Kredyt na fotowoltaikę

Kredyt na fotowoltaikę

Kategorie

Prąd drożeje w zatrważającym tempie, więc wielu z nas szuka alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Jedną z najpopularniejszych obecnie inwestycji jest zakładanie instalacji fotowoltaicznej, która pobiera darmową energię ze słońca. Sprawdź, gdzie uzyskasz kredyt na fotowoltaikę. Pożyczyć można aż 200 000 zł ze spłatą w okresie 120 miesiecy.

author
Dominika Byczek
23 sierpnia 2023

Kredyt na fotowoltaikę - oferty

Kredyt na fotowoltaikę – szczegóły:

Rodzaj produktu: kredyt na fotowoltaikę
Kto udziela: BOŚ Bank, BNP Paribas
Kwota kredytu:
do 200 000 zł
Spłata: do 120 miesięcy
Na co: panele fotowoltaiczne
Wniosek online: tak
Prowizja: od 0%
RRSO: od 6,23%

 

Spis treści:

 1. Kredyt na fotowoltaikę - oferty
 2. Na czym polega kredyt na fotowoltaikę?
 3. Ranking kredytów na fotowoltaikę
 4. Kredyty na fotowoltaikę – kto może otrzymać?
 5. Czy jest szansa na darmowy kredyt na fotowoltaikę?
 6. Zakup paneli fotowoltaicznych na raty
 7. Najtańszy kredyt na fotowoltaikę
 8. Plusy i minusy kredytu na fotowoltaikę
 9. Oferty kredytowe w poszczególnych bankach
Zwiń spis treści

Na czym polega kredyt na fotowoltaikę?

Kredyt na fotowoltaikę jest produktem finansowym przeznaczonym na zakup paneli fotowoltaicznych oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Kredyt ratalny na instalację fotowoltaiczną dostępny jest w bankach komercyjnych. Kierowany jest do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Z takiego rozwiązania najchętniej korzystają osoby, które nie chcą oczekiwać na specjalne dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych albo po prostu nie kwalifikują się do uzyskania takich środków. Banki pozwalają więc na zaciągnięcie specjalnego kredytu, który umożliwi Klientowi opłacenie wszelkich niezbędnych rachunków związanych z zakupem, montażem czy adaptacją naszego mieszkania na potrzeby instalacji fotowoltaicznej.

Ranking kredytów na fotowoltaikę

Od kilku lat inwestycja w instalacje fotowoltaiczne stała się coraz popularniejsza. Z tego względu na rynku pojawiło się wiele ofert, które pozwalają na sfinansowanie takiej inwestycji. Nic dziwnego, takie rozwiązanie sprawdza się naprawdę świetnie w wielu miejscach i pozwala skutecznie obniżyć wysokość rachunków za prąd.

W obecnych czasach szczególnie chętnie wybierane są oferty kredytu online, po który sięgnąć z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Wiele z dostępnych ofert proponuje naprawdę korzystne warunki, aby jednak przekonać się, że wybieramy najlepszą opcję, warto zapoznać się z parametrami każdej z ofert. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rankingów ofert kredytów na fotowotaikę. Znajdziesz taki np. na górze naszego wpisu.

Kredyty na fotowoltaikę – kto może otrzymać?

Oferta kredytu na sfinansowanie inwestycji związanej z zainstalowaniem fotowoltaiki dostępna jest dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Korzystanie z elektrowni słonecznych jest bowiem bardzo dobrym rozwiązaniem w domach oraz budynkach innej użyteczności. Możliwość uzyskania takiego kredytu, tak jak w przypadku innych produktów finansowych, wiążę się z koniecznością spełniania pewnych warunków.

Aby otrzymać kredyt na fotowoltaikę, należy przede wszystkim złożyć odpowiedni wniosek do banku oraz dostarczyć dokumentację dotyczącą naszej inwestycji. Do wymaganych dokumentów zaliczamy najczęściej te, które dotycząc dochodów Klienta oraz wymagań technicznych związanych z montażem fotowoltaiki.

W przypadku każdego banku wymagania mogą być oczywiście różne, dlatego każdorazowo trzeba sprawdzić wymagania naszego kredytodawcy. Możemy być jednak pewni, że każdy kredytodawca będzie oczekiwał od nas odpowiedniej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. Osoby, które nie spełniają tych kryteriów, skorzystać mogą wyłącznie z kredytu dla zadłużonych.

