Kredyt dla żołnierza i policjanta

Kredyt dla żołnierza i policjanta

Należysz do służb mundurowych i szukasz dobrego kredytu gotówkowego? Przygotowaliśmy ranking najlepszych ofert dla żołnierzy zawodowych, kontraktowych i policjantów. Sprawdź jaki jest najlepszy kredyt dla żołnierza, a jaki dla policjanta.

author
Autor
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 17.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyt dla żołnierza i policjanta - ranking

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny?

O kredyty z naszego rankingu ubiegać się mogą:

– żołnierze zawodowi,
– żołnierze kontraktowi,
– policjanci.

Nieistotna jest właściwie pozycja, którą zajmuje się w służbach. Najważniejsze jest to, by spełniać wszystkie te warunki, które tradycyjnie w Polsce muszą spełniać kredytobiorcy. Istotne jest więc przede wszystkim bycie pełnoletnim oraz posiadanie adresu zamieszkania na terenie Polski. To samo dotyczy żołnierzy zawodowych. Kredyt dla żołnierza to po prostu kredyt gotówkowy i warunki dotyczą właśnie takiego finansowania. Dla osób z problemami finansowymi przygotowaliśmy ranking pożyczek bez BIK.

Bardzo ważne jest także to, by osoba ubiegająca się o kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny posiadała własny numer telefonu oraz prywatny adres e-mail. Posłużą one do ewentualnego kontaktu w sprawie naszego kredytu. Ponadto o kredyt mogą ubiegać się tylko ci, którzy posiadają konto bankowe. Rachunek indywidualny jest potrzebny nie tylko do wypłaty środków, ale także do przejścia procesu weryfikacji tożsamości Klienta w procesie wnioskowania o kredyt bankowy online.

Kredyt dla żołnierza i policjanta – wymagane dokumenty

Na wielu stronach internetowych możemy znaleźć informację, że podstawą do uzyskania kredytu dla żołnierza i policjanta jest dokument, który potwierdza powołanie do służby. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że najczęściej informacje te są po prostu nieaktualne.

Obecnie – tym bardziej przy wnioskowaniu o kredyt online – sama legitymacja służbowa i rozkaz dotyczący powołania do służby mają niewielkie znaczenie. Liczy się to, jakie dochody uzyskuje żołnierz lub policjant w wyniku swojej pracy. Dochody te widoczne są natomiast nie w legitymacji czy rozkazie, a w wyciągu z konta bankowego, toteż właśnie wyciąg z konta jest najważniejszym dokumentem, który jest potrzebny policjantowi i żołnierzowi przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy.

Ponadto ważnym dokumentem jest oczywiście dowód osobisty – otwiera on drogę do właściwie wszystkich usług finansowych. Z tym dokumentem możemy również uzyskać szybkie pożyczki na dowód – bez zbędnych formalności i z gwarancją wypłaty środków nawet w 15 minut.

Jak otrzymać kredyt dla żołnierza i policjanta?

Policjanci i żołnierze, którzy chcieliby otrzymać kredyt, muszą niestety przejść wszystkie standardowe procedury bankowe, podobnie jak osoby pracujące w innych zawodach. Poniżej opiszemy proces kredytowy uniwersalny właściwie dla wszystkich kredytów online.

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy po prostu zapoznać się ze wszystkimi ofertami kredytów, które są obecnie dostępne. Takie oferty prezentujemy w naszym rankingu. Następnie oferty musimy porównać – najważniejsza powinna być dla nas wartość RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ponieważ to ona pokazuje nam, ile tak naprawdę dopłacimy do naszego kredytu gotówkowego czy kredytu hipotecznego.

Jeżeli już wybierzemy najkorzystniejszą dla nas ofertę, musimy po prostu złożyć wniosek kredytowy. Wypełnianie wniosków online jest bardzo intuicyjne i szybkie. We wniosku zazwyczaj musimy podać:

– dane osobowe kredytobiorcy,
– adres zamieszkania/zameldowania,
– liczbę osób, które są na naszym utrzymaniu,
– nasz szacunkowy miesięczny koszt życia,

a także wskazać oczywiście kwotę kredytu, który chcemy zaciągnąć oraz preferowany okres spłaty. Kredytodawca może również poprosić nas o informacje na temat naszego zatrudnienia i zarobków. Niekiedy wysokość pensji można po prostu zadeklarować, a niekiedy do wniosku o kredyt trzeba załączyć wyciągi z konta, które potwierdzą wysokość naszych wypłat. Z reguły we wniosku musimy również podać informacje o wszystkich naszych innych zobowiązaniach finansowych (np.: alimentach albo ratach kredytów).

Kolejnym etapem wypełniania wniosku kredytowego jest przejście procesu potwierdzania własnej tożsamości. Jeżeli nasza tożsamość zostanie zweryfikowana, zostanie nam już jedynie oczekiwanie na decyzję kredytową. Pozytywna decyzja kredytowa to gwarancja wypłaty środków. Niestety negatywna decyzja kredytowa oznacza, że w danym miejscu kredytu nie dostaniemy.

Kredyt dla żołnierza i policjanta - pytania i odpowiedzi

W procesie wnioskowania online właściwie nie ma żadnej możliwości, by podkreślić, że jesteśmy zatrudnieni w mundurówce. Przechodzimy więc standardowy proces wnioskowania. Korzyścią, którą może przynieść nam zatrudnienie w mundurówce, jest natomiast to, że najprawdopodobniej nasza zdolność kredytowa będzie bardzo wysoka. Dlaczego? Ponieważ stałe zatrudnienie ze stosunkowo wysoką pensją (a na taką można liczyć we wszystkich służbach) zawsze przekłada się na wysoką zdolność kredytową. Żołnierze i policjanci nie muszą się więc tak naprawdę obawiać tego, że spotkają się z odmową kredytową.

Kredytu dla żołnierzy i policjantów nie otrzymają osoby, które na czas nie spłacają swoich dotychczasowych zadłużeń. Wszystkie zwłoki w spłacie naszych rat wynoszące więcej niż 30 dni przekładają się niestety na negatywną ocenę punktową w BIK. Jesteśmy wtedy traktowani jako zadłużeni i możemy skorzystać właściwie tylko z kredytów dla zadłużonych, ponieważ standardowe oferty stają się dla nas automatycznie niedostępne.

Tak, wszystkie oferty z naszego rankingu są dostępne w całości przez Internet. Najpierw w Internecie przeglądamy różne propozycje kredytowe i wybieramy tę, która jest dla nas najbardziej opłacalna. Następnie również internetowo wypełniamy cały wniosek kredytowy, a potem w formie przelewu bankowego kwota kredytu wpływa na nasze konto. Wszystko odbywa się całkowicie zdalnie, nie musimy nawiązywać żadnego fizycznego kontaktu z doradcą finansowym, który udziela nam kredytu.

Na wypłatę pieniędzy w większości ofert przedstawionych w naszym rankingu trzeba czekać zaledwie 15 minut. Kredytodawcy coraz częściej gwarantują bowiem, że przelewy kredytowe wyślą systemem Express Elixir, a zatem z ominięciem tradycyjnych sesji bankowych.

Wiele firm pożyczkowych oraz banków określa górną granicę wiekową przy kredytach. Z reguły oscyluje ona w okolicach 70/80 lat, ale dokładny wiek maksymalny musimy sprawdzić już w odniesieniu do konkretnego banku/firmy, ponieważ nie ma tu żadnych uniwersalnych przepisów. Każdy kredytodawca może ustanowić własną górną granicę wieku przy udzielaniu kredytów.

Chociaż kredyty wskazane w naszym rankingu nazywają się kredytami gotówkowymi, to nie można otrzymać ich w fizycznej gotówce (banknotach). Dlaczego? Ponieważ nazwa “kredyt gotówkowy” oznacza po prostu to, że w ramach kredytu dostajemy pieniądze do wydania na dowolny cel, jednakże zawsze te pieniądze wypłacane są na nasze konto w formie przelewu. Opcją zastępczą – by pieniądze rzeczywiście trafiły do nas w gotówce – jest skorzystanie z pożyczek na czek GIRO.

