Jak złożyć reklamację w Banku Pocztowym?

Jak złożyć reklamację w Banku Pocztowym?

author
Dorota Grycko
17 czerwca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Jeśli jesteś niezadowolony z usług oferowanych przez Bank Pocztowy, możesz złożyć reklamację. Sprawdź, jak zrobić to szybko i poprawnie.

Spis treści:

 1. Reklamacja w Banku Pocztowym
 2. Jak złożyć reklamację w Banku Pocztowym?
 3. Co powinna zawierać reklamacja do Banku Pocztowym?
 4. Odpowiedź na reklamację w Banku Pocztowym
Zwiń spis treści

Reklamacja w Banku Pocztowym

Reklamacja to wyrażenie przez nas niezadowolenia z usługi, produktu lub innego elementu działania banku. Reklamację można złożyć na przykład w sprawie:

 • niesłusznie naliczonej opłaty za konto,
 • błędnie zaksięgowanego przelewu,
 • niewłaściwego zachowania pracownika banku,
 • przekazania sprawy do komornika,
 • nieautoryzowanej operacji na karcie,
 • przekazania naszych danych do BIK.

Jak złożyć reklamację w Banku Pocztowym?

Poniżej wskazujemy kolejno wszystkie sposoby składania reklamacji w Banku Pocztowym:

1) Za pośrednictwem serwisów bankowości elektronicznej

 • wysyłając reklamację na adres e-mail: [email protected]
  oraz za pośrednictwem systemu usług bankowości elektronicznej bądź elektronicznych formularzy kontaktowych dostępnych na
  stronie internetowej Banku www.pocztowy.pl.

2) Osobiście w dowolnym oddziale banku

 • Reklamację można także złożyć w formie ustnej lub pisemnej.

3) Listownie

Przesyłając zgłoszenie na adres korespondencyjny Banku:

 • na adres którejkolwiek z tych placówek, w tym wskazanej w Umowie zawartej z Klientem lub na adres siedziby Banku: Wydział Obsługi Reklamacji, ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz.

4) Telefonicznie

 • telefonicznie dzwoniąc na infolinię Banku na numer telefonu 52 34 99 499 oraz faksem na numer: 52 583 82 34.

Co powinna zawierać reklamacja do Banku Pocztowym?

Reklamacja powinna zawierać:

 • szczegółowy opis sytuacji, która budzi Twoje zastrzeżenia,
 • wskazanie nieprawidłowości oraz sprecyzowanie oczekiwań wobec nas.
 • numer konta, karty płatniczej lub umowy (jeżeli to możliwe)
 • dane identyfikacyjne Klienta (imię, nazwisko i PESEL, w przypadku osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej – nazwę oraz REGON lub NIP),
 • aktualne dane adresowe.

Bank może zwrócić się do klienta z prośbą o złożenie dodatkowych pisemnych informacji lub dostarczenie dodatkowych dokumentów, jeżeli ich uzyskanie będzie niezbędne do rozpatrzenia reklamacji. Jeśli klient będzie potrzebował potwierdzenia złożenia reklamacji w formie pisemnej lub w inny uzgodniony sposób, to bank wyda takie zaświadczenie. Trzeba jednak o to zawnioskować.

Odpowiedź na reklamację w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy ma zawsze od 15 do 30 dni na odpowiedź na naszą reklamację. Więcej szczegółowych informacji na temat reklamacji w Banku Pocztowym ujęliśmy poniżej w formie pytań i odpowiedzi.

Bank deklaruje konkretne terminy wydania odpowiedzi na reklamację. Odpowiedź otrzymamy:

 • w ciągu 15 dni roboczych – jeśli reklamacja dotyczy usług płatniczych,
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych – w pozostałych przypadkach.

W szczególnie skomplikowanych sytuacjach bank może zdecydować o wydłużeniu terminów do:

 • 35 dni roboczych – jeśli reklamacja dotyczy usług płatniczych
 • 60 dni kalendarzowych – w pozostałych przypadkach.

W razie przedłużenia terminu rozpatrywania reklamacji bank musi obowiązkowo poinformować Klienta o tym fakcie.

Odpowiedź na reklamacje możemy otrzymać na piśmie w postaci papierowej.

Uwaga! Na wniosek Klienta odpowiedź na reklamację może zostać dostarczona poprzez e-mail.

Zgodnie z zapisami wspomnianej ustawy, w odpowiedzi na reklamację powinno się znaleźć:

 1. Uzasadnienie faktyczne i prawne (nie dotyczy przypadków, gdy reklamacja została rozpatrzona zgodnie z wolą Klienta).
 2. Wyczerpująca informacja dotycząca stanowiska Banku odnośnie do kierowanych przez nas zastrzeżeń, ze wskazaniem odpowiednich zapisów w umowie lub wzorcu umowy.
 3. Imię i nazwisko pracownika banku, który sporządził odpowiedź na reklamację.
 4. W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji – wskazanie terminu realizacji roszczenia wskazanego przez Klienta – nie dłużej niż 30 dni od sporządzenia odpowiedzi.

