę jako „świetną”.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 21.02.2019
Udostępnij:

Jak Polacy oceniają swoją pracę?

Zgodnie z informacjami podanymi przez agencję synertime, Instytutu Gallupa przeprowadził badania „2018 Global Great Jobs Briefing”, w których sprawdził, jak oceniamy swoją pracę. Z analiz wynika, że mieścimy się w europejskiej średniej, jednak ze swojej pracy nie jesteśmy bardzo zadowoleni.

Z badań dowiadujemy się, że tylko 5% Polaków uważa swoją pracę za świetną, a 37% za dobrą. Analizując wynik uzyskane w innych krajach, Polacy znajdują się na 8. pozycji wśród pańsw bloku wschodniego. Wyprzedzają nas mieszkańcy Słowacji, Czech oraz Rumunii.

Sprawdź: kiedy otrzymasz zwrot podatku 2019?

Motywacja kluczem do sukcesu

Eksperci zapytali badanych o istotne dla nich aspekty w pracy. Większość respondentów wymieniła na pierwszym miejscu wynagrodzenie. Kolejną, najczęściej wskazywaną odpowiedzią był fakt, że mogą robić na co dzień coś co sprawia im przyjemność, a dodatkowo ich praca i wysiłek są doceniane przez pracodawcę i współpracowników.

Co może zabrać komornik?

To potwierdza, że satysfakcja z pracy jest kluczowa jeśli zależy nam na sprawnym działaniu firmy i generowaniu przez nią zysków oraz wartościowych wyników pracy. Dlatego coraz większa liczba korporacji zaczyna stawiać na dbanie o wysokie morale kadry oraz prowadzi badania ich zadowolenia i zaangażowania. Ciężkie bowiem jest kształtowanie poziomu zadowolenia pracowników jeśli go nie znamy. A dokładna analiza może być świetnym drogowskazem przy wdrażaniu rozwiązań wpływających na dobre samopoczucie zespołu” – czytamy.

Z badania dowiadujemy się również, że pokoleniu millenialsów nie zależy na całkowitym oddaniu się firmie i poświeceniu pracy. Zgodnie z informacjami Instytutu Gallupa, 6 na 10 pracowników urodzonych między 1980 a 1996 rokiem, w aktualnej firmie rozgląda się za nowym zajęciem. Dla millenialsów liczy się work-life balance, czyli pogodzenie ze sobą życia zawodowego, jak i prywatnego.

Wnioski z badania

  • Przygotowane analizy pokazały, że wśród rejonów, które stale się rozwijają, można wyłonić kraje, w których mieszkańcy wystawiają pracodawcom lepszą notę – na przykład 10% mieszkańców Mongolii uważa swoją pracę za bardzo cenną.
  • Coraz mniej osób jest zatrudnionych na pełny etat – 28% ludności, czyli 1,4 mld dorosłych.
  • Badani cenią zarówno wysokość wynagrodzenia za swoją pracę, ale i fakt, że moga robić to, co lubią.

Instytut Gallupa jest najstarszym instytutem badania opinii społecznej na świecie. Został założony w 1935 roku przez George’a Gallupa i prowadzi różnego typu badania oddziaływania reklamy oraz czytelnictwa.

Sprawdź wszystkie istotne informacje na temat:


Źródło: media.synertime.pl, InfoWire.pl

Komentarze