Bank Millennium łączy swoje siły z Millennium Dom Maklerski

Bank Millennium łączy swoje siły z Millennium Dom Maklerski

author
Patryk Byczek
12 maja 2021

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że Zarządy Banku Millennium i Millennium Domu Maklerskiego, 10 maja 2021 roku wspólnie podjęły decyzję o planowanym podziale Millennium Domu Maklerskiego. Bank Millennium w tej operacji jest spółką przejmującą. Sprawdzamy szczegóły.

Połączenie na przełomie 2021/2022

Połączenie sił spółek jest pierwszym krokiem ku przeniesieniu działalności maklerskiej w całości do Banku oraz integracji oferowanych usług maklerskich w odniesieniu do jednego podmiotu. Połączenie spółek planowane jest na przełomie 2021/2022 roku.

Decyzja o połączeniu Banku Millennium i Domu Maklerskiego podyktowana jest dążeniem do zwiększenia jakości i kompleksowości oferty usług maklerskich kierowanej zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Dzięki integracji Bank zaoferuje klientom spójną ofertę usług finansowych z obszaru bankowego i maklerskiego świadczonych w jednej instytucji.

– mówił cytowany w komunikacie Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Bank Millennium księgowanie przelewów

Bank Millennium kontakt z bankiem

Bank Millennium – kod SWIFT, BIC, IBAN

[/sekcja-szara-logo]

Plan podziału

Zainteresowani szczegółami Planu podziału Millennium Domu Maklerskiego mogą odnieść się do art. 535 § 3 KSH umieszczonego na stronach: https://millenniumdm.eu/home oraz https://www.bankmillennium.pl/plan_podzialu_mdm. Od chwili rejestracji zmian w KRS, Dom Maklerski będzie funkcjonował w strukturach Banku Millennium jako Biuro Maklerskie Banku Millennium. Pracownicy Biura Maklerskiego będą od tego momentu pracownikami Banku Millennium. Ponadto od chwili połączenia się spółek Bank Millennium będzie następcą prawnym oraz wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Domu Maklerskiego. Mowa między innymi o prawach i obowiązkach, które wynikają z umów zawartych z Klientami.

Należy jednak wiedzieć, że właścicielska zmiana nie będzie wymagała od dotychczasowych Klientów Domu Maklerskiego ani klientów Banku Millennium jakichkolwiek dodatkowych działań, ponieważ wszystkie dotychczasowe umowy nie ulegają zmianom.

Przeniesienie działalności maklerskiej stwarza większe możliwości rozwijania tych usług w Grupie Banku Millennium. Klienci uzyskają łatwiejszy dostęp do produktów inwestycyjnych. Chcielibyśmy wykorzystać doświadczenia Banku Millennium w zakresie digitalizacji usług finansowych i również oferować jakość obsługi na najwyższym poziomie.

– mówił cytowany w komunikacie Mariusz Dąbkowski, Prezes Zarządu Millennium Domu Maklerskiego.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=millennium-dom-maklerski-%25C5%2582%25C4%2585czy-si%25C5%2582y-z-bankiem-millennium-10.05.2021&news_articleId=29838311

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Ełku sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 września 2019

Bank Spółdzielczy w Ełku sesje przychodzące i wychodzące

Kasa Stefczyka Tarnów
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Tarnów

Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
02 stycznia 2023

Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące

Kredyt gotówkowy Otwock
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Otwock

KredytOK w Wołominie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
11 lutego 2017

KredytOK w Wołominie

Kredyt dla nowych firm – oferty
Kredyty
author
Aleksandra Gościnna
01 lutego 2023

Kredyt dla nowych firm – oferty

Porównaj