Czy jest szansa na darmowy kredyt na fotowoltaikę?

Owszem, jest taka szansa. Obecnie Tauron posiada w swojej ofercie możliwość uzyskania kredytu na fotowoltaikę z oprocentowaniem równym 0%. Jak to możliwe? Tauron oferuje bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki współpracy z Alior Bankiem. W takim wypadku Klient uzyskuje od banku kredyt z RRSO 0%, a więc oddaje bankowi tylko taką kwotę, jaką otrzymał na inwestycję. Wszelkie inne koszty związanie z pobraniem kredytu pokrywa więc Tauron.

Obecnie jest to prawdopodobnie jedyna taka oferta, na rynku dostępnych jest jednak także wiele innych ofert kredytów udzielanych na bardzo korzystnych warunkach. Inwestycje w fotowoltaikę uważane są aktualnie za naprawdę bardzo opłacane, dlatego wiele instytucji dokłada wszelkich starań, by takie rozwiązanie było dla Klientów możliwie jak najbardziej opłacalne.

Czy taki kredyt to dobre rozwiązanie?

Inwestycja w odnawialne źródła energii z pewnością w dłuższej perspektywie będzie bardzo korzystna. Obecnie dostępnych jest wiele ogólnopolskich programów, które pozwalają na sfinansowanie montażu fotowoltaiki. Zdarza się jednak tak, że nie każdy kwalifikuje się do skorzystania z takiego dofinansowania. Wówczas dobrym pomysłem będzie skorzystanie z kredytu bankowego, który pozwoli na zakup instalacji elektryczności słonecznej.

Kredyt gotówkowy na zakup będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko wtedy, gdy nie możemy dostać dotacji, lecz także wówczas, gdy nie chcemy czekać na otrzymanie możliwej dotacji, a np.: mamy ofertę, w której instalacja fotowoltaiczna jest w dobrej cenie. Banki oferują bowiem również takie rozwiązanie, które pozwoli na przyspieszenie całego procesu instalacji fotowoltaiki.

Co ciekawe, aby sfinansować inwestycję w fotowoltaikę wcale nie trzeba korzystać ze specjalnych dedykowanych kredytów na zakup instalacji fotowoltaicznych. Na rynku dostępne są także na przykład oferty kredytów na dowód, które wykorzystać można na dowolny cel, a więc również na montaż i adaptację fotowoltaiczną.

Zakup paneli fotowoltaicznych na raty

Osoby, które chcą przejść na odnawialne źródła energii czy myślą o zakupie pompy ciepła, a nie posiadają odpowiednich oszczędności, które pozwoliłby sfinansować tak dużą inwestycję lub nie kwalifikują się do otrzymania żadnych dotacji, mogą pomyśleć o kredycie czy pożyczce na raty. Takie rozwiązanie pozwoli na szybkie opłacenie inwestycji, a zwrot kosztów rozłożony zostanie na dłuższy okres, dzięki czemu nasz budżet nie odczuje aż tak dużego obciążenia.

Wielu Polaków wykorzystuje kredyty ratalne do opłacenia fotowoltaiki. Z danych opublikowanych przez Tauron, w samym 2020 roku ponad 40% Klientów, którzy zakupili fotowoltaikę od Taurona, środki uzyskało właśnie dzięki kredytowi.

Najtańszy kredyt na fotowoltaikę

Najtańszy kredyt, który pozwoli nam sfinansować zakup paneli fotowoltaicznych, to bez wątpienia ten, którego RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi najmniej. Wskaźnik RRSO informuje bowiem o całkowitych kosztach kredytu w skali roku. Zgodnie z tym, co pisaliśmy wcześniej, najtańszy będzie ten kredyt, którego RRSO wynosi równe 0%.

Jednak w związku z tym, że obecnie dostępna jest jedna darmowa oferta, to warto zorientować się, jak wyglądają koszty pozostałych, aby nie przepłacać. Z naszego rankingu wynika, że na chwilę obecną korzystną ofertę finansowania na raty dostać możemy np. w Kasie Stefczyka czy Alior Banku. W obu miejscach RRSO wynosi ponad 6%.

