Z Santander mobile korzysta 2 mln Użytkowników

Z Santander mobile korzysta 2 mln Użytkowników

author
03 sierpnia 2021

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że w lipcu 2021 roku liczba Klientów korzystających z aplikacji mobilnej Santander mobile przekroczyła 2 000 000. Blisko 800 000 z tych osób skorzystało tylko z tej metody dostępu do bankowości elektronicznej. Sprawdzamy szczegóły.

Dane o transakcjach

Z danych zebranych przez Santander Bank Polska wynika, że Klienci coraz chętniej korzystają z bankowości w smartfonie. Ze statystyk wynika, że pod koniec czerwca bieżącego roku liczba transakcji mobilnych wzrosła o połowę, względem analogicznego okresu rok temu. Z kolei liczba przelewów natychmiastowych, które można realizować za darmo, wzrosła o 57%. Kolei wzrost, o 27%, odnotowano w przypadku standardowych przelewów realizowanych w bankowości mobilnej. Wyłącznie w czerwcu 2021 roku Klienci Santander Bank Polska zlecali z poziomu aplikacji mobilnej blisko 4 900 000 przelewów złotowych.
Aplikacja Santander mobile ułatwia Klientom codzienne bankowanie. Dzięki programowi Klienci mają możliwość:
– płacenia telefonem,
– realizowania przelewów BLIK na numer telefonu,
– wypłacania gotówki z bankomatu bez karty.
Ponadto aplikacja pozwala również na skanowanie kodów QR do płatności oraz wymianę walut w mobilnym kantorze.

Dodatkowe funkcjonalności

Klienci Santander Bank Polska i Użytkownicy Santander mobile mogą korzystać również z dodatkowych funkcjonalności dostępnych w aplikacji. Z danych zebranych przez bank wynika, że Klienci najczęściej kupują bilety komunikacji miejskiej oraz opłacają postój w strefach płatnego parkowania. Ponadto korzystają oni również z usługi Autopay, która umożliwia płacić za przejazd autostradami i uniknąć stania w kolejce do bramek. Z poziomu aplikacji można również doładować telefon, kupić kwiaty, wesprzeć cel charytatywny czy zamówić taksówkę.
Dzięki aplikacji mobilnej Klienci mają ułatwiony kontakt online z doradcą. Można skorzystać z opcji audio, video oraz czatu. Tutaj należy się zatrzymać i zaznaczyć, że rozmowa video od 2014 roku jest możliwa również w Polskim Języku Migowym. Santander Bank Polska rozwija również swoją otwartą bankowość. W aplikacji bankowej Klienci mają możliwość sprawdzenia stanu swoich kont w innych bankach oraz zlecać z nich przelewy. W ofercie banku znajduje się również darmowa usługa CyberRescue, dającą całodobową ochronę w sieci.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/684849/2-miliony-aktywnych-uzytkownikow-santander-mobile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Oława
Kredyty miasta
author
28 listopada 2017

Kredyt samochodowy Oława

PKO BP w Jawiszowicach
Oddziały
author
12 września 2019

PKO BP w Jawiszowicach

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2020
Bez kategorii
author
01 maja 2020

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2020

KredytOK w Stalowej Woli
Oddziały
author
04 lutego 2017

KredytOK w Stalowej Woli

Pożyczki bez BIK Konin
Pożyczki miasta
author
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Konin