Kredyt dla żołnierza – informacje ogólne

Przyjęło się mówić, że żołnierz to zawód zaufania publicznego – także w przypadku żołnierzy zawodowych. Czy przekłada się to na sprawy finansowe i np. na kredyt bankowy czy też kredyt dla żołnierza? Czy pracownik służby wojskowej dostanie, bez problemu, kredyt w banku? Czy kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny są łatwo dostępne dla żołnierzy zawodowych? Wszystko oczywiście ma swoje warunki. Otrzymanie kredytu gotówkowego w banku jest nieco trudniejsze od otrzymania pożyczki gotówkowej w firmie pozabankowej, ale oczywiście nie jest niemożliwe. Pracownicy służb mundurowych, w tym przypadku żołnierze, bez problemu otrzymają kredyt gotówkowy, jeżeli historia kredytowa oraz zdolność kredytowa są na dobrym poziomie.

Warto wiedzieć, że że żołnierze kontraktowi są w nieco gorszej sytuacji od żołnierzy zatrudnionych na stałe. Wszystko dlatego, że żołnierzy zawodowych wiąże umowa z wojskiem na czas określony – np. 3 lata. Jeżeli żołnierz zawodowy chce wziąć kredyt gotówkowy na dłuższy okres niż 3 lata, mogą wystąpić problemy, ponieważ niewiadomo czy po tym czasie Klient będzie miał zatrudnienie i czy będzie mógł swobodnie spłacać kredyt.

Inna sytuacja jest w przypadku kredytu hipotecznego. Pracownik służby wojskowej, jak każdy inny Klient, musi przedstawić swoje zarobki z kilku ostatnich miesięcy. Pamietajmy, że najtańszy kredyt hipoteczny nie zawsze jest tym najlepszym. Warto patrzeć na wszystkie koszty związane z zadłużeniem, również w przypadku kredytu hipotecznego.

Kredyt dla policjanta – ogólnie

Sytuacja względem policjantów ma się niemalże tak samo, jak w przypadku żołnierzy. Najciężej jest otrzymać oczywiście kredyt mieszkaniowy. W pojedynkę kredyt mieszkaniowy jest otrzymać naprawdę ciężko, o wiele łatwiej otrzymać pozytywną decyzję, gdy wnioskuje się w dwie osoby. Kredyt hipoteczny to chyba największe zobowiązanie z możliwych dostępnych dla Klienta indywidualnego. Przy tego rodzaju finansowaniu kredyt gotówkowy może wydawać się formalnością. Przy kredycie gotówkowym możemy spodziewać się minimum formalności, przy kredycie hipotecznym formalności jest o wiele więcej.

Kredyt dla policjanta to nazwa ogólna, bardzo uproszczona. Kredyt dla policjanta to nic innego jak kredyt gotówkowy, dlatego właśnie na takich warunkach jest udzielany. Kredyt dla policjant to “tylko nazwa”, która ma przyciągnąć odpowiedni sektor Klientów. Formalnie nie ma czegoś takiego jak kredyt wyłącznie dla służb mundurowych – warto o tym wiedzieć.

Podsumowanie

1. Żołnierze i policjanci są grupą, dla której dostępnych jest naprawdę wiele ofert kredytów w Polsce.
2. Dobra sytuacja kredytowa osób pracujących w służbach mundurowych wynika z tego, że ich stała praca i regularna wypłata przekładają się na wysoką zdolność kredytową.
3. Wszystkie oferty z naszego rankingu dostępne są w 100% online.
4. Kredyty internetowe charakteryzują się maksymalnym stopniem dyskrecji – o naszym zadłużeniu dowie się tylko ten, kogo sami o tym poinformujemy.
5. Wypłata pieniędzy z kredytu następuje nawet w ciągu 15 minut.
6. Kredyty dla policjantów i żołnierzy to kredyty na dowolny cel, nikt nie będzie pytał nas o to, na co wydamy pieniądze uzyskane z kredytu.
7. Do ubiegania się o kredyt online potrzebny jest dowód osobisty oraz potwierdzenie naszych dochodów (z reguły wyciąg z rachunku bankowego).
8. Przy pracy w służbach mundurowych z reguły będzie nam potrzebny wyciąg z konta tylko z ostatnich trzech miesięcy.
9. Kredyty online z naszego rankingu to minimum formalności.
10. Żołnierze i policjanci tak naprawdę nie powinni obawiać się tego, że spotkają się z odmową kredytową. O ile nie są zadłużeni, kredyty są dla nich w pełni dostępne.
11. Kredyt dla żołnierza i policjanta to najczęściej tożsame oferty.
12. Oferty dla żołnierzy zawodowych mogą się różnić w zależności od rodzaju zatrudnienia.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota zobowiązania wynosi 83 840 zł. Zmienna RSO dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. RRSO: 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.


