Pożyczki dla startupów – ranking

Pożyczki dla startupów – ranking

Wiele początkujących firm ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego źródła finansowania. Finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych bardzo często staje się barierą na drodze do własnego biznesu. Na rynku istnieją jednak firmy pożyczkowe, które zezwalają na udzielenie pożyczki młodym firmom. Sprawdzamy najlepsze oferty pożyczek dla startupów.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 21.02.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki dla startupów - ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki dla startupów - ranking
 2. Pożyczka dla start-upów - kto powinien skorzystać?
 3. Co z pożyczką w przypadku niskiej aktywności gospodarczej?
 4. Gdzie warto wziąć pożyczkę dla start-upu?
Zwiń spis treści

Pożyczka dla start-upów - kto powinien skorzystać?

Pożyczki dla dopiero wchodzących na rynek firm to produkt dla tych osób, które nie mają wystarczająco pieniędzy na działalność gospodarczą, ale mają dobry pomysł i pewność, że ich firma utrzyma się na rynku. Kwestia utrzymania jest tutaj kluczowa, ponieważ niezależnie od tego, czy startup będzie funkcjonował z powodzeniem, czy też nie – ratę pożyczki trzeba będzie spłacić. Nie są to pożyczki bez zdolności kredytowej. Pamiętajmy, że zdolność kredytowa będzie kluczowa dla przyznania pożyczki dla startupu. 

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki dla start-upu?

Najczęściej wsparcie finansowe z takiej pożyczki przeznacza się na:

 • inwestycje dotyczące założenia strony internetowej,
 • sprzęty umożliwiające handel elektroniczny,
 • sprzęt produkcyjny,
 • nowoczesne maszyny,
 • sprzęty elektroniczne.

Tak naprawdę jednak większość pożyczek dla start-upów to typowe kredyty gotówkowe, w których uzyskaną gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, podobnie jak pożyczki na dowód. To, na co wydamy kwotę pożyczki, nie będzie najprawdopodobniej sprawdzane przez nikogo. Innymi zasadami charakteryzuje się pożyczka BGK dla start-upów, ponieważ przy niej można kupować tylko określone rzeczy konieczne do funkcjonowania firmy.

Co z pożyczką w przypadku niskiej aktywności gospodarczej?

W przypadku niskiej aktywności gospodarczej warunki naszej pożyczki nie zmienią się. Pamiętajmy jednak, że nawet na niskim poziomie aktywności gospodarczej musimy spłacać regularnie raty naszej pożyczki. Firmy z terenu niskiej aktywności gospodarczej mają zawsze mniejsze szanse na uzyskanie pożyczki, ponieważ finansowanie udzielane jest zawsze na podstawie analizy ryzyka. Dla osób z problemami finansowymi przygotowaliśmy ranking pożyczek bez BIK.

Niemniej jednak, jeżeli pożyczka już zostanie przyznana, ewentualnie konsekwencje braku spłaty poniesiemy także my. Firma pożyczkowa może dochodzić swoich pieniędzy na drodze egzekucji komorniczej, co niekorzystnie wpłynie na naszą sytuację osobistą i finansową, a w przyszłości pozwoli nam na korzystanie jedynie z pożyczek z komornikiem.

Gdzie warto wziąć pożyczkę dla start-upu?

Pożyczkę dla startupu warto wziąć właściwie w każdej firmie prezentowanej w naszym rankingu: Weź to na firmę, Bancovo, Smartney oraz SuperGrosz. Każda z tych firm oferuje konkurencyjne parametry pożyczki. W tych propozycjach znajdziemy brak dodatkowych opłat, oprocentowanie stałe lub zmienne oraz opcję darmowej pożyczki.

Pożyczka dla start-upów od BGK

“Finansowane będą przedsięwzięcia na terenie województwa małopolskiego, realizowane przez MŚP działające na rynku nie dłużej niż 24 miesiące, mające na celu wsparcie inwestycyjne i wspomaganie rozwoju kolejnych etapów dojrzałości gospodarczej przedsiębiorstw we wczesnej fazie rozwoju, w tym w szczególności:

 • inwestycje w nowoczesne maszyny, urządzenia i sprzęt produkcyjny, w celu wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług,
 • rozwój sprzedaży produktów i usług w Internecie (handel elektroniczny),
 • inwestycje dotyczące stosowania w działalności gospodarczej technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK),
 • przedsięwzięcia z zakresu dostosowania istniejących instalacji produkcyjnych do standardów najlepszych dostępnych technik (BAT – best available technology) – nowoczesne rozwiązania umożliwiające redukcję kosztów działalności rynkowej w przedsiębiorstwach, wynikającą z mniejszego zużycia energii lub bardziej efektywnego wykorzystania surowców (jako element kompleksowego projektu),
 • finansowanie kapitału obrotowego wyłącznie pod warunkiem, iż będzie powiązane z działalnością inwestycyjną i dalszą ekspansją przedsiębiorstwa oraz zgodne z wytycznymi KE w tym zakresie.”

wskazywał Bank Gospodarstwa Krajowego. Warto nadmienić, że pożyczki BGK oferowały oprocentowanie stałe, ale tylko dla przedsiębiorstw realizujących projekty w zakresie Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji lub na terenach o niskiej aktywności gospodarczej.

Małopolska agencja rozwoju regionalnego z pożyczkami dla startupów

Program pożyczkowy realizowany był w ramach konsorcjum: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – Lider, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A., ale został już zakończony.

Szczegóły projektu:

Wkład Pośrednika Finansowego: 1 111 111,11 PLN

Wkład Unii Europejskiej: 9 303 888,00 PLN

Wkład budżetu państwa: 696 112,00 PLN

Nazwa funduszu pożyczkowego: Wsparcie dla Przedsiębiorczych z EFRR

Tytuł projektu: Zintegrowany projekt wsparcia instrumentów finansowych w Małopolsce

Wsparcie przeznaczone jest na wdrażanie instrumentów finansowych w ramach: 3 Osi priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska” – wartość: 285,68 mln zł. Wsparcie finansowe pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Budżetu Państwa oraz środków Pośrednika Finansowego i udostępniane jest małopolskim przedsiębiorcom w postaci instrumentów zwrotnych takich jak pożyczki.

W ramach 3 Osi Priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska” (poddziałanie 3.4.2 Instrumenty finansowe dla MSP – powyżej 24 miesięcy) finansowane będą inwestycje w zakresie rozwoju i rozbudowy przedsiębiorstw oraz zwiększania skali ich działalności, przedsięwzięcia prowadzące do wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług oraz prowadzące do wzrostu zasięgu oferty poprzez zdobywanie nowych rynków zbytu. Finansowanie dedykowane jest przedsiębiorstwom działającym na rynku dłużej niż 24 miesiące. Sprawdź również pożyczki dla zadłużonych.

Wsparcie finansowe pożyczki BGK pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 i udostępniane będzie małopolskim podmiotom finansowania w postaci instrumentów zwrotnych takich jak pożyczki.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Na startup pożyczają Bancovo, Weź to na firmę, SuperGrosz oraz Smartney. Osoby, które chcą założyć początkująca firmę, mogą zawnioskować o pożyczkę właśnie w tych firmach.

Tak, nowa firma może dostać pożyczkę. Właściciel firmy może również zawnioskować o pożyczki dla każdego jako osoby prywatnej, nie przedstawiciela firmy.

Pieniądze z kredytu online na start działalności oferują:

 • Bancovo,
 • Weź to na firmę,
 • SuperGrosz,
 • Smartney.

Źródła:

https://www.bgk.pl/male-i-srednie-przedsiebiorstwa/inwestycje/finansowanie-ze-srodkow-unijnych/pozyczki-z-projektu-malopolska-pozyczka/pozyczka-dla-start-upow/

http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/o-programie/zapoznaj-sie-z-prawem-i-dokumentami/szczegolowy_opisu_osi_priorytetowych_regionalnego_programu_operacyjnego_wojewodztwa_malopolskiego/2016/06/SzOOP_16062016.pdf

https://www.marr.pl/pozyczki-z-marr/start-up/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Różanie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Różanie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

SKOK Chmielewskiego Biłgoraj

Kasa Chmielewskiego to jeden z największych w Polsce SKOK-ów. Instytucja posiada już ponad 200 000 członków w całym kraju. Sprawdź placówkę SKOK-u Chmielewskiego w Biłgoraju – adres, numer telefonu, godziny otwarcia i mapę dojazdu.

author
Aleksandra Gościnna
13 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

PKO BP w Proszowicach

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Proszowicach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

PKO BP w Jabłonowie Pomorskim

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Jabłonowie Pomorskim – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
16 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Jak zamknąć konto w Raiffeisen Polbanku?

Każdy Klient może zamknąć konto bankowe, jeżeli nie chce już z niego korzystać - niezależnie od tego, jakie ma ku temu powody. Sprawdzamy, w jaki sposób można zamknąć rachunek bankowy w Raiffeisen Polbanku. 

author
Dominika Byczek
10 września 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kasa Stefczyka Inowrocław

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Inowrocławiu – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
17 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj