Kredyt dla żołnierza i policjanta

Kredyt dla żołnierza i policjanta

author
15 lutego 2021

Należysz do służb mundurowych i szukasz dobrego kredytu gotówkowego? Przygotowaliśmy ranking najlepszych ofert dla żołnierzy zawodowych, kontraktowych i policjantów.

Niektóre banki dla wybranych grup zawodowych przygotowały specjalne warunki kredytowe. Przede wszystkim do minimum zostały ograniczone formalności przy udzielaniu kredytu. W przypadku żołnierzy zawodowych i policjantów, część banków zrezygnowało z obowiązku dostarczenia dokumentów dotyczących dochodu. Podstawowym kryterium jest uzyskiwanie stałego źródła dochodu, które jest związane z wykonywaną służbą.

Kredyt dla żołnierza i policjanta – oferty

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kwota pożyczki: od 1000 do 160 000 zł

Spłata: od 12 do 120 miesięcy

Wniosek przez Internet

Niska miesięczna rata

0 zł prowizji

RRSO 6,23%

Jeden z najtańszych kredytów na rynku. Wniosek przez Internet, umowę podpisujemy w wybranym oddziale.

Bancovo

Bancovo

Kwota pożyczki: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

OSzybka decyzja i wypłata

Bez zaświadczeń o dochodach

W całości przez Internet

RRSO 9,59%

Bancovo jest platformą finansową, na której znajdziemy kredyty przez Internet. Znajdziemy tam między innymi Alior Bank, Credit Agricole oraz Santander Bank Polska.

Alior Bank

Alior Bank

Kwota pożyczki: od 500 do 150 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Dostępny kalkulator kredytowy

Minimum formalności

RRSO 10,01%

Oferta skierowana jest do nowych Klientów Alior Banku.

Smartney

Smartney

Kwota pożyczki: od 3000 do 60 000 zł

Spłata: od 24 do 60 miesięcy

W całości przez Internet

Szybki przelew na konto

Minimum formalności

RRSO 15,38%

Szybki kredyt online. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

SuperGrosz

SuperGrosz

Kwota pożyczki: od 1000 do 15 000 zł

Spłata: od 4 do 50 miesięcy

W całości przez Internet

Bez zaświadczeń o dochodach

Szybka decyzja i wypłata

RRSO 78,07%

Pożyczka na dowolny cel – do jej otrzymania nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Credit Agricole

Credit Agricole

Kwota kredytu: od 1000 do 50 000 zł

Spłata: od 3 do 60 miesięcy

Szybka decyzja kredytowa

Wniosek przez Internet

Stałe raty miesięczne

RRSO 15,35%

Kolejna propozycja finansowania bez wychodzenia z domu. Decyzję możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut.

PKO BP - dla nowych Klientów

PKO BP - dla nowych Klientów

Kwota kredytu: do 4500 zł

Spłata: od 2 do 96 miesięcy

Także dla nowych Klientów

Bez kontaktu z pracownikiem banku

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 13,77%

Oferta dla osób bez konta w PKO BP. Kwota kredytu to tylko 4500 zł, ale proces kredytowy jest uproszczony i opiera się na przelewie weryfikacyjnym.

Kto może ubiegać się o kredyt?

O kredyty z naszego rankingu ubiegać się mogą:

– żołnierze zawodowi,
– żołnierze kontraktowi,
– policjanci.

Nieistotna jest właściwie pozycja, którą zajmuje się w służbach. Najważniejsze jest to, by spełniać wszystkie te warunki, które tradycyjnie w Polsce muszą spełniać kredytobiorcy. Istotne jest więc przede wszystkim bycie pełnoletnim oraz posiadanie adresu zamieszkania na terenie Polski.

Bardzo ważne jest także to, by osoba ubiegająca się o kredyt posiadała własny numer telefonu oraz prywatny adres e-mail. Posłużą one do ewentualnego kontaktu w sprawie naszego kredytu. Ponadto o kredyt mogą ubiegać się tylko ci, którzy posiadają konto bankowe. Rachunek indywidualny jest potrzebny nie tylko do wypłaty środków, ale także do przejścia procesu weryfikacji tożsamości Klienta w procesie wnioskowania o kredyt online.

Kredyt dla żołnierza i policjanta – wymagane dokumenty

Na wielu stronach internetowych możemy znaleźć informację, że podstawą do uzyskania kredytu dla żołnierza i policjanta jest dokument, który potwierdza powołanie do służby. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że najczęściej informacje te są po prostu nieaktualne.

Obecnie – tym bardziej przy wnioskowaniu o kredyt online – sama legitymacja służbowa i rozkaz dotyczący powołania do służby mają niewielkie znaczenie. Liczy się to, jakie dochody uzyskuje żołnierz lub policjant w wyniku swojej pracy. Dochody te widoczne są natomiast nie w legitymacji czy rozkazie, a w wyciągu z konta bankowego, toteż właśnie wyciąg z konta jest najważniejszym dokumentem, który jest potrzebny policjantowi i żołnierzowi przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy.

Ponadto ważnym dokumentem jest oczywiście dowód osobisty – otwiera on drogę do właściwie wszystkich usług finansowych. Z tym dokumentem możemy również uzyskać szybkie pożyczki na dowód – bez zbędnych formalności i z gwarancją wypłaty środków nawet w 15 minut.

Jak otrzymać kredyt dla żołnierza i policjanta?

Policjanci i żołnierze, którzy chcieliby otrzymać kredyt, muszą niestety przejść wszystkie standardowe procedury bankowe, podobnie jak osoby pracujące w innych zawodach. Poniżej opiszemy proces kredytowy uniwersalny właściwie dla wszystkich kredytów online.

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy po prostu zapoznać się ze wszystkimi ofertami kredytów, które są obecnie dostępne. Takie oferty prezentujemy w naszym rankingu. Następnie oferty musimy porównać – najważniejsza powinna być dla nas wartość RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ponieważ to ona pokazuje nam, ile tak naprawdę dopłacimy do naszego kredytu.

Jeżeli już wybierzemy najkorzystniejszą dla nas ofertę, musimy po prostu złożyć wniosek kredytowy. Wypełnianie wniosków online jest bardzo intuicyjne i szybkie. We wniosku zazwyczaj musimy podać:

– dane osobowe kredytobiorcy,
– adres zamieszkania/zameldowania,
– liczbę osób, które są na naszym utrzymaniu,
– nasz szacunkowy miesięczny koszt życia,

a także wskazać oczywiście kwotę kredytu, który chcemy zaciągnąć oraz preferowany okres spłaty. Kredytodawca może również poprosić nas o informacje na temat naszego zatrudnienia i zarobków. Niekiedy wysokość pensji można po prostu zadeklarować, a niekiedy do wniosku kredytowego trzeba załączyć wyciągi z konta, które potwierdzą wysokość naszych wypłat. Z reguły we wniosku musimy również podać informacje o wszystkich naszych innych zobowiązaniach finansowych (np.: alimentach albo ratach kredytów).

Kolejnym etapem wypełniania wniosku kredytowego jest przejście procesu potwierdzania własnej tożsamości. Jeżeli nasza tożsamość zostanie zweryfikowana, zostanie nam już jedynie oczekiwanie na decyzję kredytową. Pozytywna decyzja kredytowa to gwarancja wypłaty środków. Niestety negatywna decyzja kredytowa oznacza, że w danym miejscu kredytu nie dostaniemy.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

1. Czy policjanci i żołnierze mogą liczyć na preferencyjne warunki przy kredytach?

W procesie wnioskowania online właściwie nie ma żadnej możliwości, by podkreślić, że jesteśmy zatrudnieni w służbach mundurowych. Przechodzimy więc standardowy proces wnioskowania. Korzyścią, którą może przynieść nam zatrudnienie w służbach mundurowych, jest natomiast to, że najprawdopodobniej nasza zdolność kredytowa będzie bardzo wysoka. Dlaczego? Ponieważ stałe zatrudnienie ze stosunkowo wysoką pensją (a na taką można liczyć we wszystkich służbach) zawsze przekłada się na wysoką zdolność kredytową. Żołnierze i policjanci nie muszą się więc tak naprawdę obawiać tego, że spotkają się z odmową kredytową.

2. Czy kredyt mogą otrzymać zadłużeni?

Kredytu dla żołnierzy i policjantów nie otrzymają osoby, które na czas nie spłacają swoich dotychczasowych zadłużeń. Wszystkie zwłoki w spłacie naszych rat wynoszące więcej niż 30 dni przekładają się niestety na negatywną ocenę punktową w BIK. Jesteśmy wtedy traktowani jako zadłużeni i możemy skorzystać właściwie tylko z kredytów dla zadłużonych, ponieważ standardowe oferty stają się dla nas automatycznie niedostępne.

3. Czy wszystkie kredyty są dostępne w pełni online?

Tak, wszystkie oferty z naszego rankingu są dostępne w całości przez Internet. Najpierw w Internecie przeglądamy różne propozycje kredytowe i wybieramy tę, która jest dla nas najbardziej opłacalna. Następnie również internetowo wypełniamy cały wniosek kredytowy, a potem w formie przelewu bankowego kwota kredytu wpływa na nasze konto. Wszystko odbywa się całkowicie zdalnie, nie musimy nawiązywać żadnego fizycznego kontaktu z doradcą finansowym, który udziela nam kredytu.

4. Ile trzeba czekać na wypłatę pieniędzy?

Na wypłatę pieniędzy w większości ofert przedstawionych w naszym rankingu trzeba czekać zaledwie 15 minut. Kredytodawcy coraz częściej gwarantują bowiem, że przelewy kredytowe wyślą systemem Express Elixir, a zatem z ominięciem tradycyjnych sesji bankowych.

5. Czy istnieje górna granica wiekowa przy kredytach?

Wiele firm pożyczkowych oraz banków określa górną granicę wiekową przy kredytach. Z reguły oscyluje ona w okolicach 70/80 lat, ale dokładny wiek maksymalny musimy sprawdzić już w odniesieniu do konkretnego banku/firmy, ponieważ nie ma tu żadnych uniwersalnych przepisów. Każdy kredytodawca może ustanowić własną górną granicę wieku przy udzielaniu kredytów.

6. Czy kredyt lub pożyczkę można dostać “do ręki” w gotówce?

Chociaż kredyty wskazane w naszym rankingu nazywają się kredytami gotówkowymi, to nie można otrzymać ich w fizycznej gotówce (banknotach). Dlaczego? Ponieważ nazwa “kredyt gotówkowy” oznacza po prostu to, że w ramach kredytu dostajemy pieniądze do wydania na dowolny cel, jednakże zawsze te pieniądze wypłacane są na nasze konto w formie przelewu. Opcją zastępczą – by pieniądze rzeczywiście trafiły do nas w gotówce – jest skorzystanie z pożyczek na czek GIRO.

Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.


3) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


4) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


5) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


6) Credit Agricole

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 235,23 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 9 835,23 zł (w tym: prowizja 4 410 zł, odsetki 5 425,23 zł), 49 miesięcznych równych rat w wysokości 784,71 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 784,44 zł.


7) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czy ratę kredytu można wliczyć w koszty?
Bez kategorii
author
01 lutego 2019

Czy ratę kredytu można wliczyć w koszty?

Darmowa pożyczka na raty w MoneyMan
Pod Lupą
author
27 września 2016

Darmowa pożyczka na raty w MoneyMan

Santander Bank Polska w Jaworzynie Śląskiej
Oddziały
author
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Jaworzynie Śląskiej

Diesle coraz mniej popularne
Wpisy
author
07 października 2017

Diesle coraz mniej popularne

Ulotki informacyjne o koronawirusie dostarczy Poczta Polska
Bez kategorii
author
11 marca 2020

Ulotki informacyjne o koronawirusie dostarczy Poczta Polska

Konkurs Citi – gwarantowane 250 zł do Biedronki
Promocje bankowe
author
27 lipca 2018

Konkurs Citi – gwarantowane 250 zł do Biedronki