Wśród wszelkich dostępnych rozwiązań dostać można również kredyt bez zaświadczeń, które charakteryzuje minimum formalności, a co za tym idzie, krótki czas oczekiwania na środki. W ten sposób bardzo szybko można zakupić panele fotowoltaiczne i zacząć oszczędzanie na rachunkach za prąd.

Plusy i minusy kredytu na fotowoltaikę

 • możliwość uzyskania darmowego finansowania
 • wiele ofert z niskim oprocentowaniem
 • spłata w wygodnych ratach
 • honorowanie różnych źródeł dochodów
 • wiele promocji i dotacji do inwestycji
 • brak wkładu własnego
 • konieczność posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej
 • weryfikacja historii kredytowej
 • dopełnianie formalności związanych z inwestycją

Oferty kredytowe w poszczególnych bankach

Niektóre banki w Polsce mają specjalną ofertę kredytu ekologicznego, który przeznaczyć można na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych. Warto jednak wiedzieć, że często warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest dostarczenie faktur potwierdzających wydatkowanie pieniędzy na ten cel (z reguły w ciągu kilku miesięcy od daty wypłaty pożyczki lub przy okazji daty płatności pierwszej raty). Niektóre banki wprost informują o tym, że kredyt jest powiązany z dotacją z programu „Czyste Powietrze”, zarządzanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poniżej prezentujemy wybrane oferty kredytowe.

Kredyt na fotowoltaikę w Santander

Santander Bank Polska posiada w swojej ofercie dwie oferty specjalnie dedykowane na sfinansowanie paneli fotowoltaicznych. Jedną z nich jest pożyczka SolarLease, którą uzyskać można na okres nawet 72 miesięcy. Drugą opcją natomiast jest EKO pożyczka. W tym wypadku można otrzymać zadłużenie w kwocie do 80 000 zł ze spłatą do 10 lat.

Kredyt na fotowoltaikę w PKO BP

PKO BP przygotował ofertę Ekopożyczki PKO, która pozwala na uzyskanie środków na zakup paneli słonecznych, a także innych urządzeń i pojazdów ekologicznych. W tym wypadku pożyczyć można od 1500 do 50 000 zł ze spłatą do 10 lat. Co ciekawe, z opcji tej skorzystać można bez konieczności posiadania konta w PKO BP.

Alior Bank kredyt na fotowoltaikę

Tak jak już wyżej wspominaliśmy, również Alior Bank oferuje finansowania, które mają umożliwiać zakup fotowoltaiki. Kredyt Ekofirma skierowany jest zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. W ramach tej oferty otrzymać możemy aż 500 000 zł ze spłatą w ciągu 10 lat.

Z kolei we współpracy z firmą Tauron Alior Bank oferuje finansowanie, z RRSO wynoszącym 0%.

źródła:

https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy wpisany na listę ostrzeżeń KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o najnowszej pozycji na liście ostrzeżeń publicznych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi pod lupę KNF-u trafił Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy spółka z o.o. Sprawdzamy najważniejsze informacje w tej sprawie. 

author
Halszka Gronek
10 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Oszustwo na wolontariusza WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest idealnym “pretekstem” dla oszustów. Niestety nawet akcja charytatywna może być pretekstem dla osób chcących wyłudzić pieniądze. Uwaga na oszustwo „na wolontariusza WOŚP”. Sprawdzamy szczegóły.

author
Alicja Hirsekorn
01 sierpnia 2023
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Inspektorat ZUS w Nowym Tomyślu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada oddziałów w największych polskich miastach Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe Sprawdzamy dane Inspektoratu w Nowym Tomyślu: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia

author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Siechnicach

Alior Bank ma tylko jedną placówkę aktywnie działająca w Siechnicach – zlokalizowaną niemalże w ścisłym centrum. Sprawdź dane adresowe oraz kontaktowe.

author
Aleksandra Gościnna
09 maja 2024
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Santander Bank Polska w Jarosławiu

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w naszym kraju. Oddziały banku zlokalizowane są w Jarosławiu. Sprawdź dane kontaktowe do placówek i ich ofertę.

author
Patryk Byczek
27 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander mobile wyróżnione przez Internautów

Podczas Mobile Trends Awards w konkursowym głosowaniu Internauci wybrali aplikację Santander mobile za najlepszą na rynku. W tym samym głosowaniu trzecie miejsce zajęła eKsięgowość Santander Bank Polska.

author
Patryk Byczek
14 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj