Na Orlenie zapłacisz przy dystrybutorze

Na Orlenie zapłacisz przy dystrybutorze

author
28 maja 2020

Nowe mechanizmy płatności na stacjach Orlen zapowiadaliśmy już 2 lata temu. Wtedy płacenie przy dystrybutorze wydawało się sporą innowacją. Teraz jest już standardem i to wyposażonym w najnowsze mechanizmy płatności – za paliwo przy dystrybutorze możemy zapłacić przez Apple Pay, Google Pay oraz przez BLIK.

Dla kierowców to wielka rewolucja – konieczność podejścia do kasy w budynku na stacji benzynowej nieraz wydłużała pobyt na stacji nawet dwu- lub trzykrotnie. Teraz za paliwo na Orlenie można już zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze. Opcja jest możliwa dzięki rozwinięciu aplikacji Orlen Pay.

Nowości w aplikacji Orlen Pay

W nowej wersji aplikacji dostępne jest między innymi, oczekiwane przez wielu Klientów, korzystanie ze zniżek Karty Dużej Rodziny oraz BiznesTank. Aplikacja wdraża także 3 nowe sposoby płatności za paliwo.

BLIK jest już dostępny w większości banków w Polsce, ich szczegółową listę wskazujemy tutaj: BLIK – w jakich bankach usługa jest dostępna?.

“Komfort klientów naszych stacji paliw to dla nas priorytet. Konsekwentnie wdrażamy szereg nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają obsługę. Rozwijając aplikację ORLEN Pay wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i zgodnie z ich wymaganiami dodajemy nowe funkcjonalności, jak np. zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Ta strategia działa, na przestrzeni roku zanotowaliśmy 500 proc. wzrost użytkowników aplikacji, z której korzysta już blisko 200 tys. osób” – wskazuje cytowany w najnowszym komunikacie na stronie orlen.pl Wojciech Muszyński, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej w PKN ORLEN.

Płatność za paliwo przy dystrybutorze – jakie stacje?

Wiele osób słyszących o mitycznej płatności przy dystrybutorze założy zapewne, że tego zaszczytu dostąpiły tylko nieliczne stacje, zapewne zlokalizowane w dużych miastach. Rzeczywistość jest jednak inna – nową formę płatności udostępniono we wszystkich stacjach paliw w Polsce (jest to około 1800 stacji).

Za paliwo płacimy bezpośrednio przy dystrybutorze. Co więcej – nie musimy płacić wyłącznie za swoje auto (to jedno, które dotychczas mieliśmy dodane do aplikacji). Udostępniona została bowiem nowa opcja dodania kilku numerów rejestracyjnych do jednego konta.

“Aplikacja ORLEN Pay to wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie skierowane do osób indywidualnych i prowadzących działalność gospodarczą. Nowa wersja aplikacji ORLEN Pay daje możliwość naliczania rabatów dla posiadaczy karty Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny” – informuje Orlen w komunikacie prasowym.

Sprawdź także: Jak płacić mniej za paliwo?

Płatność odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR przy dystrybutorze i opłaceniu należnej kwoty z poziomu aplikacji. W ten sposób można również zapłacić za wybrane produkcji (przede wszystkim płyn do spryskiwaczy oraz do dezynfekcji), a także za korzystanie z myjni samoobsługowej. Aplikacja jest dostępna na systemy iOS oraz Android.

Był już JustDrive i był też konflikt interesów

Podobne rozwiązanie Orlen wprowadził w na początku bieżącego roku. Aplikacja JustDrive dostarczona przez firmę ITMagination działała na takich zasadach, jak działać ma Orlen Pay. Wystarczyło jednak kilka dni, że wprowadzone rozwiązanie przeszło do historii.

Oficjalnie mówi się o awariach informatycznych na stacjach, natomiast jednym z powodów były mniejsze przychody koncernu. Klienci, płacąc telefonem, nie musieli wchodzić do budynku stacji, przez co produkty dostępne na stacji nie były przez kierowców kupowane.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty samochodowe – także na samochód używany

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – tylko aktualne oferty firm

Firma zdecydowała wtedy, że nie potrzebuje zewnętrznych przedsiębiorstw na wprowadzenie rozwiązania, skoro sama może zaprojektować autorską infrastrukturę, wykorzystując do tego własną aplikację.

Zabezpieczenia przed kradzieżą paliwa na stacji

W Polsce jest wiele przypadków, w których kierowcy, zatankowawszy swój pojazd, odjeżdżali bez uiszczenia płatności. Obecnie, po wdrożeniu usługi płatności telefonem przy dystrybutorze, nadal będzie weryfikowany fakt, czy dana osoba rzeczywiście zapłaciła, czy tylko przyłożyła telefon.

Wszystkie te informacje są na bieżąco widoczne w systemie, więc osoba, która nie uiści płatności albo otrzyma komunikat odmowny (płatność odrzucona) i mimo tego zdecyduje się odjechać ze stacji, będzie ścigania przez Policję przy wykorzystaniu monitoringu zainstalowanego na każdej stacji. Na nagraniu widoczny będzie sprawca przestępstwa oraz numery rejestracyjne pojazdu, którym się poruszał w chwili tankowania.

Skąd wziął się pomysł na Orlen Pay?

W przeszłości władze największego koncernu paliwowego w Polsce były oburzone gigantycznymi opłatami, które Orlen musiał organizacjom kartowym oraz bankom. Pomimo faktu, że na przestrzeni lat stawki bardzo się zmniejszyły, koncern zdecydował się na wprowadzenie autorskiego rozwiązania, na którym może nie tylko zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale i przyciągnąć nim do siebie zaawansowanych technologicznie Klientów.


Źródło:

https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/Nowe-funkcjonalności-aplikacji-ORLEN-Pay.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje wiza do Wietnamu?
Bez kategorii
author
25 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Wietnamu?

Gang Słodziaków – ile zapłacimy za maskotki?
Ekonomia
author
27 sierpnia 2018

Gang Słodziaków – ile zapłacimy za maskotki?

Pożyczki bez zaświadczeń Włocławek
Pożyczki miasta
author
16 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Włocławek

Limit kredytowy – na czym polega?
Bez kategorii
author
29 listopada 2020

Limit kredytowy – na czym polega?

BOŚ Bank z nową stroną internetową
Bez kategorii
author
09 stycznia 2020

BOŚ Bank z nową stroną internetową