Jak zastrzec kartę w IKANO Banku?

Jak zastrzec kartę w IKANO Banku?

author
Patryk Byczek
10 maja 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Doszło do sytuacji, w której utraciłeś swoją kartę płatniczą Ikano Banku? W takim przypadku należy jak najszybciej zastrzec narzędzie płatnicze, aby Twoje pieniądze nie wpadły w niepowołane ręce. Sprawdź, jak najszybciej możesz zastrzec kartę w Ikano Banku.

Zastrzeganie karty płatniczej w Ikano Banku

Wiele osób, będących klientami różnych banków, decyduje się na zastrzeżenie swoich kart płatniczych. Dane statystyczne pokazują, że takie działanie jest zwykle spowodowane utratą portfela (lub np. torebki) zawierającego nasze narzędzia płatnicze.

Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, należy jak najszybciej zgłosić zastrzeżenie karty w banku, który ją wydał. Jak to się odbywa w przypadku Ikano Banku? Zapoznajmy się z tym.

 

Jak zastrzec kartę płatniczą w Ikano Banku?

Ikano Bank udostępnia jedną metodę, dzięki której Klienci mogą zastrzec swoje zgubione narzędzie płatnicze:

Infolinia

Należy zadzwonić na infolinię instytucji pod numer 22 43 15 600 lub 801 802 805 i powiadomić konsultanta o fakcie zgubienia karty. Wówczas zostaniemy przeprowadzeni przez procedurę zastrzeżenia karty.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyty online – wypłata w 15 minut

Kredyty dla zadłużonych – w całości online

Pożyczki na raty – gotówka od ręki

Ogólnopolska infolinia zastrzegania kart

Warto wiedzieć także, że istnieje ogólnopolska infolinia zastrzegania kart płatniczych – System Zastrzegania Kart, prowadzona przez Związek Banków Polskich.

System Zastrzegania Kart – infolinia

Infolinia Systemu Zastrzegania Kart działa pod numerem: 828 828 828.

Dzięki temu systemowi każdy Klient banku funkcjonującego w Polsce ma możliwość zgłoszenia zagubienia karty. Po wykonaniu połączenia pod podanym numerem, zostaniemy poproszeni o podanie nazwy naszego banku. Następnie automatycznie przekieruje nas do odpowiedniego oddziału w naszym banku, w którym będziemy mogli zgłosić zagubioną kartę płatniczą.

Infolinia działa bez przerwy przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, a korzystanie z usługi jest bezpłatne. Warto pamiętać, że w trakcie jednego kontaktu można zastrzec tylko jedną kartę.

 

Uwaga! Ikano Bank nie bierze udziału w programie Systemu Zastrzegania Kart.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rusza tegoroczna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

Ruszyła kolejna edycja programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” dedykowanego wszystkim tym, którzy myślą o otworzeniu własnej działalności gospodarczej. W tegorocznej puli znalazło się aż 110 milionów złotych. Nisko oprocentowane pożyczki mają pomóc między innymi w utworzeniu nowych miejsc pracy i wyposażaniu zakładu.

author
Halszka Gronek
07 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Jak wnieść sprzeciw w EPU?

Możliwość wniesienia sprzeciwu w EPU to podstawowe prawo Dłużnika. Sprawdziliśmy, jak to zrobić.

author
Emilia Łobińska-Szyc
17 października 2023
Radca prawny, członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Znana z profesjonalizmu oraz zaangażowania w świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie.

Ile kosztuje akademik w Warszawie?

Pytanie o cenę akademika nurtuje chyba wszystkich przyszłych studentów, a tym bardziej ich rodziców, na których często spada konieczność opłacania lokum swoich dzieci. Sprawdziliśmy, ile kosztuje mieszkanie w warszawskich akademikach w trakcie roku akademickiego 2019/2020.

author
Dominika Byczek
20 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Sportowy weekend VISA w Zakopanem

Visa organizuje weekend sportowy w Zakopanem. Podczas wydarzenia na posiadaczy kart Visa czekają niespodzianki.

author
Aneta Jankowska
17 sierpnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

KNF ostrzega przed dwoma nowymi podmiotami

Dwie nowe firmy pojawiły się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Sprawdź, które przedsiębiorstwa trafiły do rejestru.

author
Aneta Jankowska
11 grudnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Alior Bank w Strzelinie

Jednym z największych banków detalicznych w Polsce jest Alior Bank. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Strzelinie – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj