Santander Bank Polska z autoryzacją kodem SMS w oddziałach

Santander Bank Polska z autoryzacją kodem SMS w oddziałach

author
28 lutego 2020

Santander Bank Polska poinformował, że Klienci instytucji mogą potwierdzać transakcje smsKodem w oddziałach banku. Nowa forma porozumiewania się między pracownikiem banku i Klientem ma pozytywnie wpłynąć na wykonywane transakcje, a także zmniejszyć zużycie papieru.

Bank wprowadził zmiany w związku z realizowaniem strategii odpowiedzialnego bankowania oraz poszanowaniem środowiska naturalnego. Poza tym wprowadzane innowacje są odpowiedzią na oczekiwania Klientów w stosunku do banku. Klienci od teraz mogą autoryzować w banku wybrane transakcje bez konieczności składania podpisu na papierze.

Dostosowujemy nasze produkty i usługi do zmieniających się oczekiwań klientów oraz współczesnego otoczenia. Działamy w ramach #ekoSantander, angażujemy się w proekologiczne rozwiązania, nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz organizacji. Ograniczyliśmy już m.in. zużycie plastiku w placówkach, a smsKod jest kolejną inicjatywą, która zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne.

– mówił cytowany w komunikacie Santandera Marcin Jaroch, dyrektor Biura Doskonalenia Regulacji w Santander Bank Polska.

Bezpieczna autoryzacja

Aby Klient mógł zaakceptować daną transakcję za pomocą smsKodu wymagane jest posiadanie przy sobie własnego telefonu komórkowego, którego numer widnieje w systemowych zapisach Banku. Pracownik zleca dyspozycję Klienta w systemie, a następnie wysyła unikalną wiadomość, w treści której jest jednorazowy smsKod wraz w wypisanymi wszelkimi danymi na temat transakcji. Klienci mają możliwość sprawdzenia i porównania danych z dyspozycją wysłaną przez pracownika Banku. Jeżeli wszystko się zgadza to wystarczy podać smsKod, który finalnie potwierdzi transakcję. Warto również wiedzieć, że posiadając w systemie adres e-mail, Klienci mogą otrzymywać potwierdzenie wykonania transakcji na skrzynkę elektroniczną.

Klienci będą mogli wybrać formę autoryzacji transakcji – czy chcą je zatwierdzić poprzez smsKod czy podpis. Natomiast zachęcamy ich do korzystania z rozwiązań cyfrowych, ponieważ zaoszczędzą czas oraz w prosty sposób razem zrobimy coś dobrego dla naszej planety.

– dodał Marcin Jaroch.

Potwierdzanie transakcji smsKodem jest możliwe wyłącznie przez Klientów indywidualnych. Graniczną kwotą transakcji (wpłaty gotówki, wypłaty gotówki, przelewu w złotówkach) jest 10 000 złotych.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/487527/autoryzacja-transakcji-smskodem-w-oddzialach-santander-bank-polska

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Ile kosztuje e-dowód osobisty?
Bez kategorii
author
26 lutego 2020

Ile kosztuje e-dowód osobisty?

Kredyt gotówkowy Słubice
Kredyty miasta
author
09 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Słubice

Ile zarabiają prezesi banków?
Wpisy
author
25 marca 2013

Ile zarabiają prezesi banków?

PKO BP w Piławie Górnej
Oddziały
author
06 października 2019

PKO BP w Piławie Górnej

Polacy korzystają z płatności cyfrowych
Wpisy
author
04 grudnia 2017

Polacy korzystają z płatności cyfrowych

Pismo do komornika – jak napisać? Darmowy wzór
Dla zadłużonych
author
14 maja 2022

Pismo do komornika – jak napisać? Darmowy wzór