W pierwszej kolejności możesz wnieść odwołanie do Rzecznika Klienta Banku Pocztowego. Jeśli procedura reklamacyjna w banku nie przyniesie oczekiwanego przez Ciebie efektu, możesz skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego albo Arbitra Bankowego, działającego przy Związku Banków Polskich. Możesz także zwrócić się o pomoc do powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumenta. Ostatecznie zawsze masz prawo do pozasądowego rozstrzygania ewentualnych sporów z bankiem.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Klientka z Bielska
Klientka z Bielska
2022-12-18 11:57:46

Złozoną mam upadłość konsumencką Bank zablokował mi środki z świadczenia wychowawczego 500+ i świadczenia integracyjnego Co są środkami chronionymi ustawowo Dziął egzekucji zachował jakby był ponad prawem i ustawami Sytuacja ta odbiła się na moim zdrowiu bo leczę się na depresje Nadszarpneła relacje moją z syndykiem i właścicielem mieszkania które wynajmuje Nie miałam możliwości zapłacić terminowo zobowiazań czynszowych co zgodnie z umową mogłoby skutkować wypowiedzeniem umowy najmu i zostałaby mojap rodzina bez dachu nad głową przed świętami Pracownik działu egzekucji nie zna się na przepisach ustawach miesza się w sprawy które nie dotyczą banku Bo składając sprawę o upadłość sama się dobrowolnie zobowiązuje do spłat syndykowi rat które dopiero ma mi ustalić sąd bo jeszcze sprawa nie doszła tego etapu I syndyk narazie realnie nie może nic ściagać a już napewno nie wolno ruszać środków chronionych z świadczeń A do tego wszystkiego mam zablokowaną kartę za ktorą naliczane są mi opłaty

Ewa
Ewa
2021-12-07 23:16:26

Przy założeniu konta w Banku Pocztowym nie zostałam poinformowana, że w przypadku wypłaty własnych pieniędzy z konta oszczędnościowego będę musiała dodatkowo uiścić kwotę w wysokości 10 PLN . Moje pytanie brzmi za co ...????

Klientka
Klientka
2021-12-01 16:06:04

Otóż chodzi o bank pocztowy w Lesznie przy ulicy słowiańskiej

Klientka
Klientka
2021-12-01 16:04:56

Ja od wielu lat korzystam z usług tego banku i kontakt bezpośredni to jest żenada.byloby dużo pisać.ale z taką bezczelnością jak się dzisiaj spotkałam.otiz o 12.20 byłam w banku pocztowym przy ulicy słowiańskiej.w zaułku siedzi niezadowolona pani z ponura mina.mowie że chciałabym coś załatwić s pani na to że nie działa drukarka.chyba że ja ją naprawie.zdenerwowsaam się i mówię że od tego są fachowcy.na to ona że mogę przyjść w piątek a przecież dziś środa.czyli pani ponura dwa dni weźmie pieniądze za nudę.a ja jako klientka tylko jej zaklocilam spokój.nylam zlikwidować konto i to jest kolejny argument za

Podobne artykuły

Allegro Pay – opinie

Allegro Pay to usługa umożliwiająca płatności za zakupy na platformie Allegro. Skorzystać z niej można w pełni za darmo. A naszym wpisie przybliżamy, na czym dokładnie polega oferta Allegro Pay. Sprawdź opinie innych Klientów.

author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Koniec współpracy Orange Polska i mBank

Nadchodzą zmiany w polskich finansach. 31 grudnia bieżącego roku, współpraca między mBankiem a Orange Finansami dobiegnie końca. Instytucje wspólnie podjęły decyzję o rozdzieleniu swoich dróg biznesowych. Z usług wspólnego projektu Klienci mogli korzystać od 2014 roku.

author
Patryk Byczek
19 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy we Frampolu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy we Frampolu to polski bank , który jest zrzeszony Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
02 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Polski ZŁOTY ma sto lat! – konkurs NBP

Narodowy Bank Polski wystartował z nowym konkursem dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zwycięskie projekty będą nagrodzone grantami na realizację – można otrzymać nawet 10 000 zł. Jakie są zasady?

author
Dominika Byczek
26 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao w Jaworznie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Dwie placówki banku zlokalizowane są w Jaworznie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówek.

author
Patryk Byczek
07 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Polacy nie zmieniają haseł do bankowości internetowej


Według najświeższych danych Komisji Europejskiej aż 70% Polaków w ciągu ostatniego roku ani razu nie zmieniło swego hasła do bankowości internetowej. Związek Banków Polskich ostrzega - taki wynik jest powodem do zmartwień. 

author
Halszka Gronek
14 czerwca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj