Możliwość założenia firmy online w Santander Bank Polska

Możliwość założenia firmy online w Santander Bank Polska

author
Patryk Byczek
12 lipca 2020

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że wprowadził do swojej oferty możliwość założenia firmy bez wychodzenia z domu z poziomu usługi Santander internet. Klienci, którzy planują rozpocząć z własnym biznesem w kilku bardzo prostych krokach mogą założyć działalność gospodarczą, założą konto firmowe oraz będą mogli zarządzać finansami z poziomu bankowości Mini Firma.

Santander Bank Polska stawia na rozwijanie  swoich usług i produktów z myślą o ułatwieniu codziennego bankowania Klientom. Mowa również o osobach, które dopiero zakładają swój biznes. Santander Bank Polska wystartował z rejestracją jednoosobowej działalności gospodarczej w CEiDG przez bankowość internetową. Usługa jest dostępna dla Klientów indywidualnych z poziomu bankowości internetowej Santander internet. Złożenie wniosku jest możliwe w zupełności przez Internet, czyli:

– wizyta w urzędzie,
– wizyta kuriera,
– werifikacja wideo i przelewem

nie jest konieczna.

Rejestrując firmę Klienci jednocześnie w specjalnej promocji otworzą „Konto Firmowe Godne Polecenia”, a także usługi bankowości internetowej Mini Firma, która służy do zarządzania finansami online. Bieżące dane z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej mówią, że w trakcie pandemii zakładanych jest mniej firm niż na początku roku, lecz rejestrowanych jest wiele nowych podmiotów. W kwietniu 2020 roku było 13 521 firm, natomiast w maju 22 274 firmy.

Świetnie rozumiemy z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby, które po raz pierwszy zakładają działalność gospodarczą. Chcemy ułatwiać klientom ten proces tak, aby był wygodny i możliwy do przeprowadzenia bez wychodzenia z domu. Proponujemy ponadto rozwiązania, które pomagają w zarządzaniu firmą na co dzień – nowoczesne konto, a także usługi m.in. eKsięgowości czy Kantoru Santander. W krótkim czasie z możliwości założenia firmy online w naszym banku skorzystało już ponad 500 nowych przedsiębiorców.

– mówił cytowany w komunikacie Mateusz Hammer, menedżer segmentu MŚP w Santander Bank Polska.

Klienci zainteresowani założeniem firmy przez Internet mogą skorzystać z opracowanego prze Bank niezbędnika, który jest dostępny na stronie internetowej instytucji. Klienci znajdą tam informacje o tym, co potrzebne jest do wypełnienia wniosku oraz wypisane są warunki niezbędne do założenia firmy. Ponadto podczas wypełniania wniosku Klienci mają możliwość skorzystania z darmowej, telefonicznej porady specjalisty księgowego inFakt, który to wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące zawartości wniosku oraz prawnej strony procesu zakładania firmy.

To kolejne rozwiązanie Santander Bank Polska, którego celem jest zwiększenie dostępności produktów finansowych dla wszystkich grup klientów, tym razem dla nowo powstających firm. Takie działania sprawiają, że w jeszcze większym stopniu możemy wywiązywać się ze swojej obietnicy Banku Jaki Chcesz. Wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców. W obecnej sytuacji dla naszych klientów najważniejsza jest możliwość realizowania codziennych potrzeb związanych z bankowaniem zdalnie. Firmy doceniają także proponowane im przez nas działania ułatwiające przetrwanie kryzysu – m.in. obniżanie i znoszenie części opłat czy subwencje w ramach tarczy antykryzysowej

– mówił cytowany w komunikacie Mateusz Hammer.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/537183/zaloz-firme-online-w-santander-bank-polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Sochaczewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 maja 2019

Alior Bank w Sochaczewie

Reprezentacja BNP Paribas na AGRO SHOW
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 września 2019

Reprezentacja BNP Paribas na AGRO SHOW

Podatek cukrowy w Polsce?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
06 listopada 2019

Podatek cukrowy w Polsce?

Kampania „Bezpieczny PESEL” w pociągach Kolei Mazowieckich
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 listopada 2019

Kampania „Bezpieczny PESEL” w pociągach Kolei Mazowieckich

Linie lotnicze odprawiły 45 mln pasażerów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 lutego 2019

Linie lotnicze odprawiły 45 mln pasażerów

KredytOK w Opolu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Opolu

Porównaj