Strona główna Bez kategorii Usługa zdalnego potwierdzania tożsamości – mojeID – już dostępna dla klientów PKO BP

Usługa zdalnego potwierdzania tożsamości – mojeID – już dostępna dla klientów PKO BP

author
Aleksandra Gościnna
07 czerwca 2019

W pierwszych dniach czerwca 2019 roku w PKO Banku Polskim  i PGNiG Obrót Detaliczny udostępniona została usługa mojeID. Poprzez zezwolenie na zdalne potwierdzanie tożsamości usługa ta ma ułatwić życie klientom.

Już od ćwierćwiecza Krajowa Izba Rozliczeniowa aktywnie uczestniczy we wpieraniu rozwoju innowacji technologicznych, dzięki którym banki poszerzają swe oferty. Wynikiem tych działań jest rozbudowa cyfryzacji państwa.

Stworzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową, we współpracy z PKO Bankiem Polskim, usługa mojeID jest narzędziem do elektronicznego potwierdzania tożsamości. Wystarczy kilka prostych kliknięć, aby w pozbawiony ryzyka sposób dokonać weryfikacji danych osobowych.

Głos w sprawie zabrał Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej, Piotr Alicki:

"

MojeID to odpowiedź na potrzeby sektora bankowego, usługodawców oraz samych klientów, którzy zyskają łatwy dostęp do wielu usług online. Wdrożenie produkcyjne mojeID w PKO Banku Polskim i PGNiG Obrót Detaliczny to przykład realizacji naszej strategii udostępniania ekosystemu zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych dla polskich firm i konsumentów.

Z duchem czasu

Popularność i zakres świadczeń, które możemy wykonywać online, stale rośnie. Pokochaliśmy usługi typu ,,bez konieczności wychodzenia z domu”. Dzięki usłudze mojeID zdalnie możemy wykonać czynności, które jak do tej pory wymagały odwiedzenia punktu obsługi.

Oprócz braku konieczności wychodzenia z domu został zniesiony obowiązek zapamiętywania loginów oraz haseł. Klienci otrzymują gwarancję bezpieczeństwa, a dodatkowo wygodę i sporą oszczędność czasu.

Sprawę komentuje wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Adam Marciniak:

"

Jako największy bank w kraju i lider w dziedzinie innowacji wdrożyliśmy kolejny produkt podnoszący poziom cyfryzacji społeczeństwa. mojeID zapewnia wygodny dostęp do usług online kilku milionom naszych klientów internetowych. Nie ma rozwoju cyfrowych usług komercyjnych i publicznych bez cyfrowej tożsamości. Z mojeID identyfikacja przebiega sprawnie i bezpiecznie. Wykorzystanie danych potwierdzających tożsamość – analogicznych, jak w bankowości elektronicznej – to bardzo duża wygoda dla internautów.


Sprawdź także nasz artykuł o usłudze mojeID w ING Banku Śląskim

Usługa mojeID w PGNiG Obrót Detaliczny

Od teraz klienci mogą zawrzeć umowę dostarczania paliwa gazowego online. Zawarcie umowy drogą internetową jest całkowicie zgodne z prawem.
Zainteresowani ofertą zostaną przekierowani na stronę iPKO, a tam potwierdzą swoje dane osobowe. Wszelkie potrzebne formalności zrealizować można bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak mówi prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha:

"

Chcemy być bliżej naszych klientów i zapewniać im coraz lepsze i najnowocześniejsze narzędzia do korzystania z naszych usług online. Uruchomienie zawarcia nowej umowy przy wykorzystaniu mojeID i jej zdalna obsługa poprzez nasz serwis eBOK to przede wszystkim olbrzymia wygoda dla naszych klientów. Warto dodać, że jesteśmy jedną z pierwszych firm energetycznych w Europie, które oferują tego typu możliwość.


Źródło:

https://www.pkobp.pl/aktualnosci/etozsamosc-i-mojeid-dla-klientow-pko-banku-polskiego/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Złoty Bank dla Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

Złoty Bank dla Santander Bank Polska

ZUS oddział w Krakowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 września 2019

ZUS oddział w Krakowie

ING Bank Śląski przeznacza 13 mld zł na gwarancje kredytowe
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 kwietnia 2020

ING Bank Śląski przeznacza 13 mld zł na gwarancje kredytowe

Kasa Stefczyka Dębica
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 października 2020

Kasa Stefczyka Dębica

PKO BP w Połańcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 października 2019

PKO BP w Połańcu