2) Alior Bank

RRSO Pożyczki Internetowej wynosi 9,04%; całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów): 28 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 35 331,18 zł; oprocentowanie zmienne: 8,69%; całkowity koszt pożyczki: 7231,18 zł, w tymprowizja: 0 zł (0%), odsetki: 7231,18 zł; 65 miesięcznych rat, w tym 64 równe raty w wysokości 543,56 zł, ostatnia rata: 543,34 zł. Kalkulacja została dokonana na 15.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.


3) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: RRSO wynosi 24,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 25 440,65 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 918,42 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 22 477,77 zł (w tym: prowizja 3 635,47 zł, odsetki 18 842,30 zł), 77 miesięcznych równych rat po 614,17 zł, ostatnia rata wyrównująca 627,33 zł. Kalkulacja na dzień 08.09.2022 r.


4) SuperGrosz

RRSO w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 60,82% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 242,36 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 982,65 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 482,65 zł (stan na dzień 02.06.2022).

RRSO w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 85,06% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 242,36 zł rata, rata 35. w kwocie 4 214,58 zł, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 954,82 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 454,82 zł (stan na dzień 02.06.2022).


5) Credit Agricole

RRSO wynosi 11,58%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 11 900 zł, całkowita kwota do zapłaty 14 514,49 zł, oprocentowanie stałe 11%, całkowity koszt kredytu 2 614,49 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 2 614,49 zł), 43 miesięczne równe raty w wysokości 329,87 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 330,08 zł. Kalkulację przygotowaliśmy na 25.07.2022 r. na przykładzie reprezentatywnym przy założeniu, że koszt prowadzenia konta wynosi 0 zł.


6) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,08%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 18 900,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 29 620,88zł, oprocentowanie zmienne 11,89%, całkowity koszt kredytu 10 720,88 zł (w tym: prowizja 2 759,41 zł, odsetki 7 961,47 zł), 65 miesięcznych rat równych po 448,68 zł i ostatnia rata: 456,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak zmienić limit w mBank?

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w mBanku.

author
Dominika Byczek
29 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt na wakacje 2016 – ranking

Lato rozpoczęło się już na dobre. Z tego okazji sprawdziliśmy, w którym banku otrzymamy najlepszy kredyt na wakacje. Wszystkie oferty dostępne są bez wychodzenia z domu.

author
Patryk Byczek
23 czerwca 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Andrzej Drzymała

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Andrzej Drzymała – komornik przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa Podgórza w Krakowie.  

author
Patryk Byczek
12 września 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

E-warsztaty Biznesuj Bezpiecznie w BNP Paribas Faktoring

BNP Paribas Faktoring rozpoczął piątą edycję edukacyjnych webinariów „Biznesuj Bezpiecznie: e-warsztaty”. Instytucja kieruje wydarzenie zarówno do właścicieli, jak i pracowników korporacji oraz małych, średnich i dużych firm. Seminaria zaczęły się w piątek 21 listopada 2019 roku.

author
Patryk Byczek
23 listopada 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Najbardziej mobilny bank to PKO BP

Z aplikacji IKO Banku PKO BP korzysta już ponad 600 tyś. użytkowników. Za jej pomocą Klienci wykonali już 8 mln operacji.

author
Dominika Byczek
22 czerwca 2016
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

ING Bank Śląski w Świętochłowicach

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Świętochłowicach – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Dominika Byczek
14 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj