Usługa zdalnego potwierdzania tożsamości – mojeID – już dostępna dla klientów PKO BP

Usługa zdalnego potwierdzania tożsamości – mojeID – już dostępna dla klientów PKO BP

author
Aleksandra Gościnna
07 czerwca 2019

W pierwszych dniach czerwca 2019 roku w PKO Banku Polskim  i PGNiG Obrót Detaliczny udostępniona została usługa mojeID. Poprzez zezwolenie na zdalne potwierdzanie tożsamości usługa ta ma ułatwić życie klientom.

Już od ćwierćwiecza Krajowa Izba Rozliczeniowa aktywnie uczestniczy we wpieraniu rozwoju innowacji technologicznych, dzięki którym banki poszerzają swe oferty. Wynikiem tych działań jest rozbudowa cyfryzacji państwa.

Stworzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową, we współpracy z PKO Bankiem Polskim, usługa mojeID jest narzędziem do elektronicznego potwierdzania tożsamości. Wystarczy kilka prostych kliknięć, aby w pozbawiony ryzyka sposób dokonać weryfikacji danych osobowych.

Głos w sprawie zabrał Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej, Piotr Alicki:

"

MojeID to odpowiedź na potrzeby sektora bankowego, usługodawców oraz samych klientów, którzy zyskają łatwy dostęp do wielu usług online. Wdrożenie produkcyjne mojeID w PKO Banku Polskim i PGNiG Obrót Detaliczny to przykład realizacji naszej strategii udostępniania ekosystemu zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych dla polskich firm i konsumentów.

Z duchem czasu

Popularność i zakres świadczeń, które możemy wykonywać online, stale rośnie. Pokochaliśmy usługi typu ,,bez konieczności wychodzenia z domu”. Dzięki usłudze mojeID zdalnie możemy wykonać czynności, które jak do tej pory wymagały odwiedzenia punktu obsługi.

Oprócz braku konieczności wychodzenia z domu został zniesiony obowiązek zapamiętywania loginów oraz haseł. Klienci otrzymują gwarancję bezpieczeństwa, a dodatkowo wygodę i sporą oszczędność czasu.

Sprawę komentuje wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Adam Marciniak:

"

Jako największy bank w kraju i lider w dziedzinie innowacji wdrożyliśmy kolejny produkt podnoszący poziom cyfryzacji społeczeństwa. mojeID zapewnia wygodny dostęp do usług online kilku milionom naszych klientów internetowych. Nie ma rozwoju cyfrowych usług komercyjnych i publicznych bez cyfrowej tożsamości. Z mojeID identyfikacja przebiega sprawnie i bezpiecznie. Wykorzystanie danych potwierdzających tożsamość – analogicznych, jak w bankowości elektronicznej – to bardzo duża wygoda dla internautów.


Sprawdź także nasz artykuł o usłudze mojeID w ING Banku Śląskim

Usługa mojeID w PGNiG Obrót Detaliczny

Od teraz klienci mogą zawrzeć umowę dostarczania paliwa gazowego online. Zawarcie umowy drogą internetową jest całkowicie zgodne z prawem.
Zainteresowani ofertą zostaną przekierowani na stronę iPKO, a tam potwierdzą swoje dane osobowe. Wszelkie potrzebne formalności zrealizować można bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak mówi prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha:

"

Chcemy być bliżej naszych klientów i zapewniać im coraz lepsze i najnowocześniejsze narzędzia do korzystania z naszych usług online. Uruchomienie zawarcia nowej umowy przy wykorzystaniu mojeID i jej zdalna obsługa poprzez nasz serwis eBOK to przede wszystkim olbrzymia wygoda dla naszych klientów. Warto dodać, że jesteśmy jedną z pierwszych firm energetycznych w Europie, które oferują tego typu możliwość.


Źródło:

https://www.pkobp.pl/aktualnosci/etozsamosc-i-mojeid-dla-klientow-pko-banku-polskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowy członek Zarządu Nest Banku – Piotr Kowynia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 września 2019

Nowy członek Zarządu Nest Banku – Piotr Kowynia

Co to jest serwis ePUAP ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
22 października 2016

Co to jest serwis ePUAP ?

Kredyt gotówkowy Jarosław
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Jarosław

Kredyt samochodowy Świętochłowice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 listopada 2017

Kredyt samochodowy Świętochłowice

Inspektorat II ZUS we Wrocławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Inspektorat II ZUS we Wrocławiu

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
22 lutego 2017

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM

Porównaj